Jump to content

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru

Recommended Posts

před 3 hodinami, jirka toledo napsal:

Jak je videt tak kezdej skoda servis ma jine ceny. 

Tak to není nic nového, je naprosto samozřejmě, že každej AS má jiné ceny a někdy jsou ty ceny velmi rozdílné :-) už jsem viděl faktury, kde si jeden AS účtoval za ten dražšší LL olej 600,-/litr a jinej servis klidně i 1.000,- /litr..takže při čtyřech litrech oleje je jen na oleji rozdíl klidně i 1.600,- Kč :-)

před 5 hodinami, Huerta napsal:

Dobré upřesnění. Já si ceny ohledně Economy Servisu ověřoval v prosinci v Praze. Tehdy mi tvrdili, že kromě výměny oleje vč. práce do toho musím započítat ještě i nákup 4l oleje vč. práce. A to jsem už byl na ceně výměny v běžném autorizovaném servisu. Takže jsem to řešil tam s dodávkou vlastního oleje. Evidentně někteří neví, co vlastně nabízejí.

No to fakt neměli pravdu. Olej a filtr je už v ceně. Šroub je drobný materiál a ten se započítává zvlášť.

Škoda Economy Servis - online kalkulátor oprav vozů starších 5 let.pdf

Mě to jde normálně v Chromu. Ale je pravda, že servisů economy je jak šafránu.... A jdou tam zadat jen auta starší 5 let. Takže ne RAPIDy s motory 1,2 s řemenem a tříhrnky 1,0, sni Fabia 3, Octavia 3, Superb 3, Scala a všechny nová SUVčka.

Edited by miklisek

Zkus přes Googl zadat skodaeconomyservis.cz a normálně mě to našlo a šlo to otevřít. Nebo přes stránky Havexu a jejich servisní služby. A dole na stránce kalkulátoru cen oprav je odkaz, kterým se dostaneě na hlavní stránku skodaeconomyservis.cz

obrazek.thumb.png.9072c03ec9a85c9d563e15100694a22d.pngobrazek.thumb.png.2e90a3873cb8e4267c61dec731a96b23.png

Edited by miklisek

@Nicon viskozita je zcela podřadná !! servis řeší jen specifikaci oleje a jelikož LL 0W-30 splňuje specifikaci VW504.00 stejně jako 5W-30, tak tam prostě nalejou to, co mají zrovna nakoupeno v sudech :-)

Nový motorový olej VAG LongLife III FE 0W-30 nahrazuje původní verzi VAG 5W-30 LongLife III. Toť oficiální vyjádření. Takže je to úplně jedno.

Splňuje normu VW 504.00/507.00. 

Olej 5W-30 se již nevyrábí.

Edited by dafro
před 16 minutami, dafro napsal:

Olej 5W-30 se již nevyrábí.

dovolil bych si to trochu poopravit a vysvětlit. Olej 5W-30 Castrol se samozřejmě vyrábí a dále bude, ale změna na 0W-30 vznikla proto, protože škodovka jako fabrika ukončila spolupráci s firmou Castrol na dodávku olejů a výhradním dodavatelem olejů pro škodovku do fabriky se stala firma Shell a ta vyrábí jako LL olej VW 504.00 viskozitu 0W-30. To je celé vysvětlení.

• Thanks 1
  • Upvote 1

@ben06 ano i Shell má samozřejmě viskozitu 5W30 ve specifikaci VW504.00, ale je to verze ECT, která není ta primární..primární verze, kterou dodává Shell do prvovýroby je s viskozitou 0W-30 helix ultra professional AV-L a je to přesně tenhle olej z fota.

abeac661b3f28fb4cdeceb522fb12832--mmf1000x1000.jpg

• Upvote 1

Bylo .. nebylo. Pouze zkopírováno ze stránek prodejce uvedeného oleje. V každém případě vyřešeno, proč tam ve Škodovce dali 0W30. 😁

A podle reakcí zdejších uživatelů i v jiných tématech většina servisů stejně dává shell 5w-30 a já mám stejnou zkušenost. 

Edited by ben06