Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Před 1000km mi byl vyměněn olej při garanční prohlídce v neautorizovaným ale ověřeným servisu. O záruku bych přijít neměl. Bohužel v lemu plastové krabice ve které je vzduchový filtr jsem nalezl menší olejovy flek, možná proto protože je tudy odvetrana klikova hridel. Po výměně oleje mi začala prokluzovat spojka, je mi divné ze by se na 30tkm odvarila. Hladina oleje je těsně nad max tak se bojím jestli nepovolilo gufero na klice a olej neprotekl do spojky a tím jak je mastná tak klouze. Pod autem žádný olej není. Kdyby jste s tím někdo měl zkušenost, rad si ji vyslechnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vůbec neni. Do neautorizovaneho servisu kde dodrží správně postupy a použijí originální náhradní díly jezdit můžete a o záruku neprijdete takových servisu je spoustu ja byl u autotechnik Zralý v Praze a ty mi potvrdili ze o záruku neprijdu. Spis nerozumim te prokluzujici spojce pri 29tkm. Vymena oleje by na to ale vliv snad mít nemela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se byl objednat na první garančku po dvou letech/30 000km a ptal jsem se na olej. Jak to u nich chodí a co za něj chtějí (Autocentrála Ostrava - Třebovice).

Technik mi sdělil, že si vlastní olej donést mužu, ale že od 1.1.2018 si účtují 400Kč za ekologickou likvidaci, když si donesu vlastní.

A jejich olej (XTčko ?? jestli jsem to pochytil správně) je za 450 Kč/l. Takže 1800 Kč za náplň.

 

Tak nevím jestli tahat vlastní. I když to pořád vyjde levněji, když vezmu Castrol Edge 5w40 za cca 900 + 400 likvidace jsem na 1300 Kč.

Editováno: , autor: Jirka_CZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jirka_CZE

tak to už si musíš rozhodnout sám, jestli se ti ušetřená pětistovka vyplatí. Jinak všeobecně řečeno rozhodl jsi se zřejmě jen pro tento servis a ostatní si neporovnával. Když jsem koukal tak v Ostravě a okolí máš výběr dost velký, takže jsi mohl předem zjistit, jak to kde mají. Já mám osobně ve svém okolé cca 30 km 5 servisů a všechny jsem předem oslovil a zeptal se a pak se rozhodl kam pojedu. Ceny byly velmi rozdílné a cena oleje taky tak.

Jinak 400,- korun jako trest za tvůj olej, k tomu se raději vyjadřovat nebudu, protože bych nenašel slušná slova. Už podle této pokuty by byli pro mě neseriozní a nejel bych tam.

a cena oleje ? mám pocit, že těch 450,- bude bez DPH, ale to musíš vědět ty....pokud je to včetně dph, tak všeobecně by sa dalo říci, že se jedná o servis s nižšší cenou za litr oleje long life , protože některé si dokáží účtovat i dvojnásobek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ještě 3 týdny, tak to ještě pořeším. 500 je dost peněz o tom žádná. Ještě si ale projdu smlouvu, protože při koupi vozů mi dali slevu na pojištění s tím že musím chodit k nim do servisu. Ale nevím jestli to platí jen na opravy nebo i na servis.

Požádám jej o cenovou nabídku ať nejsem překvapen ( na to DPH jsem se neptal).

Editováno: , autor: Jirka_CZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirka_CZE

ta sleva na havarijní pojištění se týká pouze oprav po nehodě, kdy by se řešila škoda přes pojištovnu, mám to taky tak. Na servisní prohlídku můžeš jezdit do jakéhokoliv servisu v ČR, klidně pokaždé jinam, když tam nebudeš spokojený.

 

Já byl na první servisní kontrole před 2 měsíci, věděl jsem od známého, který tam dělal, co mohu požadovat, ty to bohužel nevíš, tak tě tam nasázejí zbytečnosti, které ani nemusí a které cenu řádně navýší.

 

Žádný poplatek za svůj olej jsem neplatil, dopředu jim řekni, že nechceš dolívat směs do osřikovačů a že nechceš vyměnit stěrače. Správně by ti měli říci, jestli to chceš udělat, není to povinnost, ale někdy je vymění ani se neptají, protože zákazník to neví. Dále jsem věděl, že ani výměna pylového filtru, který mají drahý není automaticky povinná, ale jen to jen doporučující úkon a záleží na zákazníkovi, jestli ho chce nechat vyměnit nebo zdali si ho zvládne vyměnit sám.  Pokud servis trvdí něco jiného, je to jen proto, že chce vyvolat v zákazníkovi strach, protože ten neví, co vlastně může a jednoduše ho podojit.

 

Takže moje servisní kontrola dopadla tak, že jsem zaplatil za jejich kontrolu, výměnu oleje a jejich olejový filtr cca 750,- Kč + svůj olej Shell Helix Ultra 0W-30 cca 600,- Kč, ostatní jsem odmítl, takže jsem zaplatil celkem cca 1.350,- Kč a to už je slušná úspora, když vidím v diskuzích, že některé servisy si klidně naúčtují  5 a více tisíc..ale je to každého věc...

 

Nejsem socka, ale cenu jejich oleje nehodlám akceptovat, protože ta jejich cena je někdy absolutně mimo realitu, když vím, za kolik ho asi kupují v sudech. Klidně jim donesu svůj a vůbec se u toho nečervenám, naopak bych mohl já jim říci, že socky jsou oni, když si někdy dokáží za olej, která nakoupí v přepočtu za 100,-/litr prodávat s marží třeba 850%, jako jeden nejmenovaný pražský servis, který si klidně naúčtuje za litr 850,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám za sebou taky svoji první servisní prohlídku v Rakovníku, po dvou letech v 17 000km. Přecházel jsem na pevnej interval výměny oleje. Technik na příjmu mě potěšil, když řekl, že dělám dobře.

Platil jsem asi 2600,- dohromady i s montáží předních zástěrek (už jsem je měl koupené, jenom tu dirku do podběhu jsem si neměl čím vyvrtat).

Cena za mě v pořádku, do motoru nalili Shell Helix Ultra 5W-40. Příště si asi i přinesu vlastní, na poprvé a při změně intervalu jsem chtěl, aby byl od nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ČudlR přesně tak..pokud nějaké servisy tvrdí, že svým olejem ztrácím záruku nebo dávají do faktur nesmyslné razítka o vlastním oleji, tak je to z jejcih strany pouze a jen strašení lidí, kterým většina podlehne, protože je prostě potřebují podojit na jejich předraženém oleji, nic víc nic míň..slušný autorizák ani necekne a žádné razítko nedává..sám do jednoho takového jezdím.

Když půjdeme ještě dále, tak všichni máme v hlavách a jezdíme tak, že nám tvrdí, že musíme na servisní kontroly během záruky k nim..samozřejmě, že nemusíme !!! již několik let platí nařízení EU, že můžeme jezdit v záruce do jakéhokoliv servisu, který plní technologické postupy škoda auto, či jak se to jmenuje, ale to je na jinou debatu.

Na závěr řeknu, že i já jsem byl před 2 měsíci na první servisní kontrole a výsledná cena podobná jako u tebe, akorát k tomu svůj olej za 620,- takže celkem cca 1350,- a to už jsou ušetřené tisíce, které si raději naliju do svého auta ve formě benzinu, když na forech někdy čtu, že si některé servisy účtují i více jak 5.000,- Kč..ale každého věc :-)

 

 

faktrura serviska.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...