Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

V 30. 6. 2021 na 22:01, ABAB napsal:

Ahoj, prosím o radu. Byl jsem na servisní prohlídce v AS Škoda kde mi taktéž měnili olej. Jen jsem se chtěl zeptat, zda je to v pořádku, že mi ukazatel další servisní prohlídky ukazuje další za 365 dnů, ale u oleje jsou jen pomlčky.

Když jsem volal do AS tak mi bylo řečeno, že se to začne ukazovat po nějakém časě Najeto 100km a stále jen polmčky a žádný údaje o další době  výměny oleje.děkuji 

Ano, je to tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže pokud je nastaven servisní interval QI6-olej má mít specifikaci VW 504 00 což Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 splňuje.

pokud je servisní interval QI 1 až 4, pak má mít specifikaci VW 502 00 což Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 nesplňuje a splňuje to olej na krátký interval podle km nebo 1x za rok například SHELL HELIX HX8 SYNTHETIC 5W-30. Takže pokud dám LL olej a vyměním ho po roce, co se asi stane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje specifikace VW 504.00 – určeny pro lehkoběžné benzínové motory, mají za úkol omezení popela sulfátu a podporují prodloužený interval výměny, lze jimi také nahradit oleje těchto norem: VW 501.01, VW 502.00, VW 503.00 a VW 503.01.

 

viz např. https://oleje-pema.cz/clanek/firemni-normy-oleju-514773305262098

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Je možné, že v AS provádí při výměně oleje i proplach ještě čistým olejem pak? 

 

První foto je po dnešní výměně o garážíka, druhé foto je po výměně v AS. Olej vždy vlastní mobil 1, foceno večeř po😁. Předchozí výměny v AS stejné foto jako loni. 

IMG_20220912_153054.jpg

Screenshot_2022-09-12-21-13-15-299_com.google.android.apps.photos.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera pod autem loužička oleje, odvezeno zpět mechanikovi, že není dotažený filtr asi. Slovy: " Jo to je jen zbytek oleje na krytu pod motorem, já to jen odsávám a jak to vytahuju, tak může něco odkápnout." Takže žlábek v krytu plný oleje a občas si ukápne...ideální stav den před STK. To taky možná vysvětluje tu barvu oleje. Tady jsem byl naposledy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, nemá tady někdo prosím rozpis všech servisních úkonů pro Rapid 2017 EA 211, 1.2TSi, 66kW? Hlavné teda ty servisní úkony po pětileté záruce. Vzhledem k tomu, že auto už je mimo záruku, chci si to řešit sám podle plánu Škodovky. 

 

Každý rok měním olej a olejový filtr, brzdovou kapalinu co dva roky, svíčky co 60tkm/4roky, co dál ještě? 

 

Díky moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Chybí ti ještě vzduchový, kabinový filtr a palivový? Ten u mojeho 1.0TSi není. Mě teď taky končí záruka a budu pokračovat v AS už s vlastním materiálem a výhradně s úkony které si sám vyžádám a rozhodně ne podle plánu výrobce. Maximálně příjdu jen o záruku mobility. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...