Přejít na obsah

Držák hasicího přístroje orig.Škoda


Speedluk

Doporučené příspěvky

Jo pravda, to mě nenapadlo, proto mi to furt nedávalo úplný smysl. Dík Jinak M_ike, vím, že už si tu docela dlouho na fóru, ale moc se tu neobjevuješ, jak jsi spokojen s Rapídem, vím jak jsou spokojeni popř. nespokojeni majitelé benzíňáků, ale diesláků tu moc nemáme, tak by mě to zajímalo. Vím že sem to nepatří, ale kdybys něco někam psal, tak dej echo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já to z toho bohužel takhle nepoznám.Co se týče přípravy, tak nevím, jestli to je tím, že mám social edition, ale příprava jak u řidiče, tak u spoujezdce nulová.Já jsem to tam dal za trubku přes 4 stahovací spony a drží to dobře, ale přípravu jsem opravdu nikde nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja hasičák v rapidu nemám , ale uvažuji o něm , na fabii1 jsem mněl dva držaky hasičaku v kufru přidělané na zadní steně sedaček v zadu mněl jsme tam dva práškové 1 kg . Další věc je ta co vlastně hasicím přístojem praškovým 1 kg uhasíte ? v případě začínajíciho požaru auta máte šanci uhasit nebo v případě maleho ohniska požaru , pokud je požar auta větší na to že uhasíte 1 kg praškovým mužete zapomenout :) takže idělaní dva praškové 1 kg každy . Další věc je ta že je to prášek  a pokud hasíte v motoru nebo v prostoru posádky tak přeji hodně hodin z vysavačem :) mno a samotnou kapitolou jsou pojištovny pokud vám schoří jen čast auta tak se škubaji o to co zaplatí , zatím jsem neslyšel že zaplatily všecko co se mohlo ohněm "pokazit" , když vám auto schoří celé a máte dobrou pojstku tedy na maximalní cenu auta kterou má tak většínou pojištovna zaplati co má , a vy si koupite nové auto :)

 

jak jsem to četl tak asi dám do rapida tohle   :

 

http://www.po-bp.cz/105/18/ca-2-le-plynovy-s-cistym-hasivem-hasici-pristroj.html

 

http://www.po-bp.cz/103/10/s-2-h-snehovy-hasici-pristroj.html

 

dva kusy, bud prvni typ nebo druhý typ

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

tak trochu bych toto tema ozivil, kamos byl u tohoto: http://m.denik.cz/pardubicky_denik/c/aktualne-dva-lide-zahynuli-v-horicim-aute-po-tezke-nehode-u-steblove-20150125.html

 

pry zastavilo dost aut, ale hasicak mel jeden jediny a za 20 vterin vystrikany, kdyby ho mel kazdy tak by treba s tim neco udelali nez dorazili hasici ... takze mozna i ten jeden 1kg ma smysl vozit .. nemyslite? ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak trochu bych toto tema ozivil, kamos byl u tohoto: http://m.denik.cz/pardubicky_denik/c/aktualne-dva-lide-zahynuli-v-horicim-aute-po-tezke-nehode-u-steblove-20150125.html

 

pry zastavilo dost aut, ale hasicak mel jeden jediny a za 20 vterin vystrikany, kdyby ho mel kazdy tak by treba s tim neco udelali nez dorazili hasici ... takze mozna i ten jeden 1kg ma smysl vozit .. nemyslite? ...

 

moc bych na to nesázel, onehdá jsem viděl kamioňáka, který přispěchal s velkým hasičákem a s ohněm to neudělalo vůbec nic. To by jsi musel začít hasit hned v prvních maximálně pěti vteřinách. Ale to se ti dostatek kilových hasičáků asi nesejde. Ty jsou spíš dobré když ti spadne vajgl pod sedadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt lepší něco, než nic. Já mám toto. Centrisi, to co jsi objednal já mám už asi rok a koupil jsem i manželce. Doporučuji to mít ne jen ve služebáku. je pak otázka, mám to na klíčích od auta jako přívěšek, že kdyby se něco stalo, jestli bych si na to vzpomněl, člověk si až moc na to zvykne a pak už to tolik nevnímá, že to vůbec má. Když to navíc nepoužívá každý den, že jo.

 

Jo ten spray se vejde do kastlíku, do té prohlubně pro lahev.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ten rescueme mam uz dlouho ve sluzebaku, chtel jsem objednat i do dalsich aut a zatim sem se k tomu nedostal, zkousel jsem s tim neco rezat silnejsiho a jde to krasne ... ten rozbijec zatim ne, nebylo na cem vyzkouset teda jen na plexi a to tam udela jen dulek, ale šleha pekna tak snad to funguje, umisteni na klicku taky mam, ale premyslim zda ho nedat v aute nekde pobliz volantu treba udelat nejaky prichyceni v palubovce ...

ten sprej si myslim ze bych na nej za chvili zapomel ze tam je, kdyz tam nebude videt, zahazeny vecma: mapy, reflex. vesty, cdecka apod ... spis ten 1kg nebo 2kg, otazkou je jak rychle se to da vyndat zpod sedadla, klecet nekde na silnici a snazit se to vyndat nevim ... lepsi asi mit v kufru ...

 

wittmann: no prave, psal i ten kamos, kdyby melo vic lidi, co tam zastavili .... pry hrozny slyset jak ti v aute rvali ... :( no ale i tak, mit odvahu k tomu jit, nemusi mit kazdej i kdyz ten hasicak ma ... jsem tuhle jel za zenskou co dostala aquaplanning a skoncila v poli, samo jsem hned za ni bezel ale nevis co vid, byla kapku v soku, nastesti nic jinyho ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro hasičák v autě.Mám ho 2 kg v kufru,hned na kraja v těch kapsách. Naštěstí jsem ho pro svoje auto nepotřeboval. Z vlastní zkušenosti:jeli jsme dvě auta na dovolenou s dětmi.kámoš citěl benzín( praskla hadička ),tak zastvil a z pod kapoty po otvření mu vyskočil plamínek,hasíčák jsem vyprášil,odtah do servisu,oprava pár kaček.

Kamarád s rodinkou byl šťastný,že se dovolená nezkazila(byli jsme 900 km od domova).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já myslím, že nad tím obrázkem kroutili hlavou všichni, kdo řešili nerudovské "kam s ním". Když jsem vymýšlel, jak ho tam dostat, tak jsem to nakonec zavrhl - hasičák musí být nejen blízko, ale také snadno k vyndání. Takže ho mám raději v kufru v boční kapse.

 

Argument, že má být v kabině kvůli požáru v ní je podle mě nepřesvědčivý - nejsem si úplně jist, že stříkat hasičákem prášek (stejně tak i halon, CO2) v kabině výrazně zvýší šanci posádky. Kéž by ano, ale podle mého laického a nepodloženého názoru se spíš zadusí kombinací kouře a hasiva, hlavně tím, čeho bude víc. V kabině (kvůli požáru v ní) bude podle mě lepší sprej, je v něm voda a pěnidlo, a vejde se všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokus se sprejem kvůli případnému hašení v prostoru posádky. Chyceno zkušebně 2 gumičkami pod sedadlo řidiče kvůli jednoduchosti vytáhnutí. Gumičku nebude problém přetrhnout nebo napružit že sklouzne bokem, dá se to chytit i víc na krajích pixly. Takže asi koupím spreje 2, nejspíš o chlup větší, jeden dám pod řidiče, jeden pod spolujezdce, v kufru 1kg práškový přístroj (v plánu 2kg). Akorát ty gumičky seženu lepší, tohle bylo jen na zkoušku. Provléknout se dají snadno.

 

sprej1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A já,co to tam je za hnusný tapec pod sedačkou a ona to je kapsa  :w00t1:  ona se na jedné straně vyhákla a plandala dolů  :kol-136: už tam ale vesta je. A abych nebyl mimo téma, hasičák mám v kufru,u nás sice není povinný,ale jezdím často do Polska a tam být musí...  :excl:

Editováno: , autor: Zajíc15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...