Přejít na obsah

Bílé LED osvětlení interiéru a ve zp. zrcátkách


omicron

Doporučené příspěvky

To Rostama: však právě na ty Tvoje fotky a návod jsem koukal a i Ti za ně děkoval. Žádnou ameriku neobjevuju, prostě se nemusí demontovat kus toho zrcátka, který Ty jsi demontoval. Takové to skleněné cosi s povlakem, který tvoří tu odrazivou plochu jak do toho vedou ty drátky na vyhřívání, víš. :p . To se tam totiž podle DP může nechat.

To Superfatty: subjektivně nesubjektivně, prostě, je-li ve třetině auta naprostá tma a to i tam, kde původně nebyla, tak samozřejmě toto oko vidí, oko není blbec. A ani po čase se ten prostor pro to oko nerozjasní. Však si to zkuste zase vyměnit zpátky a uvidíte.

Jiný to je, to je jasný. Na to se zvyknout dá. Ale jestli je nad žárovkou odrazivá plocha, která to světlo ze žárovky normálně rozptyluje a ty LEDky prostě svítí jen dolů, tak toho světla při stejný svítivosti logicky být míň musí.

Jo světlo ze Superba, to je jasná volba. :clap:

Co je na SUP světle tak speciálního?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inu, asi takhle.

Stojím sice pod lampou, ale cestou domů zastavím a vezmu to v černočerné tmě.

:palec2:

To Superfatty: až budeš objednávat, nezapomeň jsou tam 4 stejný 5W žárovky. Takže ti budou určitě některé přebývat (tedy 1) a jiné (rozuměj 2 :) ) zase scházet.

post-8414-1192126739_thumb.jpg

post-8414-1192126752_thumb.jpg

post-8414-1192126758_thumb.jpg

post-8414-1192126768_thumb.jpg

post-8414-1192126776_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky frajeřinka.

Osvětluje to prostor u řadící páky. Nic víc, nic míň.

Na černým interieru to není vidět, ale jakmile tam strčíš ruku, kelímek nebo cokoli světlýho, tak se to rozzáří ;)

O úpravách jsem už psal. Pokud máš schránku na brýle, připrav se, že budeš řezat konektor. Koliduje s panty, je moc u kraje.

Potom bude zbytečná ta redukce konektorů, ale Stoeckel to stejně prodává jako set. Prostě si to rozebereš a napinuješ, nebo si pořídíš jiný konektor co nebude tak vystouplý.

Pokud máš, nebo plánuješ LEDky, tak jsou tam jinak žárovky, všechny 5W, jako jsou v Octě čtecí, a jsou 4.

Potom je potřeba kablík k osvětlení tlačítek a difuzních LEDek přicvaknout v palubce k podsvětlení tlačítek. Já to dal na to kolečko náklonu a intenzity na pin 8 a fakčí to.

Červený podsvětlení je nutnost. Má to pro VW, měnit se dají jen difuzní za příplatek, ale tlačítka vždy červená.

Mám nakoupeny LEDky po koruně padesát, ale když jsem to začal kuchat, zjistil jsem, že je nutno vypájet tlačítka, páč je to zakomponováno v nich, resp. v jejich středu.

Ale už jsem si zvyk, nijak to neruší. Jen to k zelené u Octy moc neladí. Tak až bude chuť i do toho se pustím.

No nejlepší je sehnat světlo přímo pro Superba, ale to se prý těžko shání.

Editováno: , autor: RoD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
můžete prosím někdo udělat detailní fotku těch bílých ledek do vnitřního osvětlení?

Doli díky myslel jsem tak aby bylo vidět na cesty a součástky. Chci se na to podívat. Musí to jít udělat i tady u nas doma. V podstatě bych rád aby to bylo jako makro a z obou stran. :rolleyes:

Editováno: , autor: maja19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžete prosím někdo udělat detailní fotku těch bílých ledek do vnitřního osvětlení?

Doli díky myslel jsem tak aby bylo vidět na cesty a součástky. Chci se na to podívat. Musí to jít udělat i tady u nas doma. V podstatě bych rád aby to bylo jako makro a z obou stran. :rolleyes:

Jo, aha, tak kdyz vydrzis, tak to zitra zkusim vyfotit poradne. Tohle bylo mobilem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Makro fotky, je to ale narychlo, a bez pořádného světla...

Promiň ale fotky jsou na nic. Sice si se snažil ( musím uznat), ale nepovedlo se. Stačili by prní dvě, ale taky aby šlo přečíst hodnoty. Pokud máš foťák co nezvládne makro tak to prosím vyfoť normálně a na co největší rozlišení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Co tohle ? http://frickinbrite.com/catalog/product_in...products_id=344

To by mohlo svitit vic, nez ty vyrobky od soudruhu z NDR ;)

Mrknete na celej ten web, maj tam i pekny ledky do blinkru...

A taky tohle: http://frickinbrite.com/catalog/index.php?cPath=44 ...nejakej bazmek s odporama, aby genialni VW umela inteligence neodpojila LED parkovacky... jestli to spravne chapu, je to bez nejakyho zasadniho bastleni, jenom se to klestema nacvakne na privodni kabel...?

Taky pro ultimativni tunery maj ledky v H paticich, kdyby nekdo chtel do dalkovejch nebo do mlh, ale to asi nebude svitit uplne jako Audi R8 :)

Prodavaj pres eBay a posilaj do CZ.

Editováno: , autor: Zitny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, nevím jestli by to v těch našich okinách fungovalo. :feve:

já právě taky ne, aby jsme nedopadli jako u těch od Stockela.. chtělo by to někoho z Prahy, domluvit se Zitnym zda by byl ochotný pujčit a vyzkoušet a a pak to objednat..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já právě taky ne, aby jsme nedopadli jako u těch od Stockela.. chtělo by to někoho z Prahy, domluvit se Zitnym zda by byl ochotný pujčit a vyzkoušet a a pak to objednat..

Hmn, no ja to psal akorat ze jsem to jako nasel, ne ze uz to mam... :)

Tak ja se teda obetuju a objednam to, noooo, kdyz to nebude fungovat, necham to ve fabii... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmn, no ja to psal akorat ze jsem to jako nasel, ne ze uz to mam... :)

Tak ja se teda obetuju a objednam to, noooo, kdyz to nebude fungovat, necham to ve fabii... :palec2:

se OMLOUVÁM Zitny, ja jsem myslel někoho jiného a sice Ace venturu, který má něco podobného koupeného.. už je domluvené, že se to u něj vyzkouší a pak se uvidí..

takže vydrž, pokud to nechceš koupit za každou cenu.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se OMLOUVÁM Zitny, ja jsem myslel někoho jiného a sice Ace venturu, který má něco podobného koupeného.. už je domluvené, že se to u něj vyzkouší a pak se uvidí..

takže vydrž, pokud to nechceš koupit za každou cenu.. :)

Aha.

Jeste jsem nasel tohle, PIAA nezklame nikdy... komplet LED i s elektronikou, zapoji se do stavajiciho konektoru pro parkovacky VW/Audi... nevim jak je to v OII, ale ve Fabii je ten konektor stejnej.

Akorat ta cena je bohuzel trosku... jakoze za to bych si umel koupit i neco hezciho, nez jenom zarovicky do auta... ;)

PIAA Tera

edit:

Tady je to o cca litr levnejsi: PIAA Tera na eBay

Editováno: , autor: Zitny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ve svy O1 mam svetlo ze Supa a mam v nem celkem 16x 5mm diod. Sou to bile supersvitive a musim rict ze to sviti krasne, misto kazde w5w mam tedy 4diody do serie. Pokud chci rozsvitit vsechny diody najednou tak je vsechno v pohode, pokud ale rozsvitim jenom jedno cteci svetlo - 4 diody tak je odber tak maly ze se nerozsviti, chci tedy seriove zapojit odpor, ale nejsem si jistej jak velky. Pokud by stacilo simulovat 2W zarovku, byl byl by to odpor 86Ohm, bude to stacit? Bojim se toho aby se moc nehral... Jo jinak me to vyslo cca na 100Kč a svetla tam mam jak ve dne ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve svy O1 mam svetlo ze Supa a mam v nem celkem 16x 5mm diod. Sou to bile supersvitive a musim rict ze to sviti krasne, misto kazde w5w mam tedy 4diody do serie. Pokud chci rozsvitit vsechny diody najednou tak je vsechno v pohode, pokud ale rozsvitim jenom jedno cteci svetlo - 4 diody tak je odber tak maly ze se nerozsviti, chci tedy seriove zapojit odpor, ale nejsem si jistej jak velky. Pokud by stacilo simulovat 2W zarovku, byl byl by to odpor 86Ohm, bude to stacit? Bojim se toho aby se moc nehral... Jo jinak me to vyslo cca na 100Kč a svetla tam mam jak ve dne ;-)

jooooo tak to Ti vážžně neporadim.. ale trochu bych se bál, že ten odpor bude topit.. aby Ti pak neshořel strop.. Já mám světlo ze Supa doma a jen co bude trochu tepleji, namontuju ho tam.. mám do něj připravené čtyři mega LED diody, takže to pak bude svítit jak na Václaváku lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...