Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravim mame 1.2TSI 63kW a najeto 27tis.Chtel bych prejit na pevny interval vymeny 15tkm/rok a menit si olej a filtr sam.Za ten rok najedu kolem 9000Km.Jakou specifikaci oleje mam dodrzet a jakou viskositu.Vetsinou vsechno splnuje VW 505.00.Tim automaticky splnuje i VW 502.00?A pouzit 5W40 nebo 5W30?Oboje jde najit v obou specifikacich za rozumnou cenu.Pouzit tenhle http://www.autodily-cardo.cz/-3/total-quartz-9000-5w-40-5l-stitek/

Nebo tenhle? http://www.autodily-cardo.cz/-3/gm-opel-5w-30-dexos-2-5l-stitek/

Editováno: , autor: smates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, nejlepe asi udelas, kdyz zustanes u oleje specifikace pro promenne intervaly 5w30 504.00/507.00 jen ho budes menit 1rok/ 15tis kdyz si ho budes menit a kupovat sam, cenovy rozdil je minimalni. Tak to delam ja.
A nebo dle vyrobce kdy pouzijes olej pro pevne intervaly 505.00 napr. Nejcasteji 5w40.
Podrobnosti najdes v navodu k autu, kde je to to rozepsane. Kdyby neco bylo jinak .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave ze rozdil je minimalne 500Kc.Muzu mit vymenu s filtrem za 1200Kc.Kdyz si koupim olej za 500Kc a filtr za 200Kc tak tech 500Kc usetrim.Nepotrebuju kupovat drahej olej kdyz najezdim malo.Jinak v navodu je psano promenne intervaly VW 504.00 a s pevnymi intervaly VW 502.00.Jde mi o to kdyz je na oleji napsano ze splnuje VW 505.00 jestli to automaticky splnuje i VW 502.00 a VW 504.00.Nebo to tam musi bejt doslovne napsany i ty nizsi normy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasny. 504 je norma pro benzin 507 pro naftu nebo obracene to je vetsinou u longlive 5w30 a kdyz splnuje 504 tak ma psanou i 507. No a u 5w40 pro kratke plati 505 pro diesel a 502 pro benzin taky to vetsinou splnuje oboji. Tu 502 jsem zapomnel napsat. Tedy 504/507 longlife a 502/505 pro pevny intervaly. Ale ja leju stejne longlife pac cena za litr se da koupit za stejne penize jako 5w40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mam Rapida 1.2TSI 81kW, zacinam resit olej. Denne jezdim do prace 11km (jedna cesta), rocne najedu tech 13-15tis. Normu bych chtel davat 504.00 a menit po 15tis. Jaky olej byste doporucili? A jakou viskozitu? Chtel bych neco ze znacek Mobil, Shell, Castrol. Puvodne jsem zvazoval Mobil 1 ESP formula 5w-30, ale nevim jestli nevadi specifikace ACEA - C2, C3 

 

Editováno: , autor: LukasPaprok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, LukasPaprok napsal:

Mam Rapida 1.2TSI 81kW, zacinam resit olej. Denne jezdim do prace 11km (jedna cesta), rocne najedu tech 13-15tis. Normu bych chtel davat 504.00 a menit po 15tis. Jaky olej byste doporucili? A jakou viskozitu? Chtel bych neco ze znacek Mobil, Shell, Castrol. Puvodne jsem zvazoval Mobil 1 ESP formula 5w-30, ale nevim jestli nevadi specifikace ACEA - C2, C3 

 

vůbec neres nejaky C2 a C3 a podobny blbiny - klíčkový je, jestli VW norma odpovídá tomu, co je predepsané pro tvůj motor. pokud tam ta VW norma je, tak zbytek te nezajima (nektery detailisty pak ještě viskozita) ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi kilometry bych to Lukáši udělal jednoduše. Na servis po dvou letech budeš muset chodit každý rok stejně, tak si vždy rovnou při jednom nech vyměnit olej. Vyhneš se různým problémům s nulováním intervalů apod. - viz výše. Já kupuji olej vlastní - 4 litry Castro Edge Titanium 5W-30 asi za 800 Kč. Někdo kupuje 5 litrů, já ale zatím nikdy dolévat nemusel a vždy mi z těch 4 litrů něco zbyde, tak kupovat víc je pro mě nesmysl. Castrol Edge jsem tam měl z výroby, tak jsem nic neměnil. Ponech si proměnlivé intervaly, když třeba za rok najedeš 17 tisíc, ať si to nekomplikuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10/24/2016 at 10:16, LukasPaprok napsal:

Nakonec jsem vyber zuzil na 2 kandidaty od Mobilu. A to 5w-30 esp formula a 0w-40 new life. Ktery byste zvolili?

Síce Mobil 1 New Life 0W-40 je dobrá voľba (sám tento olej používam už niekoľko rokov), ale pozor, on má schválenie VW 502.00, nie VW 504.00.

 

P.s.: Vieš o tom, že už je na trhu aj Mobil 1 ESP 0W-30 (VW 507.00)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...