Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem dnes absolvoval 1 garančku v Amondu.Olej mi uznali svůj,měnily filtry a klasická kontrola,akorát mi zarazilo když mi volal jestli chci i vyčistit brzy,tzn. sundat na zadku bubny atd a že cena tohoto úkonu je 600kč tak jsem řekl že ne.JInak nastavení na další prohlídku mám za rok nebo 30000km,Cena garančky byla 1750Kč + olej co jsem si koupil svůj za 1000Kč.Díky všem za rady a trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Doplnim informaciu do vlakna pre slovenskych skodovkarov. Bol som na 1. servisnej prehliadke vo Zolene - Autoslovak. V pohode som si doniesol svoj olej. Olejovy filter som nechal nech dodaju oni. Vsetko ok, cena bola cca 34€ . 
(skoda rapid - limo . Modelovy rok 2015 . najazdenych 14700 km , Interval LL (30 000km))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratr má taky Rapida 1.2 TSI 63kW hnedka z těch prvních z roku 2012. Hnedka po jeho koupi jsem jej přesvědčoval, ať mění olej častěji, než je oněch 30 000km. Na oleji velmi záleží, u těchto motorů více, než jsem byli zvyklí z dřívějška.

 

Při 7000km jsme šli na první výměnu do autorizovaného servisu, protože první náplň je mírně ovlivněna vazelínou z ložisek a některým vytelk údajně dokonce při první výměně i nějaký další bordel. Přešli jsme z 5W-30 na 0W-40 a na tom chceme už zůstat. V servisu zkontrolovali jen, zda olej splňuje normu VW 502 a neměli žádné řeči. Další výměny provádíme po 13000km. Nyní má bratr najeto 64000km a už jezdí na 6. olejovou náplň. Kdyby dodržoval intervaly stanové výrobcem, jezdí teprve na 3. náplni.

Olej kupujeme tento http://www.bonatrade.cz/mobil-1-new-life-0w-40-4l/

Po ztrátě záruky jezdíme ke známému mechanikovi (garážníkovi), který ale má razítko. Servisku chceme mít dobře vedenou.

 

Auto po 64000 km nemělo nikdy žádnou závadu. Nikdy jsme nedolili ani kapku oleje. Věříme, že našim přístupem auto dlouho vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nebude to tím, že auto bude mít dvouleté výročí uvedení do provozu? Takže servis po dvou letech. Někde jsem to tu dával jako PDFko.

http://forum.skodahome.cz/index.php?/topic/124051-Servisní-intervaly---pevný,-proměnný,-jejich-ceny-v-servisu#entry2138707 příspěvek 409

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky to jsem nevěděl,mám auto rok 2014,tak veškeré problémi co jsem na autě zaznamenal by měly odstranit pokud je auto v záruce chápu to správně?Mám prodlouženou záruku na 5 let,tak po tuhle dobu jestli se něco v...ere tak by to měly opravit bezplatně ne?Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o ztrátě záruky jezdíme ke známému mechanikovi (garážníkovi), který ale má razítko. Servisku chceme mít dobře vedenou.

 

razitko je ti na houbec kdyz nemas zaznam v SA servisni evidenci... pokud teda nemas na mysli, ze tam garaznik buchne svoje razitko.. tak jak tak, na zadnou reklamaci nemas narok, protoze nenavstevujes SA servis.. kdyby se neco s autem stalo.. tim padem nemas ani zaruku na proreziveni kastle, ani kdyz se potkaj rozvody.. na nic.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes absolvoval 1 garančku v Amondu.Olej mi uznali svůj,měnily filtry a klasická kontrola,akorát mi zarazilo když mi volal jestli chci i vyčistit brzy,tzn. sundat na zadku bubny atd a že cena tohoto úkonu je 600kč tak jsem řekl že ne.JInak nastavení na další prohlídku mám za rok nebo 30000km,Cena garančky byla 1750Kč + olej co jsem si koupil svůj za 1000Kč.Díky všem za rady a trpělivost.

 

Tak nechápu, když ty máš příští prohlídku za 1rok/30 tisíc km, proč mě po první prohlídce nastavili 2 roky/30 tisíc a ještě mi řekli, že mám štítek na dveřích který mě posílá za rok...? Mám MR 2014.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jim na to už prdím, v srpnu pojedu na prohlídku po třech letech, udělají mi přímo i olej a u proměnlivých intervalů zůstanu, ročně najedu do 20 tisíc, tak to budu měnit každý rok. Jezdím spíše delší trasy tak by to vždy mělo vyjít. Už mě nebaví hlídat 3 údaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...