Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

@Petrrr  ano Petře, s tím naprosto souhlasím..povinnost přijímat vlastní olej nemají..většina ale to dělá bez problémů..a jsou i vyjímky, které zakazují a těm se můžeme vyhnout, pokud chceme..radil jsem v jednom foru, aby jel tam, kde jsem byl já..byl líný jet 30 km..prý moc daleko, tak si zajel kousek od baráku a stálo ho to 4.500,- a pak nadával, že jsou to zloději..výběr ale měl, jen jeho lenost ho stála několk tisíc navíc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jdu pristi tyden na vymenu oleje a rozhodl jsem se prejit z promenliveho intervalu na pevny. Vzdycky jsem daval "Castrol EDGE 5W-30 TITANIUM FST LL 4L" a chci tam dat zase ten stejny olej. Nebudou prudit, ze olej je LL, ale interval chci pevny? 

 

Vy kdo jste presli z promenliveho na pevny, nechali jste si olej pro promenlivy? Cena je plus minus stejna, takze cenu neresim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SkodaRapid no já se obávám, že to asi nepůjde..pokud chceš ofiko změnit na pevný, že budeš muset dát olej vw 502.00, tedy nikoliv vw 504.00 na proměnlivý..a proč to vůbec chceš měnit ? co ti brání v tom si ten proměnlivý ofiko nechat a mezitím si sám udělat v polovině výměnu oleje za ten tvů stejný ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 4. 2018 na 13:06, ski1961 napsal:

no sám jsem na to zvědavý, jestli to půjde..protože roboti v autorizáku jedou dle jejich bible a ta říká, že na proměnlivý je 504.00 a na pevný 502.00 :)

Dnes jsem tam radeji zavolal, abych se ujistil, ze me s tim neposlou pryc a dozvedel jsem se, ze s tim nemaji vubec zadny problem, tak objednam ten 504.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, McMatej napsal:

Z PP jde zjistit, kolik dní a km do výměny zbývá. viz příloha, pokud je to k tvému autu. ;-)

zobrazení km do výměny.pdf

 

Zjistit to si jde to je jasny, alen co stim nejezdi tak casto a jen kratky trasy se studenejma startama tak staci parkrat a jses o par mesicu jinde. Jinak bys to musel kazdej tejden kontrolovat a to snad nikdo zdravej nedela ne ? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi prisel objednany Castrol Edge Titanium FST 5W-30 z eshopu jaknaauto.cz - na strankach pisou, ze olej je 100% original a ma spoustu kladnych recenzi, takze jsem to objednal tam. Trochu mam pochybnosti o originalu kvuli tomu stribrnemu ctverecku na zadni strane. Totiz pri koukani na to pod ruznymi uhly se nemeni barvicky. Na fotce s napisy je jasne videt co myslim nebo tady na tomto videu. Na fotce, kde je vyfoceny jen ten ctverecek je to co mam doma.

IMG_20180424_182448.jpg

castrol-edge-5w-30-ll-back.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nafotil baleni, ochrane prvky, loga, sarzi a poslal na Castrol ohledne rady jestli by to mohl byt falzum. Prisla odpoved ze to na to nevypada. To ze to nema ten odlepovaci text je divne ale mohly udelat zmenu. Koukni kdy byl vyroben dle toho kolecka na spodku. Pokud to bude 11/2017 tak v mem pripade je odlepovaci. Ono taky muze byt rozdil v baleni pro urcite krajiny apod.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ČudlR Moje fotka je jen ta prvni, kde je vyfoceny jen ten ctverecek, kde by mel byt hologram. Ta druha fotka, kde prosvita text je fotka stazena z internetu - jen pro porovnani, ze na mem baleni neni hologram, ale jen stribrny ctverec a na fotce z internetu hologram.

 

@flacek Na tve fotce vidim nejake vyrobni cislo "DE 01 XXX...", na mem baleni je "BE 02 XXX..." - takze si myslim, ze DE je nemecko, BE je belgie. Pak na tvem baleni vidim "14/11/17" a na mem "16/08/17". Ten muj olej bude asi starsi a vyrobeny jinde.

 

Asi uz to vic nebudu resit. Mozna to zkusim taky vyfotit a poslat do castrolu, ale nevim jestli mi stihnout odepsat do doby nez pujdu do servisu. @flacek nahodou nemas jeste ulozeny email na ten castrol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nakonec jsem jim do Castrolu napsal. Olej uz mam davno vymeneny, a odpovedeli sice az ted, ale odpoved potesila: "Padlock sign on our packs has been changed last year. This sign is no more hologram, so the pack which you bought looks fine."

 

Jinak po vymene a ujeti asi 500km jsem zaznamenal, ze motor jede klidneji a tiseji. Kdyz je motor zahraty, tak na krizovatce, kdyz vypnu radio a klimu, tak vubec neni slyset motor. Jednou jsem si myslel, ze mi to chciplo. Takhle nejak to bylo, kdyz bylo auto nove. Takze jsem rad, ze jsem to vymenil driv nez jsem mel. Mel jsem promenlivy interval, najeto na ten stary olej asi 20 tisic km. Poslalo by me to asi az za dalsich 8 tisic (nebo 6 mesicu). Nechal jsem si to preprogramovat na pevny.

 

Edit: Mam ted najeto 60 tisic km a vymeneny i svicky, tak nevim jestli i ty svicky nemuzou mit vliv na chod motoru...

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mam pls par dotazu. Precetl jsem si tu toho spoustu, ale nejmoudrejsi z toho nejsem.

 

Uvazuji o koupi ojeteho Rapidu 1.2 TSI 77kw. Zajimam se o ty s najezdem mezi cca 30t km a 100t km. Ted ctu ale o rizicich spojenych s dlouhymi intervaly mezi vymenami oleje.

 

Chapu, ze pokud vezmu auto s 32t km, tak servis a vymena probehla jednou. Je to auto jeste v poradku nebo se ta zivotnost motoru nenavratne snizila? 

 

A co delsi najezdy 100t km, kde byl ten interval promenlivy a probehl treba jen 3-4x? Tomu se radeji vyhnout obloukem?

 

Idealne chci to auto na cca 7 let, rocni najezd okolo 20t km, tak chci vybrat co nejlepe, abych nebyl stale v servisu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lukketailie na tohle neexistuje jednoznačná odpověd..pokud kupuješ ojeté auto, je to vždy loterie. To, že má motor najeto 100 tkm ještě neznamená, že je tím nějak poznamený..jsou auta, která mají najeto přes 200 tkm a budou na tom motorově lépe než třeba auto s 50 tkm..protože vždy záleží hlavně na řidiči, jak se k tomu auto choval, jaký mu dával servis apod. Když je někdo prase, servis nedává žádný jen jezdí, tak mu to auto vrátí celkem brzy.

 

Nikde není napsáno, že musíš jezdit proměnlivý interval a čekat až bude mít olej najeto 30 tkm..je to jen na tobě, jak často si budeš olej měnit..jsou lidé, kteří si ho v polovině mění sami a jsou i tací, kteří ho mění každých 10 tkm..a ofiko na servis jezdí třeba až po najetí 30 tkm..těch možností je několik. Chceš kupovavat rapida 1.2 TSI 77 kw, tudíž předpoklad je, že už bude zřejmě po záruce nebo těsně před koncem, vzhledem k tomu, že kupuješ starší motor TSI EA 111, takže si ten olej můžeš měnit jak budeš chtít.

 

Pokud to tvůj rozpočet umožňuje a chceš mít klid, když takto uvažuješ, tak si kup nějaké s tím nájezdem kolem 30 tkm..to bude akorát tak zajeté, které má nějakou ofiko servisní historii a budeš mít klid..a základní pravidlo u koupě ojetého auta zní : ihned po koupi si vyměnit olej, protože psát se může cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ski1961 napsal:

@Lukketailie na tohle neexistuje jednoznačná odpověd..pokud kupuješ ojeté auto, je to vždy loterie. To, že má motor najeto 100 tkm ještě neznamená, že je tím nějak poznamený..jsou auta, která mají najeto přes 200 tkm a budou na tom motorově lépe než třeba auto s 50 tkm..protože vždy záleží hlavně na řidiči, jak se k tomu auto choval, jaký mu dával servis apod. Když je někdo prase, servis nedává žádný jen jezdí, tak mu to auto vrátí celkem brzy.

 

Nikde není napsáno, že musíš jezdit proměnlivý interval a čekat až bude mít olej najeto 30 tkm..je to jen na tobě, jak často si budeš olej měnit..jsou lidé, kteří si ho v polovině mění sami a jsou i tací, kteří ho mění každých 10 tkm..a ofiko na servis jezdí třeba až po najetí 30 tkm..těch možností je několik. Chceš kupovavat rapida 1.2 TSI 77 kw, tudíž předpoklad je, že už bude zřejmě po záruce nebo těsně před koncem, vzhledem k tomu, že kupuješ starší motor TSI EA 111, takže si ten olej můžeš měnit jak budeš chtít.

 

Pokud to tvůj rozpočet umožňuje a chceš mít klid, když takto uvažuješ, tak si kup nějaké s tím nájezdem kolem 30 tkm..to bude akorát tak zajeté, které má nějakou ofiko servisní historii a budeš mít klid..a základní pravidlo u koupě ojetého auta zní : ihned po koupi si vyměnit olej, protože psát se může cokoliv.

 

Je mi jasne, ze u ojetiny je riziko. Jen mi jde o to ho co nejvic eliminovat. Budu tedy brat nazor, ze pokud je to auto s 30t km s vymenou dle toho jak to samo hlasi, nic zvlastniho se nestane, pokud ja navazu novou a nasledne kazdych 15t km/1 rok. Slo mi jen o to, zda i ta 1. nevymena po 15t km muze mit nejake fatalni nasledky nebo je to jen paranoia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lukketailie  samozřejmě, že je to paranoia, že když nevyměníš olej v 15 tkm, že to bude mít fatální následky..znám člověka, který ho vyměnuje vždy až po těch 30 tkm a je naprosto v pohodě a dneska má asi cca 150 tkm..ale určitě pro klid duše je lepší ho měnit dříve, tomu motoru to určitě prospěje..

 

Jinak vidím, že jsi tady nový..přečti si pořádně pravidla..bezprostřední rekace se necituje..bacha na to..admin je na tohle tady háklivej..já jsem za to kdysi dostal hned na začátku nějaké trestné body, když jsem se taky ještě tak neorientoval a byl jsem zvyklej z jiných for taky citovat :D

 

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jen paranoia, Je pravda, že já mám takové auto od novoty a od novoty mezi oficiálními intervaly jsem si zhruba v polovině (13-15tisk km) měnil ten olej sám v době záruky. Te´d po záruce ho měním automaticky 15tis/rok s tím, že tam leji LL olej a pokud 2tis přetáhnu tak to neřeším. 

Pokud auto mělo z výroby nastavený proměnný interval tedy až  30tis/2roky, neznamená to, že to auto opravdu ujelo 30tis, to vyhodnocuje PP a na výměnu většinu uživatelů, kteří nejezdí dálky pošle dříve, třeba už 20-25tis, ty co jezdí město klidně 15tis. Pokud chceš takové zánovní auto, tak začni měnit olej hned dle pevného intervalu tedy 15tis/rok a a víc nestuduj. To co popisuješ má možná cenu přemýšlet u auta s nájezdem 150 a více tisíc a i tak jak píší kluci výše stejně bude záležet více v jakém režimu a jakým způsobem bylo to auto užíváno, protože ten kdo najel těch 30tis za rok, tak i s tím LL intervalem může to auto být v lepším stavu než jinde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...