Přejít na obsah

Bílé LED osvětlení interiéru a ve zp. zrcátkách


omicron

Doporučené příspěvky

aha, takže když lampičku maj v Německu na tom webu, tak stačí dotáhnout kablik.. takže se musí rozebrat tapecírunk? Se omlouvám ale jsem přes elektroinstalaci v autě uplná lama..

Nevím jak u OII,ale u OI jsem natáhl podsvícení od ovladače světlometů vedle volantu A sloupkem pod stropnici.Sundaval jsem jenom plast sloupku a sluneční clonu řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm to budu muset zjistit od někoho chytřejšího.. než jsem já samozřejmě..

Jestli to hodláš koupit na tom JM Stylu tak nebude žádný problém.Stávající lampičku vyměníš za tu ze Supíka.Použiješ redukci která je na obrázku a světlo bude funkční.

Kdykoli Ti někdo může připojit ten stočený kabel,aby Ti při rozsvícení světel fungovalo podsvícení tlačítek a ty dif.diody..Na funkci světla to nemá vliv.

post-655-1180638484_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to hodláš koupit na tom JM Stylu tak nebude žádný problém.Stávající lampičku vyměníš za tu ze Supíka.Použiješ redukci která je na obrázku a světlo bude funkční.

Kdykoli Ti někdo může připojit ten stočený kabel,aby Ti při rozsvícení světel fungovalo podsvícení tlačítek a ty dif.diody..Na funkci světla to nemá vliv.

myslíš z Octavie II ne? Já Superb naštěstí nemám lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych mel o ty diody taky zajem!! Uz jste dohodli nejakej spolecnej nakup? Rad bych se pridal... :) Jen tady v tom mam mensi zmatek, podle toho co napsal Omicron by mela byt pro osvetleni v zrcatkach pouzita tato dioda "2x SuperFlux-Glassockel SF-GlSo. Kdyz pak koukam do toho setu na Octavii II, tak kam pak patri tahle dioda 2 x 37mm SuperFlux-Soffitten?? To je do toho svetla ve dverich co je reprak?

post-7739-1180877058_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych mel o ty diody taky zajem!! Uz jste dohodli nejakej spolecnej nakup? Rad bych se pridal... :) Jen tady v tom mam mensi zmatek, podle toho co napsal Omicron by mela byt pro osvetleni v zrcatkach pouzita tato dioda "2x SuperFlux-Glassockel SF-GlSo. Kdyz pak koukam do toho setu na Octavii II, tak kam pak patri tahle dioda 2 x 37mm SuperFlux-Soffitten?? To je do toho svetla ve dverich co je reprak?

Ještě neeee, čekáme jestli se rozhoupe Brumla a ještě jeden týpek.. MJo a objednávat budeme asi za 14dní.. Jinak jsem z Dc ale není problém předat cestou do Phy a nebo poslat PPLkou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pořád zajímá výměna těch parkovaček za led řešil jste to někdo v xenonech ? Zatím žádná odpověď. :-(

No, ja si myslim ze do parkovacek muzes dat normalni led co se u nas prodavaj na netu. V nejakych tunig shopech atd. Ty led diody s tou upravou se tykaji interieru.

No to teda nevím, protže pokud nebudou mít stejný odpor ( myslím 4W ) jako původní žárovičky, tak to jednotka nesežere a světlo vypne - odzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pořád zajímá výměna těch parkovaček za led řešil jste to někdo v xenonech ? Zatím žádná odpověď. :-(

No, ja si myslim ze do parkovacek muzes dat normalni led co se u nas prodavaj na netu. V nejakych tunig shopech atd. Ty led diody s tou upravou se tykaji interieru.

No to teda nevím, protže pokud nebudou mít stejný odpor ( myslím 4W ) jako původní žárovičky, tak to jednotka nesežere a světlo vypne - odzkoušeno.

Presne tak, uz jsem tady o tom nekolikrat psal, nesnasela to jiz O1. Mozna je dobre si vzdy predchozi prispevky precist, nez tady zbytecne rozepisovat neco, co je jiz zname a dokumentovane.

Zopakovani tedy pro ty, kterym to dela problem - pokud nejsou LED moduly delane tak, aby imitovaly svymi el. parametry originalni zarovky, zadne koncernove auto je neveme bez problemu, tzn. diagnostika generuje hlasky o poruse zarovky, odpojovani takoveho obvodu, nakonec i "odchazeni" takovych LED atd. Mam to jiz za sebou v O1, tudiz je treba se vyhnout nejakym napr. levnym "polskym LED zarovkam" dostupnych v ruznych "tuning shopech".

Je to i pripad vyse zminenych "LED panelu", coz je urcite atraktivni, ale pro O2 zcela jiste nepouzitelne. Mozna pro nejake bazarove vozy :-)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Omicron: máš na mysli tím LED panelem, tu stropní lampičku, co nabízí i JM Style?

a připomínám dotaz..

ještě dotaz.. uvažoval jsi o inovaci osvětlení RZ alias espézetky? wink.gif

Tento příspěvek byl editován superfatty: 2.6.2007, 9:59

LED panely - to byla "zchlazujici" reakce na nadseny prispevek "Hensela" z 30.5.

Stropni lampicka od Jan Stockela - ta bude urcite dobra, nebot je to jiz kompletne pripravene pro montaz do O2, staci natahnout dodatecne napajeni, a je to kompletne osazeno LEDkami dle Vaseho vyberu, neni treba jiz resit LED do lampicky, ani barvy difuznich LED, je tam i redukce pro O2, cena dobra, rozhodne konkurencni tomu, kdybych si to mel cele resit tim, ze zacnu nakupem original. stropni lampicky pro Superba a cele to potom predelat vc. shaneni potrebnych LED ...

osvětlení RZ - na to prdím, pro me za me to nemusi sviti vubec ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pořídil jsem také tyto LEDky od p.Stöckela a mám problém s tím, že při odchodu z auta a zamčení zůstanou žárovky trochu svítit (velmi slabě, ale prostě nezhasnou úplně). Při jízdě se zhasnou úplně. Netuší někdo v čem je problém? Myslel jsem že právě tyto "Stöckelovky" se takto nechovají, že je to problém "obyčejných" LED v osvětlení :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem také tyto LEDky od p.Stöckela a mám problém s tím, že při odchodu z auta a zamčení zůstanou žárovky trochu svítit (velmi slabě, ale prostě nezhasnou úplně). Při jízdě se zhasnou úplně. Netuší někdo v čem je problém? Myslel jsem že právě tyto "Stöckelovky" se takto nechovají, že je to problém "obyčejných" LED v osvětlení :-(

Nic takoveho rozhodne nepozoruji (1/2 provozu), co nas za auto, ze tveho podpisu to neni patrne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem také tyto LEDky od p.Stöckela a mám problém s tím, že při odchodu z auta a zamčení zůstanou žárovky trochu svítit (velmi slabě, ale prostě nezhasnou úplně). Při jízdě se zhasnou úplně. Netuší někdo v čem je problém? Myslel jsem že právě tyto "Stöckelovky" se takto nechovají, že je to problém "obyčejných" LED v osvětlení :-(

Nic takoveho rozhodne nepozoruji (1/2 provozu), co nas za auto, ze tveho podpisu to neni patrne...

OII RS MR2007. Chová se opravdu tak, jak jsem popsal, ptal jsem se soudruhů z NDR a oni tvrdí, že je to normální!!! Navíc jsem zjistil, že tyto LEDky nelze použít v parkovačkách - elektronika auta je odpojí a zahlásí chybu. Stöckel odpověděl, že se to dá vyřešit odporem (což vím i bez něj), ale na dotaz zda by to udělali nebo alespoň řekli kolik, abych to nemusel měřit, už neodpovědel... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem také tyto LEDky od p.Stöckela a mám problém s tím, že při odchodu z auta a zamčení zůstanou žárovky trochu svítit (velmi slabě, ale prostě nezhasnou úplně). Při jízdě se zhasnou úplně. Netuší někdo v čem je problém? Myslel jsem že právě tyto "Stöckelovky" se takto nechovají, že je to problém "obyčejných" LED v osvětlení :-(

Nic takoveho rozhodne nepozoruji (1/2 provozu), co nas za auto, ze tveho podpisu to neni patrne...

OII RS MR2007. Chová se opravdu tak, jak jsem popsal, ptal jsem se soudruhů z NDR a oni tvrdí, že je to normální!!! Navíc jsem zjistil, že tyto LEDky nelze použít v parkovačkách - elektronika auta je odpojí a zahlásí chybu. Stöckel odpověděl, že se to dá vyřešit odporem (což vím i bez něj), ale na dotaz zda by to udělali nebo alespoň řekli kolik, abych to nemusel měřit, už neodpovědel... :(

Tak jsem zkontroloval sve LEDky pri zamcenem aute, a skutecne je videt, ze LEDky slabe zhnou. Nicmene si myslim, ze je zcela zbytecne se tim zabyvat, ani v nejvetsi tme to videt neni, a co se tyka nejake spotreby, to je skutecne marginalni vzhledem k existenci jinych spotrebicu, ktere baterku v klidovem stavu vyrazne vice "vybiraji" (alarm atd.) ... Evidentne v tom tece proud, o kterem bezna zarovka ani nevi ;) Takze bych to nechal byt a neobaval se toho.

O tech parkovackach jsem zde jiz psal hodne davno a davno, takze nerozumim tomu nynejsimu udivu a prekvapeni (?) Elektro system oktavii (i tech starych O1) si hlida, zda-li nejaka zarovka neni v nedefinovanem stavu (shorela apod). a z bezpecnostnich duvodu to pote hlasi ridicovi. Pouziti LED v techto hlidanych obvodech zcela neodpovida elektrickym charakteristikam zarovek ve vsech jejich moznych stavech, a proto to samozrejme dela potize. Pouziti odporu by resilo pouze nektere situace, takze by to stejne nebylo zcela koser...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem objednal. Nekamenujte mě, řešili jste Superfattyho lázně. Já to zvlád během stěhování celýho bytu. :-)

Ale budete aspoň moudřejší.

Tak co jsem vlastně objednával.

Vzal jsem od JM Style to stropní světlo s difůzními LED. Hlavně toto jsem chtěl. Kdo jste uvažovali o tom panelu, vězte, že jej dodává s obyčejnými žárovkami. :-(

LED místo žárovek si můžete dokoupit v jiném setu a to, pochopil-li jsem to správně, ještě pro každou LED je potřeba redukce po 3€.

Celá fičura tak vyjde bratru na víc jak 100€. No příště bych se asi poohlíd po tom světle ze Superba.

Dodávka proběhla hladce. Pán komunikuje i v angličtině.

Bral jsem "Pearlgrau" vy kdo máte tmavý interiér, nikoli černý strop jak se ptal tuším Doli, tak to bude asi ta pravá barva. Je malinko tmavší než ta v Octavii, ale opravdu jen malinko. Špatná zpráva pro Doliho, černý to prostě není. :p

A teď ta horší: první kolize se objevila hned při instalaci. Konektor k připojení je vlevo dole a natvrdo na panelu. Koliduje s pantem schránky na brýle. Takže se to tam jen tak dát prostě nemůže.

Kdo schránku nemá, tak to tam možná dostane.

Dodatečný káblík na osvětlení tlačítek a dif. LED je dostatečně dlouhý a tak není potřeba přikupovat další.

Káblík mám zatím natažen ke kruhovému spínači světel. Tady bych potřeboval menší :help: kdo jste již řešili, jak a kam na který fous ten káblík přilípnout?

No a LEDky jsem teda ještě nezavrh, mají-li nějaký výrazný efekt, bral bych ten set na O2 v bílé. Bude-li potřeba tak i s těmi redukcemi.

Tak kdy? Koupelka už je hotová :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak uz se taky tesim...jen ta montaz asi bude problem, no uvidim... :)

Tak to si myslím, budeme mít uplně stejný problém :wallbash:

Dodnes nemám osazeny zrcátka a odkládací schránku před spolujezdcem. ;)

Do zrcátek (osvětlení nástupního prostoru) jsem si zatím netroufl, a "kastlík" se prý dle servisu musí celý vyndat, aby se to dalo vyměnit. To se mě zatím moc nechtělo... Ve dveřích jsem to ani neplánoval, dávat modrobílé osvětlení za červený filtr je asi zbytečné.

Ostatní - všechny vnitřní stropní lampičky a zavazadlový prostor (liftback) je hračka, a otázka 5-10 minut, vč. odšroubování tapecírungu v zavazadlovém prostoru (což se musí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrcátka jsou taky v pohodě, práce tak na 5 minut za 1 zrcátko. Musím ještě kouknout jak na ty lampičky vevnitř a jak na ten tapec vzadu. Vepředu se asi lampička jen nějak vydlubne ? Kouknu do dílenské přiručky co nám poradí.

Jakoby odzadu se musí opatrně vydloubnout směrem dolu..jsou tam takové dva trny směrem nahoru, které ji fixují. A zpředu je pak jen zastrčená takovými zobáčky..jde to, jen to chce s citem a něčím ne moc ostrým, aby se to moc nepodrbalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrcátka jsou taky v pohodě, práce tak na 5 minut za 1 zrcátko. Musím ještě kouknout jak na ty lampičky vevnitř a jak na ten tapec vzadu. Vepředu se asi lampička jen nějak vydlubne ? Kouknu do dílenské přiručky co nám poradí.

Jakoby odzadu se musí opatrně vydloubnout směrem dolu..jsou tam takové dva trny směrem nahoru, které ji fixují. A zpředu je pak jen zastrčená takovými zobáčky..jde to, jen to chce s citem a něčím ne moc ostrým, aby se to moc nepodrbalo

Takže tapec se nesundává ? Jen se vyndají ty lampičky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrcátka jsou taky v pohodě, práce tak na 5 minut za 1 zrcátko. Musím ještě kouknout jak na ty lampičky vevnitř a jak na ten tapec vzadu. Vepředu se asi lampička jen nějak vydlubne ? Kouknu do dílenské přiručky co nám poradí.

Jakoby odzadu se musí opatrně vydloubnout směrem dolu..jsou tam takové dva trny směrem nahoru, které ji fixují. A zpředu je pak jen zastrčená takovými zobáčky..jde to, jen to chce s citem a něčím ne moc ostrým, aby se to moc nepodrbalo

Šroubovákem (tenkým), který vložím do přdní štěrniny stropní lampičky doprostřed krycí sklo opatrně a lehce vydloubnu/vypáčím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám HOTOVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Pro Ty kdo to ještě nedělali a trošku neví jak na to ? Tak nejdřív interiér já jsem dělal jen lampičky a pak zrcátka.

Přední i zadní lampička prakticky shodný postup :

Opatrně raději širším šroubovákem odchlípnout sklíčko lampičky a pak opatrně zatáhnout a sklíčko vyndat, vyměnit žárovky za LED a je hotovo, pak jen sklíčko zase dát do půodního místa.

post-813-1190971290_thumb.jpg

post-813-1190971310_thumb.jpg

post-813-1190971323_thumb.jpg

post-813-1190971359_thumb.jpg

post-813-1190971373_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď zrcátka.

Rukou nejdříve zrcátko dát do polohy úplně nahoře, já jsem zasunul prsty zespoda po sklo zrcátka a tahem jsem zrcátko vycvakl. Někdy to jde hodně těžko, ale vycvakne to. Opatrně vytáhnout zrcátko, odpojit konektory od vyhřívání zrcátka ( 2 drátky ) a vyndat sklíčko zrcátka. Pak plast zrcátka - ten them směrem nahoru vycvaknout, zase jde to ztuha ale vycvaknete ho. Pak už je to hračka otačit objímkou se žárovkou o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček - opět někdy jde rukou ztuha - jednoduše malé kleště a pomoct si. Vyměnit za LED a pak opačným způsobem vše smotnovat plast zrcátka zacvaknout shora, opatrně zapojit vyhřívání zrcátka - samozřejmě jsou někdy drátky hodně krátka a prsty to prostě nejde - pomoct si opět tenkýmmi kleštemi. Pak už jen založit sklíčko zrcátka nejprve na vrchní straně a dole potlačit a sklíčko zacvakne. No a pak už je to vše a svítíme že ? :)

Oprava postupu při výměně osvětlení nástupního prostoru ( dle RODa - díky moc ! ) - není nutno demontovat sklíčko zrcátka, to vynechejte jen řešte ten kryt zrcátka dle návodu.

post-813-1190971917_thumb.jpg

post-813-1190971926_thumb.jpg

post-813-1190971934_thumb.jpg

post-813-1190971943_thumb.jpg

post-813-1190971955_thumb.jpg

post-813-1190971962_thumb.jpg

Editováno: , autor: rostama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď jen celkové fotky jak to svítí. Bohužel mám docela slušný foťák Canon EOS400D , ale fotil jsem to ve spěchu, v garáži a zatím nemám stativ, takže bez blesku je to docela nekvalitní když to musíte držet v ruce. Jinak po zamknutí opravdu ty led malinko svítí, zřejmě nějaký min. proud který žárovky ani nevrzuší, ale led ano že ? ;)

post-813-1190972188_thumb.jpg

post-813-1190972195_thumb.jpg

post-813-1190972202_thumb.jpg

post-813-1190972210_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...