Přejít na obsah

Vysoká spotřeba OII 1.9TDI 77 kW


loskrtkos

Doporučené příspěvky

zdravim mam najeto 340 km a pul nadrze v haji je to normalni???

pokud jezdim a cumim na aktual spotrebu tak pokud tomu slapu(seslapnuty plyn-akcelerace) podle maxidotu spotreba mezi 3,5-7,5 l ale pokud jedu na 4ku 1600otacek ukazuje treba 33 a takove hausnumera....nema to psat spotrebu vyssi prave pri seslapnutem plynu? pokud brzdim motorem naskoci carky --,--...auto tahne nedymi.poradi nekdo.? na diagnostice nic nevyjelo

jo jeste na maxidotu prumerna spotreba skoci 10l staci parkrat pribrzdit motorem nebo mit kousek plynu a spotreba jde na 12-14l

kdo pomuze budu rad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim mam najeto 340 km a pul nadrze v haji je to normalni???

pokud jezdim a cumim na aktual spotrebu tak pokud tomu slapu(seslapnuty plyn-akcelerace) podle maxidotu spotreba mezi 3,5-7,5 l ale pokud jedu na 4ku 1600otacek ukazuje treba 33 a takove hausnumera....nema to psat spotrebu vyssi prave pri seslapnutem plynu? pokud brzdim motorem naskoci carky --,--...auto tahne nedymi.poradi nekdo.? na diagnostice nic nevyjelo

jo jeste na maxidotu prumerna spotreba skoci 10l staci parkrat pribrzdit motorem nebo mit kousek plynu a spotreba jde na 12-14l

kdo pomuze budu rad

Jedná sa o nové auto? Doteraz si mal auto bez palubného počítača?

Pokiaľ si odpovedal na obidve otázky áno, tak spotreba u nového auta je vyššia. Jednak je motor a všetky ostatné pohyblivé komponenty ešte nezabehnuté (navzájom nevyhladené) a potom aj ty sa musíš z novým autom trochu zžiť. Ja som bol tiež so spotreby dosť nešťastný a teraz je to už OK.

Nepíšeš, či sa jedná o priemernú spotrebu alebo okamžitú na PP. Okamžitá spotreba 33 litrov je normálna, hlavne pri zrýchľovaní resp. rozbehu. Ale aj ráno po štarte a počas prvých km môže byť spotreba vysoká (ako okamžitá, tak aj tá priemerná). Motor je studený a ešte nespaľuje optimálne, navyše je olej studený a motor prekonáva jeho odpor.

Pokiaľ je PP znulovaný a máš tam tých 10 (priemerná spotreba po povedzme 3-5 km), tak úplne v pohopde stačí pár krát zastať a rozbehnúť sa a hneď je tam viacej. To je v poriadku. A je to fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naftou to nebude. Pokud jsem správně četl tak při brzdění motorem se ti ukazují čárky. To je nějaká chyba, jelikož při brzdění motorem se ti ukáže 0 na okamžité spotřebě. Pokud se jedná o spotřebu těch 340km na 1/2 nádrže může být v rámci mezí, ale měl by jsi najet cca o 100-150km více. Ale to může být závislé na stylu tvé jízdy. Viděl bych to na nějaké čidlo co kontroluje průtok nafty a zpátečku nafty a z toho vypočítává průměrnou spotřebu a okamžitou. Jinak průměr 12l je přemrštěný na to se nemůžeš snad s 1,9TDI nikdy dostat. lol

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto je 2006 najeto 300tis chapu ze aktualni spotreba lita nahoru a ja mam spotrebu aktualni nizkou jen pokud stojim na plynu(akcelerace)...pokud pustim plyn a prislapnu treba jen trochu plynu drzim treba 2tis otacek tak prece nemuzu mit aktual spotrebu 33l ??jo styl jizdy je max 2,5 tis otacek nijak to nehonim ale cim slusneji jedu tak leze prumerna nahoru.. a to je divne

Editováno: , autor: loskrtkos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tak jak to popisujes by se podle myho ten PP chovat nemel. Ujet 340 km na polovinu nadrze muze byt OK, zvlast po meste nebo po dalnici. Ja jezdim s lehkou nohou a na nadrz ujedu prumerne 850 - 950 km. Jen pro info, u me ten ukazatel paliva neukazuje linearne ... po natankovani do plny se prvnich ca 50 - 100km ani nehne, pak zacne asi linearne klesat a kdyz jedu az do prazdny tak jeste priblizne 50 km ujedu, kdyz mi rucicka uz lezi.

Ale pri brzdeni motorem se aktualni spotreba ukazuje 0 L/100km a prumerna spotreba se pri brzdeni motorem snizuje, ne zvysuje. Na 4 kolem 1600 otacek na rovine by to melo ukazovat okamzitou spotrebu kolem 3,5 - 5 L/100km. 33L/100km by to mohlo ukazovat tak na 2. nebo mozna 3. stupen pri plnym plynu pri velke akceleraci (me to na 1 na plnej kotel ukaze i 99L/100km ale to je jen na okamzik, jestli si dobre pamatuju tak prvni oktavky kolem roku 1996-7 umely ukazat maximalne kolem 34 L/100km aktualni spotrebu) Nenasmeruju te kde je chyba (nejsem automechanik a nemam s tim zkusenosti) ale 100% to popisovane chovani PP je divne, nestandardni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiarky zobrazovali jedine úplne prvé verzie OI, ktoré mali ešte oranžovo podsvietené "budíky".

Auto nemá žiadny senzor prietoku, ale množstvo spotrebovaného paliva počíta podľa toho, koľko paliva sa má vstrekovať do spaľovacieho priestoru. Takže ja by som podozrieval buď chybne nastavenú korekciu spotreby v prístrojovom štíte alebo nejaký chiptuning.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravim mam najeto 340 km a pul nadrze v haji je to normalni???

pokud jezdim a cumim na aktual spotrebu tak pokud tomu slapu(seslapnuty plyn-akcelerace) podle maxidotu spotreba mezi 3,5-7,5 l ale pokud jedu na 4ku 1600otacek ukazuje treba 33 a takove hausnumera....nema to psat spotrebu vyssi prave pri seslapnutem plynu? pokud brzdim motorem naskoci carky --,--...auto tahne nedymi.poradi nekdo.? na diagnostice nic nevyjelo

jo jeste na maxidotu prumerna spotreba skoci 10l staci parkrat pribrzdit motorem nebo mit kousek plynu a spotreba jde na 12-14l

kdo pomuze budu rad

o tomto som sa bavil zrovna z mechanikom skus palivovy filter vymenit ale len pokial hodnota pri nastartovanom a ohriatom aute ti ukazuje zhruba nieco nad 1.0 l normalne je 0,7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat.Dával jsem auto na splátky jednomu chlapovi přestal splácet a jel jsem si pro to.Když jsem s autem odjížděl domů tak to škubalo nemělo to výkon a hulilo to jak z kamen.Samozřejmě spotřeba byla strašně vysoká průměr byl cca 18l/100km.Bylo mi jasné že asi bude prasklá hadice od turba a měl jsem zato že když se to opraví tak spotřeba bude zase jako dřív.Jenže jsem hadici vyměnil a spotřeba je stále stejná.Když jedu normálně podle předpisů ve městě 50km/h tak mi okamžitá lítá 20-30l/100km.To samé mimo město devadesát klidná jízda tak je to okolo 20l/100km jakmile tomu šlápnu a vytočim motor trochu víc tak okolo 3000-3500ot. tak se spotřeba stahuje dolů třeba i na 5l/100km.Tak nevím co s tím.. Je nějaká porucha v motoru že to tak žere a nebo jsou zblblý budíky???? Budíky mi ukazujou asi i nesmysli nepamatuju si co to psalo před tím ale ted tam mam třeba u spotřeby 18  KM/L.Je to tak správně nebo by to mělo být prohozené???Pomozte prosím fakt už nevím jak dál...Děkuji Michal 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Dobrý den,

chci se zeptat auto mě začalo ukazovat strašně vysokou aktuální spotřebu při rozjezdu 99.9 l 80l atd...  Na nádrž najedu 960 km a tankuju teď mám půl. Nádrže najeto 300km.Prumerna spotřeba 4,8 při poslední jízdě. Zda se mi výkon trošku utlumeny. Auto nepadá do nouzaku žádné chyby nic. 

Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...