Přejít na obsah

Žiarovky do dálkových i tlumených světel


Diamant

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem si nechal poslat nějaké věci z Amazon.com a bylo toho do 5000 Kč. Žil jsem v bláhové naději, že to je náš bezcelní limit. Omyl-bejvávalo, docvakal jsem pěkně DPH. Podle informací z Celní správy je teď limit na "non EU" cca. 1500 Kč (asi podle kurzu USD nebo kýho šlaka). Takže počítej minimálně ještě 19% navrch k ceně. Je sice možnost nechat to poslat jako "GIFT" s udanou cenou kolem 40 USD, ale zase je to pak možno pojistit max. do této částky. Nejjednodušší je to zabalit do kufru kamaráda, který zrovna pojede k nám, pak je doprava zdarma, clo se nekoná a všichni jsou happy. Jenže tato šťastná shoda okolností asi nebude, co? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No není to zrovna little bonus :disgust: A v USA maji spoustu zajimavych dani, lisi se to stat od statu, slusny bordel :) Problem s dovozem do CR je, ze si pri vetsi zasilce musis udelat celni deklaraci a na zaklade toho se dopocte zbytek. Ceske DPH 19% zaplatis (temer) vzdy, akorat ze to neni clo. Clo je dalsi poplatek, ktery dovozci napali prave podle celni deklarace. A zalezi na tom, do jake kolonky se dovazene zbozi podari soupnout.

Editováno: , autor: FenderStrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekde jsem cetl, ze USA skoro vubec DPH nema? je to pravda? protoze pak bych nerozumel tomu doplaceni...

V USA, taky existuje DPH = VAT, jen v nekterych skvelych statech jako je Kalifornie opravdu neni. Opravdu nejlepsi zpusob je kamos, co ma v Kalifornii kamose, ke kteremu objednane zbozi zasle, ten ho odmitne a da novou adresu prijemce s tim, ze se odstehoval. Nasledne prijde balik do statu co ma DPH, ale nikdo neresi nejake dodaneni.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekde jsem cetl, ze USA skoro vubec DPH nema? je to pravda? protoze pak bych nerozumel tomu doplaceni...

V USA, taky existuje DPH = VAT, jen v nekterych skvelych statech jako je Kalifornie opravdu neni. Opravdu nejlepsi zpusob je kamos, co ma v Kalifornii kamose, ke kteremu objednane zbozi zasle, ten ho odmitne a da novou adresu prijemce s tim, ze se odstehoval. Nasledne prijde balik do statu co ma DPH, ale nikdo neresi nejake dodaneni.

H.

Mas sice pravdu v tom, ze VAT je DPH, a ze je skoro v celem civilizovanem svete (vcetne protinozcu), ale prave s vyjimkou USA (mozna JEN nektere staty), ale jinak se u nich v naproste vetsine pouziva stara dobra obratova dan, prip. ruzne mistni ci lokalni dane. Je tam v tom skutecne docela bordel pro inostrance, ale da se toho zase pri dobre koordinovanych nakupech docela vyuzit.

Pri nakupech pres Inet ci telefon (to je ve Statech bezne) je potreba zasadne nakupovat v jinych statech (samozrejme s platbou pomoci karty), cimz se da obvykle vyhnout prave jakemukoliv dalsimu zdanovani. UPS ci DHL to pak do druheho dne doruci doslova za za dvere i z druhe strany kontinentu.

Potiz s danemi je i ta, ze obvykle jsou uvadeny ceny bez techto lokalnich dani, takze u pokladny se muze stat prekvapeni. To byva ale velmi casto zase eliminovano necekanymi slevamy, ktere se nejak v regalech ztratily - osobni zkusenosti napr. z Best & Buy, ci jinych elektro gigamartu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď sme ešte neboli v EU, kupoval som nejakú elektroniku k železnici z Nemecka a tiež som si myslel, že zaplatím cenu zásielky a cenu dopravy. A zacvakal som clo, DPH a dokonca mi to naúčtovali ešte aj na tú dopravu. Po všakovakých žiadostiach mi veľkodušne odpustili tuším clo z dopravy. Aj to chceli nejaké prehlásenie, že to mám pre svoju potrebu a nie na podnikanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle je to i u nás :( Přesněji řečeno - nakupujete-li ze země EU zboží, které má povolený volný oběh, neplatíte clo ani DPH. Pokud nakupujete mimo EU, nepodléhá celnímu řízení zásilka pod 22 EUR (mluvíme o osobní spotřebě fyzické osoby, nepodnikatele). Pokud zásilka z nonEU země přesáhne 22 EUR, jde se do celního řízení a tam se DPH a případné clo počítá z ceny zásilky včetně dopravy. Lze požádat o "odpuštění" ceny dopravy ze základu pro DPH, ale pouze u poštovní přepravy. Pokud to jde kurýrní službou, neuznají to a doprava jde do vyměřovacího základu. Takže tak... :disgust: nemám rád clo, nemám rád DPH a už vůbec mě ten stát nějak s...e

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Tak jsem to v noci projel a viditelnost nic moc. xenon efek ovšem špičkový.

Mozna ze byla chyba, ze jsi poridil provedeni "Spark blue", ktere jiz maji hodne vysokou barevnou teplotu, tzn. kolem 7500 K, coz je uz dost modre svetlo. Problem je v tom, ze lidske oko je mene citlive k hornimu barevnemu spektru, tzn. ze se subjektivne zda i pri vysoke svetelne intenzite, ze to malo sviti. "Sparky" jsou obecne znamy jiz jako hodne tuningova, resp. "tuzingova" zalezitost, vhodna spise nekam na prehlidky, postavani "tuzeru" u benzinek apod., pritom pro prakticky provoz nejsou moc vhodne, prave pro ten subjektivne nizky svetelny tok (coz je skutecne subjektivni, ale dulezity pocit).

Urcite lepsi volba (napr. pro nahradu beznych 3200K (nazloutlych) zarovek u dalky O2 se stand. HID xenony) je provedeni "Plasma Blue", resp. "Super Plasma", ktere maji barevnou teplutu nizsi, kolem 5000-6000 Kelvinu, coz je svetlo srovnatelne s dennim slunecnim, a totozne s klasickymi HID (xenony). Sviti velmi intenzivne (i subjektivne pri pouziti lidskeho zraku), a pritom pri pohledu do nich poskytnou onen zadany "xenon efekt".

Komu nejde o xenon efekt, ale jen o perfektní bílé a intenzivní světlo, měl by sáhnout po "Xtreme White". Mají i vyšší životnost.

Uz toho o tom (PIAA) ale bylo zde popsano hodne a hodne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

...Někde jsem našel tabulku žárovek a v ní typy patic,H8 je shodná s H11,rozdíl je jenom ve Watech,jedna má 35W a druhá tuším 55W což by asi v mlhovkách bylo jedno.Jestli by nestálo za to pátrat tímto směrem.

To nojmis:

Osram All Season nejsou zlute, ja nehledam nadech do zluta (nebo oranzova), jako NAPR. nejake horsi bezne H4, shanim prave ostře ZLUTE, jako jsou napr. PIIA Ion Crystal, nebo francouzske zarovky. To znamena skutecne JEDOVATE zlute, nebot do mlhy, husteho deste ci snehu nema nic jineho vyznam.

Ahoj. Měl bych dotaz na Omicrona jestli někde objevil ty "jedovatě žluté" žárovky H1. Už je nějaký čas scháním a zatím bez úspěchu. Dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Měl bych dotaz na Omicrona jestli někde objevil ty "jedovatě žluté" žárovky H1. Už je nějaký čas scháním a zatím bez úspěchu. Dík za info

Bohuzel, ani po dlouhem patrani jsem do mlhovek pro O2 ostre zlute nesehnal, PPIIA Ion Crystaly v teto podivne patici bohuzel nedela, a delat asi nebude, v koncernu VW to je snad jedine auto, ktere ji pouziva...

Asi nezbyde nez cesta k zabozroutum, kde jsou zlute lampy bezne (ze zakona, ale nevim zda-li to jiz nezrusili), ale opet se bojim te patice.

Do mlhy (husteho deste ci snehu) skutecne nic nez ostre zluteho nema smysl, bile svetlo se zde nechyta...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mám v plánu si také koupit nějaké lepší žárovky do dálkových světel ( je to ostuda, když mám xenony, a jakmile někoho probliknu, dálkovky svítí žlutě). Jde mi především o to, aby byl co nejmenší rozdíl mezi xenony a dálkovými světly, nepotřebuji ani zvýšeni viditelnosti oproti normálním dálk. světlům (ale když se i zvýší, budu jenom rád), jde mi spíše o efekt. A celkem by mě zajímalo, jestli se nějak sníží životnost žárovek, popř. o kolik. Když by někdo do odpovědí napsal nějaký tip a odkaz, kde bych si je mohl koupit, byl bych velice rád! Nechci si to ale nechávat poslat až z USA...jinak jaké "parametry" mají tyto dálková světla?...H1 12V / 55W ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v sobotu namontoval Osram CoolBlue. Svítivost nenarostla, jestli se náhodou nezmenšila, ale svítí běleji než origo. Váhal jsem mezi CoolBlue a SilverStar.

Já bych chtěl barvu spíše k modré....takže K5000-6000...a to nevím, jaké jsou žárovky..a od koho a kde je sehnat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v sobotu namontoval Osram CoolBlue. Svítivost nenarostla, jestli se náhodou nezmenšila, ale svítí běleji než origo. Váhal jsem mezi CoolBlue a SilverStar.

Já bych chtěl barvu spíše k modré....takže K5000-6000...a to nevím, jaké jsou žárovky..a od koho a kde je sehnat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím - dnes mi došli žárovky Osram Silvestar H1 - můžu si je namontovat sám? v návodu od Škody je napsáno, že doporučují výměnu v servise, popř. je to těžké? Díky moc- chtěl bych si je namontovat ještě dnes a večer to ozkoušet, takže bych byl za rychlou odpověď moc rád... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím - dnes mi došli žárovky Osram Silvestar H1 - můžu si je namontovat sám? v návodu od Škody je napsáno, že doporučují výměnu v servise, popř. je to těžké? Díky moc- chtěl bych si je namontovat ještě dnes a večer to ozkoušet, takže bych byl za rychlou odpověď moc rád... :)

Tak díky za odpovědi...už jsem si to vyměnil..není to nic těžkýho, a vypadá to lépe - na první dojem není v zabarvení zdaleka tak velký rozdíl, jaký byl s původními žárovkamí (žlutý halogen+namodralý xenon) - ta bílá to opravdu vyvážila. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím - dnes mi došli žárovky Osram Silvestar H1 - můžu si je namontovat sám? v návodu od Škody je napsáno, že doporučují výměnu v servise, popř. je to těžké? Díky moc- chtěl bych si je namontovat ještě dnes a večer to ozkoušet, takže bych byl za rychlou odpověď moc rád... :)

Tak díky za odpovědi...už jsem si to vyměnil..není to nic těžkýho, a vypadá to lépe - na první dojem není v zabarvení zdaleka tak velký rozdíl, jaký byl s původními žárovkamí (žlutý halogen+namodralý xenon) - ta bílá to opravdu vyvážila. :p

a jak to svítí a co životnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím - dnes mi došli žárovky Osram Silvestar H1 - můžu si je namontovat sám? v návodu od Škody je napsáno, že doporučují výměnu v servise, popř. je to těžké? Díky moc- chtěl bych si je namontovat ještě dnes a večer to ozkoušet, takže bych byl za rychlou odpověď moc rád... :)

Tak díky za odpovědi...už jsem si to vyměnil..není to nic těžkýho, a vypadá to lépe - na první dojem není v zabarvení zdaleka tak velký rozdíl, jaký byl s původními žárovkamí (žlutý halogen+namodralý xenon) - ta bílá to opravdu vyvážila. :p

a jak to svítí a co životnost?

Svítí značně bíleji, ale zdá se mi, že by mohly mít větší svítivost, ale mám je tam jen týden, takže ani o životnosti zatím žádné poznatky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...