Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

TPI se rozumí toto, technická produktová informace ŠA autorizovaným servisům. 

Nic o zavedeném výrobci se nepíše, doklad o koupi předkládat taky nemusíš. Samozřejmě je lepší když jim doneseš nějakou značku než nějakej noname výrobce. Rozhodující je norma, nic víc, nic míň. Jo píše se tam, že by se měla objevit poznámka v servisce, že olej vlastní. mě jí tam nedali (možná do té elektronické, nevím). jeden kluk tady nosil taky olej vlastní došlo k výměně motoru (žetízek přeskočil) a vše bylo uznáno. Museli by ti dokázat, že vada byla způsobena olejem vadným, což když koupíš orig. Castrol (dáš si pozor kde ho kupuješ) tak ať si dokazují. je to jen strašák na lidi aby lidi kupovali ten jejich předraženej, navíc ŠA doporučuje Castrol a jinde si jeden kluk nechal měnit olej a podle čísla si zjistil, že mu tam nalili v autorizáku Mobil. Takhle alespoň víš co si doneseš to tam dostaneš.

post-10015-0-62972500-1406877517_thumb.p

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně řekli, že v případě, že by nastal problém s mazací soustavou, může být následně olej podroben analýze, ale že se to nestává.

 

Jinak já nemyslel nechat tam 30 a měnit to po 15 takhle jednodušše. Je mi jasné že na 30 to nikdy nevyjde a druhá výměna by byla mnohem dříve. Mně to ukazuje dokonce na 26tis km. Můj plán je jezdit +- 15tis km (teď mi to vychází asi 14,5) a vždy si nechat vynulvoat počítadlo na dalších 30tis km a jet zase za 15K ne? Navíc takhle mi druhá výměna krásně vyjde se servisní prohlídkou na 30tis km :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Longlife  oleje vznikly ve spoluprácl výrobců automobilů a olejářů jen jako odpověd na tlak ekologů- dvakrát větší životnost=2x menší odpadovost ekologicky závadného vyjetého oleje.

Nesmysl, LL olej vznikl aby automobilky podlézaly fleetovým zákazníkům kvůli snížení nákladů na servis a méně častým návštěvám servisu. S ekologií v tomto smyslu to nemá nic společného, je to jen druhotný efekt.

 

 

Longlife je taky skoro o polovinu dražší takže se tam neplatí jen ten název, ale i vyspělejší technologie.

Koukám, že asi skočíš každému na špek. A asi chodíš do dobrého autorizáku, protože normálně je LL olej v těchto servisech daleko dražší. Ale to je zlodějina těch servisů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To LIBERO- "Digitálna servisná knižka → DSP (Digital Service Plan) je v platnosti od 45KT/2013"

 

Dost dobrá věc. Papírová servisní knížka je už pouhým papírem. Oproti té digitální.

U ní při každém servisním ůkonu a návštěvě autorizáku posílá buď mechanik nebo připojená giagnostika veškeré informace týkající se daného auta dataonline do centrální databáze v MB.

 

oté co sem s novým autem projel hlubokej výmol a pro jistiötu si to šel nechat zkontrolovat do servisu jestli s tim něco neni-nebylo-bál sem se zbytečně.

Další blud - záznamy servisu se ukládaly v jejich nějakém systému již dávno před zavedením digitální servisní knížky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Petrrr- Hlavně že tady jste chytrý jak rádia. Každej tu tvrdí něco jinýho.

 

Sem se nasral a ohledně otázky výměny oleje (doneseného vlastního oleje) jsem podle hesla-když nevíš, zeptej se opravdu zasvěcené osoby, zavolal do MB na reklamační oddělení. Hovor mam nahranej ale vůbec nemam náladu ho někomu dávat. Nenenechám tu ze sebe dělat trotla! Jestli chce někdo vědět jak je to doopravdy, tak at si tam zavolá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, chtělo by to trochu pokory - sám o těchto věcech evidentně nic nevíš (a přitom vydáváš svoje stanoviska jako jediná správná?) a když ti tady lidi dobře radí, ještě je urážíš? V tom případě si nadále telefonuj do škodovky a ušetříš se podobných incidentů. Mimochodem to TPI o vlastním doneseném oleji máš na začátku stránky v příspěvku od Petrrra. Co bys chtěl ještě víc? Je to pokyn škodovky, jak mají v tomto případě postupovat servisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navíc. Já nechci myslet, ale vědět.

 

Kdo z vás dělá v autorizáku a jeho informace je podložena praxí? 

 

A né tak, že řekne, že takhle nějak by to mělo bejt.

 

Jinak jako jestli berete větu, že je někdo chytrej jako rádio jako urážku, tak to je fakt hustý. :)

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je dost lidí, kteří jsou na rozdíl od tebe profesionálové a pracují v autorizovaných servisech, či přímo v ŠA a z pochopitelných důvodů to nebudou zveřejňovat. Tys ovšem ostatní nařknul z toho, že z tebe dělají trotla -  a tím je urážíš, když se ti snaží vysvětlit tvé omyly a neznalosti. A to TPI je oficiální dokument. Když máš tedy známosti  v autorizáku, tak si to ověř, je tam i uvedeno i jeho číslo. Je vidět, že absolutně nemáš ponětí o tom, co a jak funguje. A jakékoliv napadání jiných členů fora zde není žádoucí a nebudu ho zde trpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobře no. Tak já se vám omlouvám.

 

Prostě mě znervoznuje, že při tom vlastním oleji pak bude dělat škodovka seky při reklamaci.

 

Ten chlapík z reklamačního oddělení říkal, že s donesením je to tak, že jsou pouze přípustné oleje na autorizáku kterej má servis ze svojich ověřených vlastních dodavatelů.

 

Tak mi pak teda napište na Mr.Pavka@seznam.cz

 

Prostě sem na to moje auto spořil 10 let a vim, že nebudu zas dalších 15 let mít na nový.

Snažim se mu dát to nejlepší, ale zároveň odmítám platit protirozumově velký prachy za servis.

 

Ušetřit a současně mít klidný svědomí, že mě při případné reklamaci nepovodí jak slepýho koně.

 

Ještě jednou se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sis měl koupit auto z roku 2000-2008 a by ti vydrželo dalších 10 let...

 

mr.pavka: když jim věříš co ti nakukají za marketingový keci, tak se jich drž. proč myslíš že existují VW normy na olej? proč myslíš že olej vyrábí dalších x výrobců? jenom pro auta který nejsou v záruce? asi těžko... škodovka ti nemá právo diktovat jestli budeš brát olej od nich nebo od jiného prodejce, vždyt ten olej splnuje VW normu a to je vše... pak je na tobě jestli si koupíš mogul nebo něco teoreticky lepšího.

jediný co ti můžou, nafakturovat větší cenu za výměnu oleje, protože přichází o plánovaný zisk z materiálu(tady v tomto případě z oleje).

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...