Přejít na obsah

2.0 TDI CR - špatně se ohřívá motor


vilis1

Doporučené příspěvky

Ďakujem všetkým za rady, mal som tiež problém s termostatom 1K0121113A, ani po 170KM jazdy nebola teplota chladiacej kvapaliny na 90 °C , pri miernej jazde max. 60-70 °C , pri 150 KM/hod na diaľnici to už stúplo ako tak na 90 °C. V servise som ich nasmeroval, povedal, kde majú čo vymeniť, oni že takú opravu tu ešte nemali. Po výmene všetko vporiadku, teplota skočí na 90 °C po 5-10 KM.Cena aj s výmenou 40 E.

Editováno: , autor: oroboss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

 

moc děkuji tomuto fóru, kde jsem našel odpověď na klesání teploty chladící kapaliny. Jen škoda, že jsem se sem nepodíval dříve, mohl jsem ušetřit 2 300,. korun za výměnu hlavního termostatu. Navíc mi v autorizovaném servisu a dokonce i technik přímo u výrobce sdělili, že se jedná po normální jev, kterého si nemám všímat.

Dnes jsem nechal vyměnit termoregulátor před chladičem oleje DSG a vše je v naprostém pořádku, motor se rychle ohřeje a hlavně se už neochlazuje. :kol-47:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

tak nizke teploty sa nam vracaju a mne sa pri cca 11 stupnoch motor ohrieva 20km (kludna jazda) ak chvilku spomalym alebo idem na zotrvacnost teplota pada. Nechcem vediet co to bude robit ked bude -10. Pytam sa. Bude zly len ten termoregulator? alebo aj hlavny termostat ked su tie teploty neni az tak nizko a uz ma auto s teplotou problem? alebo staci vymenit ten termo? inak pri vymene toho termoregulatoru treba aj vypustat vodu zo systemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko radit, mě se ohřeje auto ale určitě dřív - klidná jízda 10-15 km a teploměr ukazuje "90"..... a to jedu první 3 km z kopce dolů a brzdím jen motorem.

Když jsme měnili termoregulátor, tak jsme vodu nevypouštěli. Jen jsem s autem zajel do dílny (motor nebyl ještě ohřátý - jinak hrozí že se spálíš), rozpojili hadici - tu jsme hned ucpali připravenou benzínovou zapalovací svíčkou obalenou v hadru :-D .... tak nám vody uteklo jen trochu.

 

Samozřejmě si připrav kapalinu na případné dolití

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam nabehane 203tis.km. Tak som to chcel spravyt tak ze dam hned vymenit rozvody a s nimi sa vypusti voda a vymeni sa aj ten regulator. no chcel som len vediet ci mam podobne priznaky ako aj iny pri zlom tom termoreg.aby som zasa nezistil ze sa problem nevyriesil a musel by som menit aj hlavny termostat a zas vypustit vodu. :unsure: Ale to zistim az ked to bude nahodene :rolleyes: Ale ked to ide aj s vodou vymenit tak to mozno skusim. to by bolo super. Ten betar je pod baterkou vsak? :rolleyes:

Editováno: , autor: boriso11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Nazdar kamaráti.

Superb 2.0CR DSG 103kw, 240 000km

Mam superba ešte len chvíľku ale zaznamenavam teraz v tychto chladnejších dňoch že sa auto nechce zahrievat.. Včera som si to odsledoval . prejdenych 160km, teplota vody nepresiahla 60st. a teplota oleja bola maximalne 73st. ....... 

 

Vďaka tomuto super foru som sa dočítal že stačí vymeniť termoregulator. 

 

Teraz otazka na vas co ste ho menili... Lepšie kúpiť original diel (30€) 

Alebo prvovyrobu nemecko (20€) 

 

Ďakujem za odpoveď

 

PicsArt_10-26-06.32.55.jpg

Editováno: , autor: stenly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj zdravím mám passat b7 kód motoru cffb, mám stejný problém auto se zahřeje na 90 stupňů a teplota padá,když objednám termoregulator u dsg zvládnu vyměnit sám?když to rozpojím výtečné chladivo?nemáte prosím stručný návod? Moc děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čaute po přečtení zdejšího vlákna jsem se i já pustil do výměny.

Děkuji všem co se tady toho zúčastnili a přišli na problém.

I mě se auto nezahřálo více jak 80stupňu a když jsem jel okresky tak dokonce se motor ochlazoval až třeba na 50 stupňů.

 

Chtěl jsem termostat také očistit, ale nepomohlo. Raději radím, aby každý koupil termostat nový.

Stál mě po známosti se slevou 480kč.

Výměna opravdu 20min.

 

Na fotkách vidíte jak má vypadat originál jak by měl vypadat zastrčený. A na druhé je tyčinka více venku tím pádem termostat nedovíral a stále propouštěl vodu.

Tom  

IMG_20161204_120336.jpg

IMG_20161204_131015.jpg

Editováno: , autor: Golfino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...