Přejít na obsah

LED osvětlení SPZ


McMichal

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím je tady někdo ze severní Moravy kdo dokáže vypnout chybu žárovek u SPZ po výměně za led? Chtěl jsem pořídit zde doporučované celé světlo spz (000052110), ale v servisu mi bylo řečeno že pro mne toto není. Mám superbu Combi FL rok 06/2013. Prý tyto světla pasují až od 45/2013.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím ve spolek ;-)

Jsem z toho už magor, dostal jsem ledky C5W do SPZ dal jsem jednu svítila, dal jsem druhou svítily obě.

Po nastartování jedna chyba za druhou, zkontrolujte pravé zadní  světlo levé a pravé na SPZ.

Chtěl bych obměnit LED všude, mám je i na zadních koncových světlech a snažím se "Pípání a hlášky přístrojové desky ignorovat, ale nervozita roste.... 

Halda návodů na VCDS z Youtube jak na Centrální elektrice 09 v dlouhém kódování na Byte 17 aktivovat bit 7 nebo

na Byte 18 vypnout bit 0.

Hmm, první možnost Byte 17 a bit 7 jsem udělal a nic se nezměnilo a na Byte 18 mám jen červeně napsáno že z důvodu blablabla nelze nic měnit :(

Jako poslední třešničkou jsem si koupil VIS abych viděl PIN pro "Bezpečnostní přístup 16" v domnění, že by mohlo otevřít více možností pro

"Přizpůsobení 10" a Filtrování Kanálů, ale nee :-(

Řídící jednotka odmítla KEY! Chyba 35: Neplatný klíč.

1050,- za VIS vylétlo komínem a  PIN 31347 jsem si mohl použít i s toho videa na Youtube 

Nějaká rada, nápad nebo odkaz? Teda nemyslím dát zpět klasické žárovky a o5t jen závidět ostatním 6000 kelvinů :-D

Děkuji moc ;-) 

008.JPG

007.JPG

010.PNG

009.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

@cosmicboy zustava nam moznost vymerit otvor a kupit origo. Mozno treba bude neco upravit origo lampky a le vzdycky budou origo s homologaci.

 

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/led-osvetleni-zadni-registracni-znacky/p/000052110

 

Vice v temu zde -> https://forum.skodahome.cz/topic/137279-granatowa-fabcia/page/33/#comments

 

Ledky z odkazu, mely by pasovat na S2 bez upravy nebo modernizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Já to řešil modrými žárovkami, abych nemusel předělávat kabeláž k originálním LED lampičkám.

V 3. 6. 2022 na 14:13, VeteranChild napsal:

Nad SPZ jsem měl ještě v původních lampičkách modré žárovky PowerTec.

PowerTec-C5W.thumb.jpg.3c96833a39003774b9ff3de4c069ff26.jpg

V reálu to pak vypadalo nějak takhle.

IMG_20220204_194039.thumb.jpg.d2a30b21804bce8175ec376dee4b1858.jpg

 

V reálu to bylo skoro k nerozeznání od originálního LED osvětlení, co jsem měl na Rapidu.

 

Jinak jde vytvořit redukci nebo upravit tu původní kabeláž a originální LED tam pasují.

U mého MR 2010 už je ve VCDS možnost přepnout osvětlení SPZ na LED a tím se zbavit chyb.

Editováno: , autor: VeteranChild
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nad těma LEDkama uvažuji z důvodu prevence před korozí. Na naší předchozí F2 (a nejen na té naší :-) ) byla nad zadní SPZ "nechutně" rozjetá koroze, což mělo být údajně způsobeno jakousi elektrofyzikální vlastností a jeden z opravných způsobů přímo z Boleslavi je náhrada zadního osvětlení za LED. Takže pokud výměna, tak LED, ale ještě nejsem pevně rozhodnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem se omlouvám za odbočení od tématu, ale myslím, že u S2 to není až takový problém, aby bylo nutné zakládat nové téma.

U předFL jsem se ještě osobně s korozí pátých dveří v oblasti SPZ nesetkal. Při pořizování auta jsem S2 předFL viděl dost a ani jeden tím netrpěl.

Kde jsem tento problém párkrát viděl, byl až FL s novějšími lampičkami. Ani můj MR 2010 nemá po 12 letech provozu se žárovkami nad SPZ žádnou známku koroze.

 

Dovolím si spekulovat a říct, že koroze se hlavně objevuje (můžou být i výjimky) u aut se dvěma typy lampiček.

Starší typ se šroubky, kde může dovnitř vnikat voda právě kolem šroubků (např. O2 FL, F2 předFL) a novější těsně před nástupem LED lampiček (S2 FL, F3 předFL).

Tyto novější pořád žárovkové lampičky přišly o těsnění, které ta předchozí verze měla (např.  S2 předFL, F2 FL).

Myslím, že koroze tam nemůže vzniknout, pokud se tam nedrží voda, sůl a další nečistoty, a to ani vlivem nějakého zbytkového proudu.

 

Proto bych se u S2 předFL s původními lampičkami koroze nebál. Spíš to začne rezavět na jiných místech.

LED lampičky bych v tomto případě dával jen kvůli modernějšímu vzhledu a určitě jedině originál.

 

Ještě jednou se omlouvám za OT. 😳

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...