Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Dneska jsem se zděsil, když jsem u Rapidu dědy zjistil, že je nakonfigurovaný proměnný interval QI6, tj. výměna oleje po max. 30000km nebo maximálně 2 letech (dle ukazatale).

 

Jelikož děda jezdí jen krátké trasy, je to pro něj totální hovadina. Nicméně v autorizáku v Německu, kam jezdí, ho ubezpečili, že je to naprosto v pohodě a on na ně slyší...  :kol-44:

 

Mrkněte se, prosím, ostatní jaký interval máte vy - najdete to ve výpisu PR kódů např. na první stránce servisky ve 3.řádku na 4.pozici - a případně zvažte překódování např. na pevný výměnný interval max. 15000km/1 rok.

 

Nejsem si jistý, zda je to "výmysl" jen MR2013, ale rozhodně tento interval NEDOPORUČUJI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento interval QI6 existuje iba nedávno, cca. 2 roky dozadu, pred tým sa to označovalo QG1. Takže ak má niekto s QI6 cez 200 tisíc km, tak to asi nebude krátkymi jazdami v meste ale budú to naozaj dlhé jazdy po okreskách, resp. diaľničné presuny. Tam sa takýto olej ešte tak ako drží, ale určite to nie je ideálne pre motor nechávať v ňom jednu olejovú náplň tak dlho. Ten olej je totiž ku koncu intervalu už dosť zanesený a degradovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle interva mám taky , výměna oleje po max. 30000km nebo maximálně 2 letech , podle mně totalní nesmyls , jediné pro koho to je výhodné je výrobce :) dříve si koupit nové auto :) a ano prodloužený interval davají snad do všech nových aut :kol-32:  nová radoby EKO moda :kol-28:

 

ale je zcela fuk po kolika Km si olej vymněníte nebo necháte vymněnit , to zaleží na vás

 

nevím kolik má daný Rapid najeto , ale ja jsem mněníl olej , první výmněna 5000Km  ( to jste mněly vidětm, co v tom oleji "plavalo" za maras po zaběhu motoru ) dalíš 15000 Km a pak budu mněnit cca po 10000km , at si říká kdo chce co che !!! :kol-31:

 

 

a proboha rady typu jsou to "moderní motory ty to snesou jsou na stavěné " nebo " dnešní oleje jsou na výmněnu co 30 tkm stavěné " si strčte někam  jsou to holé nesmylsy ! jelikož princip motoru se za posledních par 10tek let nezmněil !  :kol-34: 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes již Škoda dává do všech svých modelů, tedy alespoň u těch prodávaných v ČR proměnný servisní interval. Přejít na pevný je jen možnost a rozhodnutí každého. Dle servisní knížky musíš po prvních dvou letech do servisu stejně každej rok, i když máš proměnnej ( mění se brzdovka, poprvé po 3 letech následně každé dva roky, nevím co jiného ještě dělají)Osobně tomu taky nevěřím a tak jsem si olej při 15tis vyměnil. Životnost vozu se dnes uvažuje myslím 200tis na tuto hodnotu se vše dimenzuje. Tzn. že když se říká, že náplň převodovky je doživotní, myslí se tím právě těch 200tis. Takovej marketingovej trik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Můžete mi někdo prosím trochu osvětlit tuhle tabulku? http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/mam-vuz-skoda/servisni-intervaly/servisni-intervaly-rapid-new.pdf

 

Z toho, co jsem tady četl, jsem došel k závěru, že je:

 

 - promměný tj. max 30 000km nebo 2 roky.

 - pevný 15 000km (bez omezení času)

 

Ale tady je to psáno nějak jinak. Vysvětlíte mi to prosím někdo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tý tabulce se taky nějak nevyznám, lepší když se podíváš do servisní knížky. Každopádně pevný servisní interval je 15tis / 1rok. Jinak i když máš proměnný interval výměny oleje 30tis/2roky. Tak pouze poprvé jdeš na servisní prohlídku až po 30tis/2roky a pak chodíš do servisu každý rok, protože ve 3 roce měníš brzdovou kapalinu (i když neměníš olej), 4 rok /60tis zase olej + svíčky + vzd. filtr, 5 tý rok zase brzdová kapalina (protože ta se mění poprvé po 3 letech a následně každé 2 roky) atd. atd. Tedy ať máš proměnný servisní interval na olej nebo ne, po dvou letech musíš do servisu stejně každý rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes již Škoda dává do všech svých modelů, tedy alespoň u těch prodávaných v ČR proměnný servisní interval. Přejít na pevný je jen možnost a rozhodnutí každého. Dle servisní knížky musíš po prvních dvou letech do servisu stejně každej rok, i když máš proměnnej ( mění se brzdovka, poprvé po 3 letech následně každé dva roky, nevím co jiného ještě dělají)Osobně tomu taky nevěřím a tak jsem si olej při 15tis vyměnil. Životnost vozu se dnes uvažuje myslím 200tis na tuto hodnotu se vše dimenzuje. Tzn. že když se říká, že náplň převodovky je doživotní, myslí se tím právě těch 200tis. Takovej marketingovej trik. 

 

Jen dodam že olej v převodovce je dle vyrobcu oleju stavěny na max 60tkm !!! tedy u manualních převodovek , (přvodovka "větra" stejně jako motor čili není to hermeticky uzavřeny system ) sice v převodovce je olej min namáhaný než v motoru ,  ale i tak by se mněl mněnit po Km co uvadí vyrobce oleje .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyptával jsem se v několika servisech, když jsem jel okolo. všichni vesměs pevný interval doporučují.

 

po 15tkm jsem si nechal vyměnit olej a filtr + překodování QI6 na QI4, 15 000km nebo rok, servis po 2letech

 

olej do TSI : castrol 5W-40 MP OE. komplet jsem platil tuším 2500kč

 

s proměnným intervalem mi maxidot ukazoval při najetých 14800km v menu nastavení do servisu za:10300km. cesty velšinou ráno/odpoledne 15km klidná jízda po dálnici, obchvatech, cca třetina po městě, sem tam dálka cca 150km v kuse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak by to vycházelo, 300 filtr, olej 4x400 a práce 600. To by odpovídalo. Díky za info. Jinak bodejť by nedoporučovali, když z pevného z tebe víc mají, 2x po 2500 za 2 roky. LL tě vyjde sice o 1200 víc (tedy 4x700 za olej, celkem 3700) , ale jakoby jen jednou za 2 roky. Tím netvrdím, že jsem zastáncem LL. Jen kalkulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že jsi to platil, ale co se pamatuji tak jsi tam měl hromady slev a spíš naopak bych řekl, že jsi měl až moc dobrou cenu. Běžné ceny co vím a co jsem se ptal já, spíš odpovídají většině aut. servisů co jsou uvedeny vyse.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...