Přejít na obsah

rychlost a pokuty


vikyviky

Doporučené příspěvky

Tak sice nevím jestli to tu patří (když tak to smázněte )

 

 

Poslední mněsíc všude policie dost mněří , mno a mně zajímé o kolik jste překročíly a kolik jste platili pokutu ?

 

mně zmněříly přd dvěma týdny v obci kde je 50 kmh jel jsem podle nich 76 kmh :) víši pokuty nevím jenom si mně předvolaly , tak jsem zvědavy co na mně "vytáhnout"

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak najk nechápu , jak po druhé a papíry v haji , snad má každý dvanáct bodu ne ?

 

Ale ještě nevím co na mně maji , jetli nebude foto super kvality , tak se prostě nepoznám , a Tuvalu (nebo jak se ta zemně jmneuje ) to jísti :) nebo to hodím na nákeho bezdáka :kol-28:

sice se mi to hnusí , co naplat :)

 

tohle nevypadá špatně , má někdo skušenost ?

 

http://www.nechcipokutu.cz/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=all

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

tak najk nechápu , jak po druhé a papíry v haji , snad má každý dvanáct bodu ne ?

 

Ale ještě nevím co na mně maji , jetli nebude foto super kvality , tak se prostě nepoznám , a Tuvalu (nebo jak se ta zemně jmneuje ) to jísti :) nebo to hodím na nákeho bezdáka :kol-28:

sice se mi to hnusí , co naplat :)

S Tuvalu nepochodíš, ono se to stejně vrátí k tobě. Dvanáct bodů sice máš, ale pokud spácháš některé těžší přestupky v jednom roce dvakrát,tak máš smůlu a papíry v čistírně.

§125c, odst.5

"Tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 3, 5, 6, 8 a 9, písm. g) a i) v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát,

se uloží zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců."

Tebe se týká bod 3.

§125c, odst.1, písm. f

"3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více,"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikyviky: ano, ale jsou přestupky, které se nesmí "opakovat". Patří mezi ně toto a např. jízda na červenou. A osobu blízkou můžeš uplatnit, ale pak to bude správní delikt a za něj je pokuta do 10.000,- bez bodů. Hodně zkráceně řečeno.

 

proč by to mněl být správní delikt ? prosím vysvětlit

 

ona je ještě jedna možnost jak se zbavit pokuty i a ubytku bodu :)  viz tuvalu zbytek nebudu vetilovat , a  je to spolehlivé :)  je dodám (že se jedná o komunikaci osoby )

 

ještě dotaz , musí být usek kde mněří mněstká policie ounačený ceduly ? nebo už ne ?

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak muže být spravni delikt ? jaký správní delikt ?  nechapu prosím rozvést

 

 

pokud to chapu dobře , ja někomu pujčím auto , on sním uděla přestupek , a já jsem ze jeho přestupek zodpovedný ?   nebo jak tomám chápat

(ano jsem nechapavý )

 

teoreticky by to mohlo fungovat : jednoduše uvedete člověka někde v zahraničí jméno adresu atd (nejlíp někde zdaleka ) uvedete jeho email , Uřada se ho pokusi obeslat doporučeným psaním , a dotyčný odpoví emailem ((je fuk kdo ten email pošle   :kol-28:   ))  přizná se k přestupku a že pokutu zaplati atd at mu pošlou emailem čislo učtu atd , pokud to Uřada splolkne tak jste z obliga :) !!teoreticky!!   případně že by to nešlo emilem tam klasicky písemně , ale na to potřebujete někoho v zahraničí ,což až tak velký problem není :)

 

případně to hodit na najkého bezdomovce co má adresu na uřadu :)

 

je to jenom teorie zatím to není odskoušené

 

 

ale spíše jsem chtěl aby jste sem psaly o kolik jste překročíly povolenou rychlost a kolik jste platily atd PLS :kol-24:

 

tak co pak bojíte se pochlubit ? :kol-28: :kol-28:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na tom nechápeš bože? Prostě správní delikt, ty jako provozovatel osobního automobilu jsi odpovědný za to, co se s automobilem děje, nejsi odpovědný za přestupek, který spáchá jiná osoba, takže tak.

 

Typicky česká povaha, všechno se snažit "ochcat", prostě je to tu o lidech, u nás je na každou blbost zákon narozdíl od jiných zemí, a ten zákon stejně nic nevyřeší, protože to všechno záleží na lidech, a tady máme konkrétní příklad :D ale to je OT, ale zas jsme v hospodě a vím jak to je a štve mě to, tak jsem si musel ulevit :D to že chceš něco házet na nějakého bezdomovce ani radši nekomentuju... :D

 

Mimochodem 76 km/h v obci je celkem dost, pokud by se něco stalo a vběhlo ti tam dítě či něco podobného, potěš pánbůh, ona i ta padesátka je někdy na ubrždění hodně, pokud se to teda nestalo někde na na nějakém místě, např. dvouproudovce, kde nejsou chodníky a je tam padesátka poněkud nesmyslná...

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikyviky: nejen že jsi svojí nebetyčnou jednoduchostí nebezpečný sám sobě, ale jak tak sleduju, za volantem i nám ostatním...

 

co je moc to je příliš !

 

jediný kdo je nebezpečný si ty svojimy ovčímy kecy ! až budeš mít odjeto tolik co ja , tak pak vykladej ty svoje kraviny , do té doby drž bubu :kol-29:

 

to  HjM

pořát najk nechápu jak mužeš někdo být odpovědný za to co se z autem děje , když nemuže děni auta ovlivnit !   ?

 

a pokud jsem to pochopil spravně , ta více méně zakon/vyhláška na to aby se vybralo více peněz a vem kde vem , nebo se pletu ?

 

A nikdo nic nechce ochcávat !  prostě nehodlám sponzorovat mněsto !

 

A zmněřili mně na cestě široké cca 7  metru oba pruhy mimo baráky , nikde človíčka , jelo předemnou par aut cca stejně rychle !

 

a navíc se mi vubec  nelíbí systém, jakym se mněří a hlavně to že peníze z pokut končí ve pokladně mněsta , pokud se nemílim , pak se nění čemu divit že mněstapo mněří na nesmyslných místech a snaží se vybrat pokuty vem kde vem !

 

 

""Mimochodem 76 km/h v obci je celkem dost, pokud by se něco stalo a vběhlo ti tam dítě či něco podobného, potěš pánbůh,""

 

ježíší co kdyby tam připlavala velriba ? nebo ponorka ? nebo kdyby tam vběhl celý fotbalovy tým , na co kdyby ja nehraju !!!!!!!! co kdyby v řít ryby tak šáhnu do prdele a vytáhnu kapříka :kol-47::kol-28: :kol-28:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikyviky: podle hloubky a zejména gramatiky u tvých příspěvků hádám, že nebude dlouho, co jsi nepříliš zdárně opustil nástavbu zvláštní školy a proto se důvodně domnívám, že jsi ještě zdaleka nenajezdil toliko, co já už odcouval. Tím pádem mlčet nemusím... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu říkám, co na tom nechápeš, je to prostě tvoje auto, tak si odpovědný za to, komu ho půjčíš, pokud chráníš skutečného viníka.

Pokud to zkusím zjednodušit, existuje koncept objektivní a subjektivní odpovědnosti, při objektivní odpovědnosti odpovídáš i za něco, co přímo nezpůsobíš nebo nejsi schopen ovlivnit, při té subjektivní odpovědnosti je pak důležité zavinění (tj. úmysl nebo nedbalost) a odpovídáš pouze za to, co zaviníš.

 

"Velribu" a ponorku jak píšeš, nekomentuju :D Ona ta rychlost v obci není stanovená někomu pro srandu, znovu opakuji, nechávám stranou úseky, kde by bezpečně mohla být vyšší...

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikyviky: podle hloubky a zejména gramatiky u tvých příspěvků hádám, že nebude dlouho, co jsi nepříliš zdárně opustil nástavbu zvláštní školy a proto se důvodně domnívám, že jsi ještě zdaleka nenajezdil toliko, co já už odcouval. Tím pádem mlčet nemusím... :kol-47:

 

 

no ty seš tedy genius , nejsi ty nahodou křištálová koule ? hele rapida mám necelé 3 mněsíce a mám odjeto na rapidu  9580 km :)  tak asi tak , prumněrně za rok najedu 50 tkm x 25 let co mám řidíčák tak so to spočítej , jestli to umíš , a to nepočítam tkm na motorkách 

 

ano nehod jsem mněl dost ale nikdy jsem nebyl viníkem a ani jsme žadnou nazavinil , před 9 lety jsem dostal pokutu za rychlost ,za celý svuj život jedinou !!!  a tedy asi defakto dostanu druhou :kol-28:

 

to : HjM  hm pokud si dobře pamatuji tak za komunistu byla od 22.00 do 05.00 ve mněstě povolená 80 kmh /// a přez den 60 kmh , ale je fakt že to už je davno :) a nikomu to nevadilo !  to že si najká PI** usmyslela že bude v obci 50tka jen pro vidinu zisku z pokut ! jiný smysl to totiž nemá ! jestli jedete 60 kmh nebo 50 kmh většinou nasledky nehody jsou stejné ! ale nechci polemizovat ohledně nehod o to tu nejde !

 

 

co  to jako je : objektivní  odpovědnosti ??  takže podle toho by se dalo aplikovat i tak že i když někomu auto prodaš auto  a ono sním někoho srazi/ zabije , tak pujdeš sedět ty ! pěkná debilina ! tak samo se to pak dá aplikovat na cokoliv !

 

navíc zastavám takový názor , že pokud někdo vleze do auta nebo jde po cestě atd, muže chcípnout !  z tím by mněl každý počítat ! je to možná divný nazor ale taková je realita !

 

a ti kdo tady pouští ohen kvuli překročení 50tky , tak prosím hodte kemenem kdy je bez viny :)

sice jsou tu ovce co jedou v 50tce 40kmh 5 km pro jistotu 5 km aby se zavděčily fizlum :kol-47:

 

stejně je to fuk :) ja to chctěl slyšet kolik kdo překročíl rachlsot a kolik kdo platil :)))) a na tyhle kdyby co by kecy

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže při předpokladu, že jsi už v 15-ti najezdil 50tkm/měs., při ceně benzínu/nafty v roce 1988 cca 7,50,-/l a tehdejší průměrné spotřebě osobních vozidel cca 7l/100km, mi vychází tvoje výdaje za palivo hodně přes 20t/měs. Proto se ptám, který státní podnik platil tyhle náklady, při průměrné mzdě 3.800,-Kč pro řidiče s praxí, kterou jsi ty ještě nemohl mít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé, u té rychlosti v obci nejde ani tak o následky nehody, ale spíš o to, za jak dlouho dokážeš auto zabrzdit, logicky i selským rozumem musíš přijít na to, že z 50 km/h zastavíš dřív jak ze 60 km/h.

Btw. buď ještě rád za tu 50ku v obci, EU údajně uvažuje o snížení na 30 km/h :D Tím neříkám, že to schvaluju...

K objektivní odpovědnosti, to co píšeš, je blbost, když auto prodáš, tak za něj neodpovídáš, protože už s ním nemáš nic společného. Pokud ho ale půjčíš, tak jsi pořád ty provozovatel vozidla. A nemotej do toho trestní právo a to, že půjdeš za někoho sedět ty. V trestním právu se uplatňuje výlučně odpovědnost subjektivní, to znamená za úmysl (přímý a nepřímý) a nedbalost (vědomá a nevědomá). Pokud to chceš vidět černé na bílém a příklady, sice z trošku jiné oblasti, než tu řešíme, ale může to názorně posloužit, tak si otevři současný občanský zákoník (zák. č. 40/1964 Sb.) a podívej se na paragrafy 420a, 427, 432 nebo 433. V těchto uvedených paragrafech najdeš příklady objektivní odpovědnosti. Samozřejmě i v případech objektivní odpovědnosti se lze škody zprostit, takzvaná liberace, pokud prokážeš, že škoda vznikla nějakou neodvratitelnou událostí a podobně (vis maior).

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to tady píšu, že se při stanovení té rychlosti musí přemýšlet. Akorát zase nemůžeme spoléhat jen na asistenční systémy moderních vozů a na to, že mají silné brzdy, že. Dnes je všude daleko větší provoz jak dřív a spousta aut také zrovna není v nejlepším technickém stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...