Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

A myslíš, že bude mít 0,5l se splněnou normou VW 504.00, ale od jiného výrobce zásadní vliv na kvalitu? (mám půl roku do přeprogramování na pevný interval a výměny za 0W-40).

 

Někde jsem četl, že by se neměli míchat různí výrobci.

Editováno: , autor: Atrani
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Atrani napsal:

A myslíš, že bude mít 0,5l se splněnou normou VW 504.00, ale od jiného výrobce zásadní vliv na kvalitu? (mám půl roku do přeprogramování na pevný interval a výměny za 0W-40).

 

Někde jsem četl, že by se neměli míchat různí výrobci.

 

Doplň olej se stejnou normou a je to. Z ŠA informaci nedostaneš jakou tam máš původní náplň a přitom by stačilo nalepit štítek v ŠA, jaký olej do motoru ve fabrice dali. Když půjdeš do AS, tak  také neví co tam máš za olej a doplní ti to olejem, který oni používají, takže někde Shell jinde Castrol a měnit celou náplň kvůli dolití pár deci a za pár měsíců jdeš na výměnu nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove prosim o radu. Koupil jsem rocni vuz s QI6 a chtel bych predelat na 15000/1rok. Je mozno kdykoli ? Mam ted 13000 a cca rok a mesic od registrace noveho vozu. 

 

Aby pak nerekli treba ze pada zaruka ze olej mam meneny po roce a pul i kdyz byl puvodne na 30000km 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si olej vyměnit a přejdi na interval který ti vyhovuje. Někdo tu psal, že první výměnu dělá po 5.000km a u tebe jako druhého majitele (mírně jetého rapida) je to pochopitelné. Také jsem u svých koupených ojetin hned vyhodil olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, mám tu známého s Rapidem a když si zobrazí na MDF kolik mu zbývý do servisu tak tam má 2 hodnoty. Tím myslím 2x(dny + km) Co která znamená? Jedna hodnota je pod "1" a druhá pod "2". Někde jsem to tu už četl, ale nemůžu to najít.

Editováno: , autor: Effective
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

neakceptuje ? no nevím, před měsícem jsem volal na infolinku škoda-auto a na tohle jsem se ptal a bylo mi řečeno, že pokud donesu do autorizáku svůj olej, který bude požadované klasifikace a originálně zabalený, tak že nemají důvod olej odmítnout..zkus tam zavolat, linka je bezplatná, co řeknou tobě..možná co operátor to jiná odpověděd :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není nic jednoduššího než oslovit pár autorizáků v okolí, já mám v okolí 30 km jich 5..všechny jsem oslovil a zeptal se a všichni odpověděli, že nemají s vlastním olejem problém, pokud bude splňovat co má..a klidně si ho tam dovezu a vůbec se nebudu červenat, protože jejich cena za olej je naprosto zlodějská a nemá s realitou co dělat, protože za jejich litr já si přivezu stejný 4-litrový kanystr a opravdu nejsem socka, ale okrádat se nenechám :-) ale je to každého věc..jsme prostě české ovečky, které si nechají líbit skoro vše :-), ale jak říkám je to každého věc, jak se s tím popasuje..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ski1961 napsal:

neakceptuje ? no nevím, před měsícem jsem volal na infolinku škoda-auto a na tohle jsem se ptal a bylo mi řečeno, že pokud donesu do autorizáku svůj olej, který bude požadované klasifikace a originálně zabalený, tak že nemají důvod olej odmítnout..zkus tam zavolat, linka je bezplatná, co řeknou tobě..možná co operátor to jiná odpověděd :-)

 

jedna věc je co dovoluje ŠA a druhá věc, co akceptuje AS.

To, jestli ti dovolí si přinést svůj olej, tak o tom nakonec rozhoduje AS, nikdo jiný. V tomhle je dá se říct chápu. Ale co rozhodně odmítám akceptovat je to, o čem jsi psal. Dávat 700 - 800 Kč za litr oleje, který není ničím výjimečným. Oni můžou koupit jaký chtějí - pouze musí splnit specifikaci. Takhle drahý olej nemá snad nikdo. I Ford a Mazda má olej za cca 350Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rypicong

ano máš pravdu..je jen na AS jestli ti ho vezme nebo ne, tak mi to taky bylo řečeno, ale že by ho nesměli vzít, tak takové nařízení od ŠA nemají, holt když nevezmou tak pojedu o dům dál, naštěstí mám možnost výběru. Já pojedu za pár měsíců na první a už vím kam..OKIM v Lounech prohlídka s vlasním olejem 1.100,-, k tomu 800,- 5l mého, takže budu mít ještě litr na dolití, takže sumárum 1.900,- a to už se vyplatí. At si klidně někdo dává 5.000,- a víc, je to každého věc..já si za ušetřené 3.000,- koupím raději něco jiného :-)

 

Mimochodem s tím Fordem máš pravdu..manželka má Forda a nedávno jsem s tím byl na výměně na prohlídce ve Fordu a litr oleje za 380,-, takže at si každý udělá obrázek sám.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptal jsem se ho kolik stojí náplň a mají Shell 0w30 a 1L za 675Kč

 

Takže na něj kašlu, jelikož 0w30 nechci - to je dobrý na opravdu krátké trasy - né na můj styl jízdy a trasy :)

Hlavně od začátku to dostávalo jenom Castrol 5w30LL a hodlám v tom pokračovat.

To že za ty peníze co stojí ten Shell koupím celou náplň ani nemluvím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...