Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Osobně se taky přikláním k tomu, že je hloupost šroub měnit. I když by nadměrným utažením došlo k "natažení" závitu, tak našroubovat do nataženého vnitřního závitu (matice) nenatažený šroub bude ještě horší. Závit matice se bude muset přizpůsobit novému šroubu.... A utahovací moment 30Nm, na šroub M14, musí vydržet 2 x tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, máš pravdu, opomněl jsem , že je řeč o 81kW a bral jsem to na svoji 77kW kde mám plech a i zde je https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c103601bk-viko-motoru-spodni-skoda-16822.html

 

Zde je hliník https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/04e103601af-olejova-vana-1-2tsi-skoda-29660.html kde si myslím, že mají chybu v popise , že je určená pro 63kW a 77 kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, ceka me garancka ve 4 letech a dle sdeleni je cena odhadem kolem 8000kc. 2000kc svicky, 1000kc vzduchovy filtr, zbytek olej a prace. Kdyz si vemu svuj olej tak hodne usetrim,ale chteji to do servisky poznamenat. Bude to mit vliv na pripadnou kulanci nebo zaruku?

Editováno: , autor: Nicon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš to mít na faktuře, ve výpisu servisky to nemám. Řeknou ti, že v případě poruchy motoru může být problém a jiný než předepsaný VW olej ti tam nenalejí. Když už tak si vem vlastní matroš svůj ne? Kolik vyjdou svíce a filtry na škoda díly Plzeň? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem chtel menit jen olej v autorizaku pouze kvuli zaznamu historie auto jsem si privezl z nemecka s 41tkm najeto znami ktery dela prijmaciho technika mi rekl vymena 4300kc pro tebe udelame nejakou slevu.  Ptal sem se ho na vlastni olej, pry se jeho sef na to moc netvari hlavne kvuli pripadnej zaruce... 

Nakonec sem tam nejel jsou to nesmyslne cifry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tvůj známej v AS ti teda moc velkou slevu nedal. 

Já byl s Rapidem 1.0 tsi 2x na výměně á 3.200,- s jejich materiálem. Před dvěma měsíci jsem byl na dvouleté prohlídce, olej + filtr už vlastní, faktura 1.200,-.

Oktávku jsem do AS vozil 10 let jen s vlastním olejem. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradím ohledně ceny toho oleje. Na stránkách Škodovky najdete odkaz na http://www.skodaeconomyservis.cz/pobocky-economy-servis/ a tam si objednáte výměnu oleje s umytím auta, vyluxovaním interiéru a seřízením světel za hubičku (služby navíc jsou zdarma). Já posledně platil nějakých 1500Kč a to je stejná cena, jako za vlastní olej, jejich filtr a práci. Olej mám originál VW 5W-30 pro krátký interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré upřesnění. Já si ceny ohledně Economy Servisu ověřoval v prosinci v Praze. Tehdy mi tvrdili, že kromě výměny oleje vč. práce do toho musím započítat ještě i nákup 4l oleje vč. práce. A to jsem už byl na ceně výměny v běžném autorizovaném servisu. Takže jsem to řešil tam s dodávkou vlastního oleje. Evidentně někteří neví, co vlastně nabízejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...