Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

nechal jsem si dovézt z USA ty PIAA  Super white bulb do dálkových, tak jsem na ten zázrak zvědav. Tam stojí cca 12 doláčů, u nás 1000,- Kč.

Jak jsem již psal někde dříve, blíže k HID je řada SuperPlasma nebo PlasmaBlue (podle trhu), takže to je jednoznačná volba pro lampy s xenony na potkávačkách. SuperWhite mají "jen" K4000, coz je "jen" ciste bile svetlo.

Když bílé, lepší jsou Xtra Platinum Super White, které mají též K4000, ale zvýšený světelný výkon (u H4 je 60W jako 100W), se zachovanou životností, která je delší než u SP či PB.

Xenony (HID) a PIAA SuperPlasma a PlasmaBlue má přes K5000, takže jsou v barevnosti světla (ostre bílé až modrobílé) více podobné až stejné.

Je ale pravdou, že SP a PB jsou cca USD 60 za pár...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem s tými skúsenosťami, som zvedavý. Ideálne by bolo urobiť také fotky, ako som urobil ja, teda zo statívu (alebo aspoň z nejakého pevného miesta) a s rovnakým manuálnym nastavením expozície a vyváženia bielej.

sna bude stacit takto ;) citujem sam seba z ineho fora ;)

ziarovky su uzasne, nemal som voci nim doveru ked som videl tu modru banku, ale svetlo je naprosto biele, nie biele ako sa tvaria SilverStar ale realne biele, jazdim firemnou OII ktora ma xenony, rozdiel vidno len pri nabehu ziarovky kde xenon sa potrebuje nazhavit, a pri xenone je ostry prechod medzi svetlom a tmou tu je to ako pri klasickych ziarovkach svetlo ide do stratena, rovnako aj odraz svetla na dopravnom znaceni je takmer rovnaky ako pri xenonoch, myslim ze tu uvadzanych +30% vyssia svietivost je realnych oproti Osram SS kde sa uvadza +50%. Tak krasne biele svetlo som este pri klasickych ziarovkach nevidel. Stal som na semaforoch vedla mna auto ktore malo xenon svetla pred nami nejaky tmavy kombik v odraze toho auta na piatych dverach som videl svoje aj susedove xenony a farba svetla bola odvazim sa povedat totozna. Na tych xenonoch bola zretelna optika a koncentrovany luc svetla.

ziarovky sa mi podarilo vydrazit na aukcii na Ebay, cena za par bola 64$ +20$ postovne, inak narazil som na jeden webshop kde ich predavaju za 119$ ja som mal nastavene max. prihadzovanie po 70$ viac som nebol ochotny zaplatit, ale myslim ze nabuduce by som dal aj 71$

viem je to dost ale nejak som mal chut spravit si radost, uvidim kolko vydrzia a ci do toho pojdem znova

nechcem byt moc aktivny ale toto sa mi podarilo na nocnom vyjazde, sorry za kvalitu ale moc som sa s tym ne.ral ;)

takto svieti PIAA SuperPlasma GT-X

1161724833PIAA.JPG

takto svieti LeonII s Osram SilverStar ;)

1161724936Osram.JPG

a takto to vyzera z predu, myslim ze rozdiel oproti Osram je viditelny

1161724984PIAAvsOsram.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal jsem si dovézt z USA ty PIAA  Super white bulb do dálkových, tak jsem na ten zázrak zvědav. Tam stojí cca 12 doláčů, u nás 1000,- Kč.

Jak jsem již psal někde dříve, blíže k HID je řada SuperPlasma nebo PlasmaBlue (podle trhu), takže to je jednoznačná volba pro lampy s xenony na potkávačkách. SuperWhite mají "jen" K4000, coz je "jen" ciste bile svetlo.

Když bílé, lepší jsou Xtra Platinum Super White, které mají též K4000, ale zvýšený světelný výkon (u H4 je 60W jako 100W), se zachovanou životností, která je delší než u SP či PB.

Xenony (HID) a PIAA SuperPlasma a PlasmaBlue má přes K5000, takže jsou v barevnosti světla (ostre bílé až modrobílé) více podobné až stejné.

Je ale pravdou, že SP a PB jsou cca USD 60 za pár...

já se asi blbě koukám, ale na tom americkým webu, co jsi sem dával, ty H1 v řadě Super plasma nevidím. Jestli to najdeš, dej sem prosím přesný označení, kolega je NY, tak mu to pošlu, aby je koupil. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal jsem si dovézt z USA ty PIAA  Super white bulb do dálkových, tak jsem na ten zázrak zvědav. Tam stojí cca 12 doláčů, u nás 1000,- Kč.

Jak jsem již psal někde dříve, blíže k HID je řada SuperPlasma nebo PlasmaBlue (podle trhu), takže to je jednoznačná volba pro lampy s xenony na potkávačkách. SuperWhite mají "jen" K4000, coz je "jen" ciste bile svetlo.

Když bílé, lepší jsou Xtra Platinum Super White, které mají též K4000, ale zvýšený světelný výkon (u H4 je 60W jako 100W), se zachovanou životností, která je delší než u SP či PB.

Xenony (HID) a PIAA SuperPlasma a PlasmaBlue má přes K5000, takže jsou v barevnosti světla (ostre bílé až modrobílé) více podobné až stejné.

Je ale pravdou, že SP a PB jsou cca USD 60 za pár...

já se asi blbě koukám, ale na tom americkým webu, co jsi sem dával, ty H1 v řadě Super plasma nevidím. Jestli to najdeš, dej sem prosím přesný označení, kolega je NY, tak mu to pošlu, aby je koupil. Díky

V H1 je PIAA dela jen v radach PIAA XTREME FORCE (K 4700), PIAA SUPER PLASMA GT-X (K 6000), PLASMA SPARK BLUE (K 7500), ktere vsechny v paru stoji kolem USD 100-120 bez dopravy. Napr. na Autothing (http://www.autothing.com.)

Autosupermart je v H1 asi nema, jen ve znacce Solaris, v USA oblibene (tak e jsem vyzkousel, je to obdoba PIAA).

Srovnavaci diagram PIAA zarovek dle barevne teploty :

post-59-1161861272.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu http://www.car-gym.com/catalog/index.php?c...2edaaf1840d4954

su ceny nizsie ceny od 45$ po 80$ za par H1 a rada H1 je docela slusne zastupena

Plasma FX 4500k; Plasma Ion Yellow 2500K; Plasma Spark Blue 7500K; Platinum Mirror White 4100K; Spark8000 8000K; Super Plasma GT-X 6000K; SuperWhite&White 4300K; Xtreme Force 4700K

edit: a velku vyhodu vidim ze prijimaju platby cez PayPal

Editováno: , autor: redliner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

no to nevím, za kolik a jestli vůbec je budu mít. Samozřejmě to záleží na tom, kde a jak by je ten můj známej dokázal koupit. Taky asi nebude skákat radostí, až mu řeknu, že je kromě mně chce ještě zbytek republiky. Takže určitě to nebude úplně za to, co je na netu. Někdo s tím taky bude mít nějaký výdaje a vůbec už netuším, jak je to ze clem, kdyby to posílal. Ale tohle všechno zjistím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...