Přejít na obsah

Výbava OIII – čeho litujete, že jste neobjednali a co už by jste nechtěli ?


viewer

Doporučené příspěvky

V Hustopečích u brna (30km od brna) nechytnu nic, než tu českej rozhlas :X
 
A Start-stop? ten bych zásadně vymazal z dějin.. Osobně ho mám softově stále vyplej. [emoji4] 
Jezdím KV, Praha, Plzeň, s DAB nemám problém.
Jak jsem psal, nemám se Start/Stop vůbec žádný problém, ve spojení 1.8TSI a DSG mě to nijak nevadí, většinou to ani nepostrehnu[emoji4]

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekuperace: Článek lidem trochu otevřel oči. Nicméně měto sralo dávno předtím. 

 

Díky tomuto vynálezu nedochází k plnému nabíjení baterie. Takže ujedeš třeba 200km v kuse a stejně nemáš nabito. Pak auto necháš stát týden na mrazu a baterie trpí. Jen aby pičusové v Bruselu měli dobrý pocit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Clerfayt napsal:

DAB je kvalitativní rozdíl. Větší než při přechodu z kazety na CD. Bohužel s pokrytím je to horší. Ale to není vina DAB, ale politiků, že nemají gule vypnout analog a plošně vysílat DAB. 

a ze ten rozdíl je v tom autě určitě poznat :-D kdyz do toho jde kravál od větru, podvozku, motoru a dalšíh věcí.

 

DAB je mrtvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Clerfayt napsal:

Možná to bude pro Tebe překvápko. Poznat je to velmi. A to jak u Cantonu, tak u obyč RNS315 v rapidu. Stačí za jízdy přepnout a nebudeš chtít nic jeného než DAB

 

jasne ... :)

 

predpokladam, ze patris mezi ty, co pouzivaji na digitalni prenos zvuku pozlacene kabely a tvrdi, ze poznaji rozdil oproti klasicke medi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ze ten rozdíl je v tom autě určitě poznat :-D kdyz do toho jde kravál od větru, podvozku, motoru a dalšíh věcí.

 

DAB je mrtvé.

Připojuji se ke Clerfayt, jen hluchý by nedokázal rozeznat DAB od sebelepšího FM příjmu. Ale chápu, že s nějakým hlucnym dieselem to pro někoho již může být problém.

A to přestoze je O3LK hlučnější než byla O2LK (měla SunSafe skla). Celkově to je dost tiché auto, samozřejmě je řeč o 1.8TSi

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DAB mám a mám ho vypnutý. Kvalita zvuku je určitě lepší, ale jezdím denně cca 40 km do Prahy a zpět. Cestou se mi 3x přepne z DAB na FM a zase zpět, což mě ruší, při přepnutí na DAB slyším chvíli znovu a opačně chvíle vypadne. Možná zase někdy vyzkouším, zda se pokrytí nezlepšilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, s tím pokrytím je to na kokot. Já to mám 60km do práce a půl cesty je DAB a půl není. Standardně mám nastavené FM, právě kvůli tomu nepříjemnému automatickému přepínání. Ale když jsem na signálu a hrají pěknou písničku, tak na DAB přepínám ručně :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedu např. po D6 z Prahy do KV, a mám některé stanice v DAB po celou cestu celkem v pohodě. Takže sice zatím není dálnice po celé cestě (jediné krajské město bez dálničního spojení s hl. městem :wacko: ), ale celkem kvalitní pokrytí DABem tam je :D...

 

@Clerfayt - Start/Stop autu neprospívá - myslím, že až na baterii to nebude tak horké, a chápu, že v některých konkrétních situacích (např. denní pojíždění někde  po Praze) to může vzbuzovat obavy. S baterií si nedělám žádné zásadní obavy, stejně mě obvykle nevydrží déle než 3 roky, protože v podstatě denně v zimě několikrát používám NT (ale i v létě na provětrávání), a to jí dá záhul asi daleko větší :(. Někdy si to také dočasně deaktivuji, ale na to mě stačí tlačítko, Ferda mě to rovněž nabízel deaktivovat trvale...

Můžeš sem prosím dát nějaký link či více info o té "škodlivosti" rekuperace ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, moc matrošů o tom není. Asi jen to, co píšou ve Světě Motorů. Spíš si kup voltmetr do zásuvky na 12 V a sleduj jak to dobíjí. Až za jízdy uvidíš napětí 12,1V, tak to nedobíjí, ale z baterie bere. Což nejí moc Royal. Mě to nakrklo a tak jsem funkci tohoto vynálezu nechal potlačit, stejně tak "deaktivovat" Stop Start. Jsou to systémy zbytečné. Myslím, že stejně nic neušetří. Když mi motor na křižovatce chcípal třeba jen na 2 vteřiny, ničemu to nemohlo prospět. To opravdu psychicky nedávám.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2018 na 12:06, Clerfayt napsal:

Super:

DAB, vebasto, sport. sedačky, paket pro špatné cesty, výhřev sedadel, LED světla, kessy. 

 

Mohlo by být lepší

Canton, automat. přepínač dálkových světel. 

 

Už bych neobjednal.

Vzhledem k těm drátkům, výhřev předního skla v kombinaci s webastem . hillholder. 

 

Stojí za hovno, ale musí tam být

Start stop a rekuperace. 

Start/Stop si nech vypnout včetně rekulerace.

 

jinak za mě skvělá věc: webasto, dsg, acc, lane assist, elektronické otevírání kufru, velký columbus na filmy :)

 

mohlo by být lepší: canton, světla s led dennim, 

 

chybi: vyhrev volantu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jojo91 napsal:

didix: Kdyz si nechas poradne LEDky seridit jak maji svitit, tak urcite by si to nenapsal :)  Ale jasne, vsechno muze byt vzdy jeste lepsi :D  

 

Mno já mám jen bixenony. Takže by bylo lepší kdybych měl bixenony s led dennim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mě v mém autě trochu mrzí absence Columbusu.
S Amundsenem ve FL jsem spokojený, ale Columbus je prostě o level výše. Aktuálně můžu koupit displej Columbuse za slušnou cenu a nechat jednotku Amundsenu. Údajně to není problém takhle zkombinovat.

Hodilo by se i nezávislé topení, jelikož teď auto parkuji na venku.

Holt člověk není nikdy spokojený :-)) Neustále se honí se za různými vychytávkami doby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...