Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

@Rypicong

tak to je opravdu slušná cena, no nekup to za ty peníze :-)

 

Já osobně až pojedu tak si tam přivezu právě ten 0w-30, protože já právě jezdím jen krátké trasy a couračky a hlavně v zimě na tyhle krátké couračky je ten 0w určitě lepší, ale jak říkáš ty, pokud jezdíš jiné trasy a jinak, tak pak určitě ten 5w-30 LL.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak to sorry..ale těch AS, které ti ho v pohodě vezmou je stále dost a dost :-)

 

jestli jsi z Prahy, tak já osobně bych si klidně dojel do OKIMU v Lounech, není to zas tak daleko..a cena s tvým olejem 1.100,-

 

jinak tady prodávají dokonce originální olej v balení škodovky :

https://www.servis-pktechnik.cz/originalni-oleje-vw/

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jsou, Nevecom mi ho vezme - samozřejmě se zříká odpovědnosti, což je cajk, ale zase mi to neudělají na počkání :) Budu u toho měnit i brzdovku a ten týpek žije v nějaké haluzi, že jdu na servisní prohlídku a že to trvá dlouho - což je blbost, i Amond mi dělal servisní prohlídky na počkání. Olej a brzdovka musí být max hodina...

Tak ještě uvidím. Do Loun to mám když tak 40km, tak díky za tip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se divim ze ti klokocka (karlovarska)napsalze ne. Ja tam byl v listopadu a volal jsem predem na objednani a rikal jsem ji rovnou ze budu mit vlastni olej a ze vpohode. Pak jsem prijel, auto predavam technikovi on okouknul jestli je to spravnej olej a origo zavrenej. A po praci jsem auto vyzvedl. Je teda pravda ze ja si auto u nich kupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak jsem byl včera u Klokočky na Barranďáku.

 

Jednání všech super.

olej mi vzali - překvapilo mě, že se mě zeptal jestli chci jejich filtr.

Co mě nepotěšilo:

do emailu napsal 1500, při sepisování to počítal a řekl 1500kč, počítejte do 2tis. Nakonec  2200Kč, ale čert to vem.

Horší bylo když jsem zvednul kapotu. Motor zasranej od brzdovky - to netuším jak se jim povedlo a povolený víčko nádržky na brzdovku.

Takže třetí AS a zase zklamání - ještě že už s autem nemusím na žádnou prohlídku...

 

 

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Páni jedna otázka na Vašu trpezlivosť.

Plánujem domácu výmenu oleja. Momentálne naliaty SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W-30 (VW 504.00) a doma chcem naliať MOBIL 1 NEW LIFE 0W-40 (VW 502.00). Nemal by byť žiadny problém nie? V 2018 pôjdem opäť do AS, kde nalejú ich olej.

 

 

+ prosím nejakú stránku kde zoženiem originál olej. filter.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MartinhoSVK

nějak nechápu tvůj krok..proč si chceš doma nalít olej jiné specifikace ? V autě máš zřejmě proměnlivý na specifikaci 504.00, tak proč chceš nalít vw 502.00 na pevný ?

 

Kdyby se ti nedej bože pak něco stalo s motorem, tak půjde olej na rozbor a tam zcela jistě zjistí, že tam byl nalitý olej jiné specifikace a budeš mít problém. To ti za to stojí ? Když si ho chceš doma vyměnit, proč si nedáš zase 504.00 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím ťa, prečo by išiel olej na rozbor? Predpokladám, že MartinhoSVK nie je taký blbec aby v servise nabonzoval sám seba. Ale aj keby, museli by dokázať, že poruchu spôsobila táto výmena oleja, a to nebude tak ľahké, obzvlášť, ak tým vlastne skrátil výmenný interval oleja (predpokladám že tam ten Mobil nebude dlhšie ako 15 tisíc km / 1 rok). Poruchu motora bude mať skôr kvôli tomu, ak bude jazdiť na jeden olej celý premenlivý interval (až 30 tisíc km / 2 roky).

MartinhoSVK:
1. Dobrá voľba oleja, akurát Mobil 1 New Life 0W-40 už nahradzuje Mobil 1 FS 0W-40.

2. Vzhľadom na to, že na každú druhú výmenu budeš jazdiť do autorizovaného servisu kde ti nalejú 0W-30-ku, tiež ti doporučujm ostať pri tomto oleji. V motore pri výmene totiž vždy ostáva asi 10% pôvodného oleja. Oleje sa síce smú miešať, ale pri tvojom spôsobe výmeny by si tam potom stále mal nejaký mix, a potom tak trochu stráca zmysel tam dávať ten olej od Mobilu.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobil som si vybral pretože jeho vlastnosti "viac" vyhovujú podmienkam v akých auto jazdí. Viem u neho z datasheetu aj niečo vyčítať kdežto u shell nič nie je. Mal som možnosť voľby tak...

e1. Napíš mi do ss nejaké návrhy olejov pls.

Avšak po Vaších reakciách, ale ostanem na 0W-30. I keď nerozumiem prečo sa nesmie po prechode na 502 naspäť na 504. A rozboru sa naozaj nebojím :D

 

Prosím ešte ten e-shop, kde zoženiem original filter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V technickom liste AV-L 0W-30 chýbajú údaje o TBN a SAPS, ale z toho, že to je ACEA C3 olej so schválením VW 504.00, môžeš vydedukovať, že je to mid-SAPS olej a TBN bude okolo 6-7. V tomto má Mobil jednodznačne lepšie hodnoty, ale na max. 15 tisíc km to zase nemusíš riešiť. Iné oleje ti posielať nebudem, lebo ja sám preferujem aktuálne tieto dva (aj s ohľadom na dobrý pomer ceny a výkonu). Existujú samozrejme aj iné zaujímavé oleje, ale ich cena je inde a ja osobne si myslím, že nestoja za to. To radšej mením lacnejší olej častejšie. Ja osobne som prešiel nedávno právce z toho Mobilu New Life na AV-L 0W-30, a mením ho každých 10 tisíc km.
Filter si kúpiš v každom druhom eshope na oleje. Vždy sa uvádza či je to "originál", alebo iná značka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...