Přejít na obsah

Multifunkční volant Škoda Rapid - zapojení + kabeláž


Levap19

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat na zapojení multifunkčního volantu. Mám vůz Škoda Rapid Fresh Ambition bez multifunkčního volantu s rádiem Blues. Koupil jsem si tříramenný volant s ovládáním pouze na levé straně a s kabeláží k připojení. V servisu mi řekli, že volant nejde připojit.

Co vše se musí pořídit nebo případně propojit, aby volant fungoval s rádiem Blues? Někde jsem se dočetl, že rádio Blues umí ovládání s multifunkčním volantem (uvedeno i na stránkách příslušenství Škoda u rádia Blues pro Fabii II).

Dodávám i obrázky volantu a kabeláže (zde je štítek s označením 5JA 971 584).

Díky za odpovědi.    

post-85693-0-89786300-1385762127_thumb.j

post-85693-0-43334600-1385762187_thumb.j

post-85693-0-69630800-1385762194_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojení MF volantu by mělo by to být stejné jak u Fabie II FC, nevím to ale na 100%, tak počkej, než to někdo potvrdí..

Jiného čísla svazku si nevšímej, to je kvůli nepatrně jinému zapojení staršího volantu Fabie...

Takže:

 

Tak konečně je MF volant dodělaný v autě. Toho kdo mi to zprovozňoval nebudu jmenovat - jeden kolega z fora, ale říkal, že už FII nechce vidět - špatné přístupy na elektriku...takže nejmenuji, ale děkuji  :kol-47: .
Pro dodělání toho není moc potřeba
1) MF volant pro FII
2) kabelový svazek pro MF volant - shodný s OCTII fc ETKA číslo: 3T0 971 584
3) pin do vinuté pružiny alias volantového kroužku a kablík 0,5 - ale stačí 0,35, za slimákem je stejně 0,35 (narozdíl od OCTII se slimák nemusí měnit, nebo alespoň u té mojí bez snímače úhlu natočení - u té bez záruky asi také ne)
Pak už jen elektrika
1) z kroužku natáhnout drát do pojistkovky - pojistka 22
2) přepíchnout pin ve slimáku a přehodit na bcm ze svorkovnice A na B (za využití stavajicího drátu pro ovládání klaksonu, po novu na komunikaci volantu po lin_u s bcm)
3) vagem zapnout .. pokud nezapnete, nepůjde ani klakson!
to je celé  :kol-24:
Nyní mi volant na 100pro funguje s radiem, ale telefon nějak ještě hapruje... Nevíte někdo co je to v bajtu 15 změna kodování z C0 na C1? - hlasové ovládání (mám problém s tím stiskem tlačítka na mf volantu - krátký i dlouhý stisk -> pořád leze na hlasové vytáčení)..
M.

 
Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, nevíte prosím někdo z vas jestli když mam multifunkční volant (jeste s ovládáním jen na levé straně), jestli půjde vyměnit za multifunkční (s multifunkcí na právo i levo)? Popřípadě co k tomu bude zapotřebí (kabeláž, řídící jednotka multifunkce?). Diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, zajímalo by mě kde by se dal sehnat novější (tříramenný) volant. Díval jsem se na netu a našel jich pár, ale nevím jestli by pak šel nastavit tak aby fungovala všechna tlačítka (rádio, telefon, MAXI DOT) ve svém rapidu mám na volantu ovládání rádia a telefonu, MAXI DOT mám na pravé páčce. Našel jsem tento volant, který má dokonce pádla na řazení pod volantem :-D http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=457

 

Nebo tyto včetně airbagu, což by bylo zřejmě zbytečné když ten by se vymontoval ze současného...

http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=458

http://www.skoda-dily-skladem.cz/volant-kozeny-multifunkcni-triramenny-s-razenim-vc-airbagu-superb-ii.html

 

Kdyby měl případně někdo kontakt na jiné prodejce sem s nimi...

 

Předem moc díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Rogerere, kde jsi? Je tady nabídka na 3r volant. Zajímavý, že je dražší než 4r.

mě už to netankuje...zvykl sem si na ten svuj...ale porad chci tu lištičku :D, navic ted kdyz ten 3R volant ma kazdej novej rapid tak jejich cena urcite klesne:)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...