Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Bežný hydrokrakovaný, všade dostupný motorový olej. Ak nie je pančovaný tak sa môže smelo použiť do väčšiny benzínových motorov na našich cestách a aj do väčšiny starších nafťákov (tých bez DPF).

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

MartinhoSVK, jednoducho hľadaj filter s označením 04E 115 561 H. Vyhľadal som ho to na nete za menej ako minútu, kúpiš ho v každom autorizovanom servise, alebo u každého väčšieho predajcu náhradných dieľov.

 

ski1961, nabudúce si najprv skontroluj kód motora. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, chcel by som sa vás opýtať potrebujem už ísť na výmenu oleja. Interval ukazuje už len 1400 km. Musím isť len do autorizovaného servisu Škoda, alebo si to môžem ísť dať urobiť aj do nejakého iného servisu. Môj servis Škoda je vzdialený odo mňa 150 km, ale tu v mojom okolí sú rôzne ďalšie. Zatiaľ som na každú servisnú prehliadku chodil do škodovky, ale teraz sa tam neviem dostať. Auto je ešte v záruke. Ďakujem za info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, pitrs78 napsal:

Nemusí, platí bloková výjimka

ano, teoreticky nemusí, ale servis musí od Škody kupovat technologické postupy a to má málokdo. Rozhodně servis v malém městečku apod. to nekupuje.

Jediné co se fakticky změnilo je to, že do servisní knížky už může psát skoro každý.

Ale během záruky dávat auto do neautorizáku je ve své podstatě risk že kdyby se něco stalo, tak se budeš dohadovat apod.

Při cenách garančních prohlídek na Rapida, mi přijde holý nesmysl to dávat někam jinam. Já vždy platil kolem 500Kč za prohlídku a cca 700Kč za výměnu oleje s filtrem. Olej vlastní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o peniaze nejde, ide o to, že nie je čas isť 150 km do autorizovaného servisu. Z práce sa teraz koncom roka neviem uvoľniť. A myslíte, že je problém ak sa presiahnu tie zostávajúce 1400km? Išiel by som pozdejšie?

 

Poprípade je problém ak by som šiel do iného autorizovaného servisu, napríklad Hyundai, alebo Renault? Tie su aj u nás. 

Editováno: , autor: Chamaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chamaco u nás v ČR je to takto, takže předpokládám, že u Vás to bude taky tak. Když jsem se informoval já na servisní kontrolu, tak v odpovědi byla i tato citace :

"Výrobce navíc toleruje z pohledu záruky až 3 měsíce resp. 3000km překročení servisního intervalu." takže si myslím, že není žádný problém jít později :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som im tiež písal a spýtal som sa aj nato, či je problém ak prídem pozdejšie. Robia až v pondelok, tak čakám čo odpíšu. Ak by to bolo tak, ako píšu tebe, tak by to bolo super a bolo to vyriešené. Nechcel by som ísť inde, pretože som s nimi spokojný, chodím len tam a nechce sa mi to riskovať u niekoho nového. :-) Ak sa mi to podarí nejak vyriešiť isto napíšem riešenie, nech to vedia aj iný ak sa stretnú s tým tak ako ja. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chamaco: Můžu se zeptat odkud jsi? Je mi divné, že máš nejbližší zastoupení ŠA 150km.

Když vidím zastoupení v ČR, kolikrát několik ŠA v jednom městě, tak na 150km jich musí být desítky.

A u vás jeden na 150km??

 

Editováno: , autor: Dodi 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno som z RV, ale auto som kupoval zo Škodovky zo Zvolena, ktoré je odo mňa 150km. Napísal som, že tu v okolí sú rôzne ďalšie. Ale tento poznám a som s nimi spokojný. Preto nechcem ísť nikam inam. Tu v RV servis škoda nie je. Ale je Hyundai a Renault. Tam by som ešte vedel ísť, preto som sa aj pýtal či je problém ak by som šiel tam.  Momentálne kvôli práci neviem isť mimo RV. Ale ak sa dá ísť aj po presiahnutí limitu, tak radšej pôjdem do ZV, kde viem ako a čo robia. :-)   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...