Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

už vidím tie vlákna o výmene po 60tkm  :kol-25:

 

A neni to sand tak ? je tedy pokud výrobci převodových oleju nekecaji :) zase je samozřejmně individualní každý at se dělá co chce

 

to jo 2650 kč nebo kolik to kdo psal za ,výmněnu filtru a oleje fuj drahé hnesně zlodějská cena !!! mně to stálo ,olej mobil1 5w40 890 kč 5 litru  ---  filtr oleje 210 kč MAN  ---  filtr vzduch 268 kč celkem  = 1368 kč + moje prace :) cca 45 minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neni to sand tak ? je tedy pokud výrobci převodových oleju nekecaji :) zase je samozřejmně individualní každý at se dělá co chce

 

to jo 2650 kč nebo kolik to kdo psal za ,výmněnu filtru a oleje fuj drahé hnesně zlodějská cena !!! mně to stálo ,olej mobil1 5w40 890 kč 5 litru  ---  filtr oleje 210 kč MAN  ---  filtr vzduch 268 kč celkem  = 1368 kč + moje prace :) cca 45 minut

Olej Mobil1 v 5W40? Kdes to sehnal? Co jsem se díval, tak v v 5W40 se u nás prodává jen Mobil (bez 1).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje Mobil 1 ESP Formula M 5W-40, ale ten sa predáva v USA a má iba schválenia pre MB. Podľa všetkého vikyviky bral obyčajný Mobil Super 3000 X1 5W-40, ktorý môžeš kúpiť cez internet už od 622 Kč (5 litrov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobil 1 sú tak trochu "prémiové" oleje. Čo som porovnával rôzne oleje a ich vlastnosti podľa technických listov, tak Mobil 1 má vrámci danej viskozity vždy nadštandardné parametre oproti ostatným značkám, a "obyčajné" oleje Mobil bez 1 sú oproti konkurentom iba taký šedý priemer.  To samozrejme neznamená, že sú tie lacnejšie oleje Mobil zlé, ale ak človek trochu hľadá, tak sa dajú za podobný peniaz nájsť aj lepšie oleje s rovnakou viskozitou.
Ďalej pri olejoch ktoré som porovnával a môžem ich použiť aj do svojho auta bol na tom Mobil 1 perfektne aj čo sa týka pomeru cena/výkon. O niečo lacnejší bol iba Shell, ale ten mal všetky pre mňa zaujímavé parametre aj trochu slabšie (ale nie zlé).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Jen dodam že olej v převodovce je dle vyrobcu oleju stavěny na max 60tkm !!! tedy u manualních převodovek , (přvodovka "větra" stejně jako motor čili není to hermeticky uzavřeny system ) sice v převodovce je olej min namáhaný než v motoru ,  ale i tak by se mněl mněnit po Km co uvadí vyrobce oleje .

co to je za blbost ? olej pro manuální převodovku např, jako má Fabia 1 je celoživotní. tzn že když už měnit, tak třeba při 250tis km Pokud máš diesel a plánuješ najet ještě 1x tolik :) Ale i tak by se nic nestalo.  Po 60tis se musí měnit v automatické převodovce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sem se tak dlouho nezasmál. jasně koncern říká, že vše je nesmrtelný, to není pravda. Trvanlivost origoš chladící kapaliny je 5 let, ostatní výrobci říkají třeba 3 roky.

v převodovce olej taky není nesmrtelnej, opět to říká jenom koncern aby se ti to dosralo. proč asi výrobci dělají oleje do man. převodovek, asi ne jenom pro srandu králíků...

suché DSg je tak suché, že se tak kazí vid oproti 6Q mokré...

vzduchový a palivový filtry rozhodně opět nevydrží 90 000km, už po 30000km sou černý jak bota....

prodejci doporučují vnucují všem longlife intervaly, super věc když někdo brázdí město a najede pár set km za 2 roky...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se hlavně musím smát pokud někdo začne používat slovo koncern. Jaký máš na mysli ? VW, Hyundai ? atd. :) Trvanlivost chladící kapaliny např. Fridexu je 5 let. Že ostatní říkají 3 roky, já zase můžu argumentovat tím, že chtějí při serviskách z tebe dřív vytřískat peníze. A v obyčejné manuální převodovce je "doživotní" olej. Doživotní nebere že tam může být třeba 30 let. Doživotní - je doba, po kterou udává výrobce životnost výrobku. A opravdu neznám nikoho, komu by odešla klasická manuální převodovka kvůli tomu, že při 60tis nevyměnil olej :) Já třeba ve svém okolí neznám žádného kamaráda automechanika, který by takto brzkou výměnu prosazoval, když jsem se na to zeptal že bych chtěl vyměnit olej v převodoce u Fabie, tak spíš měli vyvalené oči proč to chci měnit a že to je zbytečný - a to se připravili dá se říct o lehký a rychlý kšeft, proč to asi dělají ? z pohodlnosti ? čekají až se mi vysere převodovka ? nemyslím si. Oleje do převodovek se dělají, protože dochází k opravám převodovek :) 

JInak se vzduchovým a palivovým souhlasím a longlife interval je podle mě také kravina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se hlavně musím smát pokud někdo začne používat slovo koncern. Jaký máš na mysli ? VW, Hyundai ? atd. 

V kontextu toho, na jakém foru se pohybujeme a kdo je majitelem ŠA, je většinou skoro každému jasné, že jde o VW. :kol-28:  A k doživotnosti - ta je 250 000 km - odvozuji to od tvrzení páně Hrdličky ze ŠA, kde říká, že "testují motory na životnost" právě na ujetí této vzdálenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne si myslím, že meniť olej v prevodovke treba, aj keď to predpísané nie je. Ak by som mal manuál, tak po 100 tisíc km by som olej v prevodovke určite dal vymeniť. Keď už pre nič iné, tak pre dobrý pocit. Hovorí sa že nad týmto nábehom je už výmenu oleja cítiť aj na radení. Nedokážem posúdiť, ale dá sa tomu veriť, nakoľko postupné zhoršenie radenia počas 100 tisíc km nikto bežne nezaregistruje, len si na to zvykne.

U svojej "suchej" DSG plánujem výmenu spraviť už pri najbližšej veľkej servisnej prehliadke niekde medzi 55 až 60 tisíc km. Tie necelé 2 litre oleja ma finančne nezruinujú.

OT: Inak viete, že Suzuki pri svojich malých autách s manuálnou prevodovkou predpisuje výmenu oleja každých 40 tisíc km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a fabia má pri 60 aspoň kontrolu , teda 6Y mala , nech si každý robí ako vie a ako chce , tí čo sa v tom pohybujú sa o svoje postarajú

 

naposledny hlučný diferák na Golfe IV 4motion , olej pôvodný 180tkm , po výmene totálne ticho , vytiekol stade znečistený olej s náznakom vody - zrejme vlhkosť za tie roky ... na 3,6 mám priamo doporučené "ohlídat" si olej v diferáku prednom aj zadnom , lebo ten 350Nm krúťák vo veľkom rozsahu otáčiek mu dáva zabrať a potom vždy povolí buď ložisko alebo súkolie 

 

suzuki aj iné autá má normálne výmenu prevodového oleja aj chladiacej kvapaliny , tuším po 60 tkm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

NAzdar...

 

chci znát vaše názory - co je lepší bez ohledu na peníze....

 

při výměně oleje 1x za rok/cca15tis km tam dávat  LL (ofiko nechat interval 30tis km a měnit to na cca 15 km+-, s tím že kdyz treba nebudu stihat tak se to vymeni az na 17ti tis do pohody) nebo obyč olej na pevný interval?

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky by mě to zajímalo. Já to zatím praktikuji, že do servisu jezdím dle ukazatele + sám měním po 15ti LL. Ovšem vzhledem k tomu, že teď po prvním servisu 2roky/30tis (přesně u mě 27tis teď před 14 dny) musím do servisu už každý rok (i když se olej dle ukazatele měnit nebude - 30tis za rok nenajedu) nechám to vyměnit je bez vynulování počítadla. Nosím olej vlastní, nemají s tím problém a za výměnu kupodivu taky moc nechtějí a když už tam stejně budu muset každý rok, tak si to nebudu měnit doma sám. Možná později, pokud to začne olej žrát přejdu na pevný s 5w40 (pak v podstatě budu na stejném, jen změním typ oleje).

Navíc moc by mě zajímalo co se dělá při tom druhém servisu v pořadí když brzdovka to nebude. Další servis mám za ten rok 7/2015, přitom brzdovku mám 2/2016 (ta bude poprvé po 3 letech od koupě).

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych taky asi preferoval LL a davat ho tam ca kazdych 15tis +- jak to vyjde...nebudu tlacenej casem ani km, takze se nic nestane kdyz pujdu treba az v 16-18tis km nebo po trosku dyl nez roce...

Olej si taky donesu svuj.

 

Petrrr jakej si tam dal olej, 5W30?A stačila ti 4 litrovka?

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...