Přejít na obsah

Chladící kapalina od výroby


SkodaRapid

Doporučené příspěvky

No je pravda že co není svařené na pevno, tam netěsnosti mohou být. Ale 3dcl se mi zdá docela dost. Uvidíme, budu to sledovat, zítra mě čeká cesta do Vysokých Tater, tak motoru dám co proto a uvidíme co udělá vroucí chladící kapalina. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, mám otázku, měnili mi chlad. kapalinu a potřeboval bych dolít, na zápisu z opravny mají u chlad. kapaliny číslo 000096320JF, pod tímto číslem jsem nikde nic nenašel jen vyjelo toto: https://www.zbozi.cz/vyrobek/skoda-auto-000096320jg ma to jiné poslení písmeno. Myslite, že to lze použít, že jedna je koncetrát a druhá již rozředěná kapalina ? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@touareg3No není to až tak docela pravda, že všechno to jsou etylénglykoly, např. G13 má cca 20% 1,2,3-propantriol alias glycerin vyrobený z řepky, což sice není problém v mísitelnosti s ostatními tj. od G12 až po G12 EVO, ale zato to byl dosti problém pro koncern VW AG se zalepováním vodních pump aj. návazné problémy. viz. soubor

 

Něco o mísitelnosti chladících kapalin, viz. přiložený soubor

 

A taky něco o chladicích kapalinách používaných v koncernu VW AG

mísitelnost chladících kapalin.pdf

chladící kapaliny koncernu VW AG.pdf

G13 _ slepá ulička vývoje, nebo klid před bouří.pdf

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...