Přejít na obsah

LED osvětlení SPZ


McMichal

Doporučené příspěvky

Hele to se tady řeší v podstatě v celým tomhle tématu... Jde o kvalitu těch ledek (aby se tam velikostně vešly + trvanlivost).

Co jsem si v minulosti na jiný auto koupil jen "vnitřek" toho osvětlení, tak ty ledky měly chladič tak velký, že se tam skoro nevešly, ale hlavně vydržely svítit jen cca měsíc...Ale stejně počítám, že atˇ už tam dám origo celý spz osvětlení, či jen LED žárovky, tak budu muset poladit hlášení prasklé žárovky :-)

Když jsme u těch ledek, tak poradil bys, kde je koupit? Jde mi hlavně o kvalitu, už jsem zkoušel několik koupit, ale po měsíci se rozblikali a pak přestali jít úplně. A o to nestojim. Předem díky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco mam v podpisu  :kol-47: stačí ti 39 mm ale i 36 mm když o 1,5mm  přihneš z obou stran a vyběr je obstojnej .. je to na každym solo rozhodnutí jakou cestou se vydá 

nicméně ani nemusíš schánět CAN nebo s chladičem , 1- jak řikáš stejně to musíš ponížit vagem (třeba ferda) 2 proč chladič ? sufitka vlakno topí jak kamna a je bez chladiče  (viz suchý místa nad světylkama mokro sníh - s led ne) .. a navíc větrnej pytel za autem je chladič  obstojnej 




ja mam - měl osazeno vždy komplet celej auták intr extr co je v podpisu včetně navrch motorku a nepozoruju žadný vady ,,,, tim netvrdim že to je 100% vždy muže kdykoliv cokoliv odejít , to spíš jak je v jinym tematu že blika parkovačka s tim souhlasim , ale sufid ještě teda ne ..... 

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky za koment. Hele ten chladič ani nevím, proč tam byl...možná CAN bus, ale chladič velkej jak kráva :) 

Já právě mám takový zkušenosti, že ikdyž jsem neobjednával z Číny, ale z českých eshopů, tak mi ledka začala po nějaký době blikat a pak i zhasla...Což mi ani nejde o ty peníze (byly to třeba 3 kila), ale hlavně o tu zbytečnou práci stále dokola (objednat nový, rozebrat celý osvětlení, vložit, ... ) a pak zase to stejný...

Ale třeba jsem měl jen smůlu :)

 

Pokud máš kvalitní, které vydrží svítit aspon rok, tak ok :) Třeba tyhle by šly, ne?? http://www.led-autozarovky.cz/led-autozarovky/eshop/11-1-Sufitky/0/5/169-Sufitka-bila-6-LED-39mm-1ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Bohužel řešení o kterém píšeš způsobuje u software do verze 651 od verze 55x do 615 blikání LED v osvětlení SPZ po zapnutí klíče a hodnota F0 není správná. Nemluvě, že jsem se musel zasmát nad tím jak získáváš informace. Jo svět je malý a prosit výrobce software o rady umí každý.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

pro někoho bastlení, pro jiného jednoduché řešení:

 

Stačí pouze jeden odpor pro obě osvětlení SPZ (to pro ty co uvažují nad předřadnými odpory).

 

Dal jsem obyč. LED sufitky (bez odporu apod.). Do lampičky jsem vrtnul malou dírku a protáhl drátky a paralelně jsem připojil původní žárovku, která mi svítí do nárazníku (nesvítí protože její konce jsou zaizolované a celá je v hliníkové trubičce. Výsledek je, že mám bíle podsvětlenou SPZ a žádné hlášení na budíku. Nebyl nutný žádný zásah do BCM (stejně by to u mé staré BCM nešlo) a cena za přestavbu je na 40Kč (ebay 36mm LED). Celkové mi to zabralo 10 minut.

 

Výhodou tohoto řešení je, že kdykoliv to dokážu uvést do původního stavu (jen zalepím malou dírku v lampičce).

Editováno: , autor: vasatko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného jsem měl nějakou dobu taky, ale hlavním důvodem bylo, že se mi nechtělo dávat hodně peněz za vw lampičky. Teď když se nechá koupit origo lampička s led za 159,-, tak je věc jiná. Nehledě na to, že ty sufitky svíti opravdu o dost víc a za rok mi odešly dvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

nedávno jsem si koupil orig led osvětlění spz na superba ( 000 052 110), předělal na nový konektor, vše funguje, ale nemůžu se zbavit chyby na přístrojovce, v diagnostice to nikde nemůžu najít... Prosím o radu, či někoho, kdo to umí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...