Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

zdenda TDI

Zvláštní lakování - Octavia III

Doporučené příspěvky

Fialová Levander :5a8b395bdb535_fialovlevander01.thumb.jpg.ccc776121e1df9ae4c77c71a49f7a15a.jpg5a8b395c687b6_fialovlevander02.thumb.jpg.ad5008410561b928684d154f6f83d7e1.jpg5a8b395ce1e6c_fialovlevander03.thumb.jpg.d626f23c373cebef0e78528352cea017.jpg5a8b395d7dd62_fialovlevander04.thumb.jpg.6c5f57b2748417db391fead6ab8325d6.jpg5a8b395e07d40_fialovlevander05.thumb.jpg.0fdc325817b597c92e9f1aae45834a1f.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Já jen zopakuji, co už tady tuším někdo napsal. Prodejce mi sdělil, že zvláštní lakování může u Octavie trvat zhruba o měsíc déle. Prý jak se části auta vyrábí na různých místech, nedá se nikde přesně namíchat stejná barva. To jim údajně dělá problémy, a proto to trvá o chvilku déle :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vloženo (upraveno )

pěkná hovadina, auto se lakuje jako celek i blbé víčko nádrže se lakuje s autem... ;), stačí se podívat na produktové video Škodovky, prodejce je pěkný ignorant....

spíš jde o to, že je třeba aby se lakovalo více aut současně, nikoli jen jedno... proto ono zdržení ve výrobě...

Editováno na Aleš_BX
    • Like 1
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prodejce má pravdu např. nárazníky se třeba do škodovky dodávají samozřejmně nalakované od ex. dodavatele a tam nastane to spoždění a co mám možnost třeba zahlédnout v lakovně, tak každá kára se zvláštním lakováním stoji uplně mimo na speciálním podvalu a stojí na místě vždy hodně dlouho.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdendo, trochu to pleteš... nevím jaké spoje máš namysli? díval ses na to video?

...ano auto se lakuje bez nárazníků, ale pokud mám dobré info přílo z ŠA, nárazníky pro zvláštní lakování jsou lakovány přímo v MB, právě aby byl odstín barvy naprosto shodný....

Nic nicně Petr psal: "Prý jak se části auta vyrábí na různých místech, nedá se nikde přesně namíchat stejná barva. To jim údajně dělá problémy, a proto to trvá o chvilku déle" pak mi to hlava nebere jak by dosáhli toho, že odstín bude tejný?  jakože to zkouší a lakují dokud se netrefí?

boleslaváku, např. nárazníky? a co je ještě je např. u standardní O III - to by nejen mě opravdu zajímalo.... a ano v lakovně stojí zvléštní lakování jak píšeš hodně dlouho bokem... a jak jsem já psal, než se nashromáždí nějaký minimální počet pro společné lakování...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A co třeba zrcátka a nárazníky pro zvláštní lakování chodí do fabriky již na lakované, ale ta kastle tam stojí dlouho již nalakovaná, protože je zaplánováná o něco dříve do výroby než asi právě dorazí třeba ty zrcátka a nárazníky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

aha, máš pravdu zrcátka.... to mi nedošlo, hmm....

info jsme dnes ověřoval, zvláštní lakování nárazníků se do určitého blíže nespecifikovaného počtu dělá u O III přímo v MB... na zrcátka jsem se neptal... 

nicméně nic z toho nemění nic na faktu, že to prostě trvá... vím to už proto, že jsem chtěl svoji O III FL L&K původně v barvě Červená Corrida, což by prodloužilo čekačku o více jak 1,5 měsíce... (výroba byla 02/2017)

dnes už ani ta nejde, jen Rallye, ale za to jde pro L&K jako standardní barva Velvet metalíza...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aleši, ano, souhlasím se zvláštním lakováním dílů (byť separé před montáží) přímo v ŠA. Myslel jsem poje těch např. nárazníků s kastlí atd. Nicméně pozitivem pro Škodu obecně je trochu "jednodušší" nekomplikovanost  dílů kastle auta. 

Pro vysvětlení - dříve jsem pracoval pro prvododavatele nárazníků korejské automobilky, kde se mimo jiné lakovaly např. boční plastové obložení o dvě generace starší Kii Spartage, díly na páté dveře pro Ceed, nebo předchozí generaci H-i30. Odsud se line koplikovanost trefení se přesnosti barvy (speciálně metalické) mimo fabriku výrobce samotné káry. ;)

Takže obecně zpět k Tvojí poznámce na můj příspěvek - ano, uznávám, máš pravdu. :kol-47:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se