Přejít na obsah

Jaký motor pro Yetiho?


jury_em

Doporučené příspěvky

mám 1,4 TSI v Octě. V dubnu jí bude rok. kromě topení jsem (netopí to, pozor-pokud jezdí 13 km, tak mu kup elektrický papuče) nic podstatného nenašel. Ale spotřeba není nejmenší. Ovšem TDI na 13 km to je skoro jako koupit si Maserati i bydlet na Ivančeně.... fakt ne, motor bude v době prodeje "lehce omydlený" a pokud to neprodá, čekají ho nemalé investice-obecně si myslím, že benzín je "servisno-finančně" rozhodně méně nákladnější než nafta. A to turbo u TSI není skoro turbo (i když jede pěkně)-oběžné kolo turbíny průměr 41mm, kompresoru 39.....to je takový turbíčko spíše, z toho strach neměj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, uvažuji o novém případně spíše ročním voze Yeti. Jaký motor by jste mě doporučili? Co tak vím, tak nejproblematičtější je asi verze 1.2TSI (rozvodové řetězy)? Výkonově mě nejvíc láká 1.4TSI a nebo 2.0TDI 81kw, spíše se ale přiklání k benzínovým variantám i za cenu vyšší spotřeby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží také jak jezdíš, denní jízdy kratší než 15 sem a 15 zpátky.....benzín, pokud máš cestu do práce a denní pojíždky delší..tak jednoznačně 81kw, 103 nebo 125kw v naftě.

Spotřeba a výkonový potenciál je někde jinde.  Tyto varianty upravuji na 190PS-220 PS a super.

Editováno: , autor: motorpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle do práce to mám asi 3-4km přes město a potom 8km po okresce a parkuji před domem, takže v zimě v třeskutých mrazech motor 2.0TDI těžko zahřeju zvlášť když pojede topení,TDI leda s bufikem.Jinak jezdím město a často trasy do 30km, jednou za čas i delší. Přikláním se spíše k TSI, slušný výkon, spotřeba, motor je tišší, auto agilnější, u TSI mám obavu akorát s rozvodů, ale tím 1.4TSI moc netrpí,nejčastěji 1.2TSI a tam už taky né tolik. Zajímalo by mě jak si třeba vedou i 1.2ky, protože těch je u nás nejvíc. S tou 1.2kou jsem jel, ale v jiném autě a proto by mě i zajímalo jak si povede v Yetim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešili se tu ceny 1.2,1.4TSI proti 2.0TDI, takže 1.2TSI se musí koupit nové žádné 1-2staré, to může být problém s rozvody... Když srovnám ceny těchto motorizací co jsem namátkou vybral co by jste volili vy? Koupit TSI nové v holátku, nebo trošku připlatit za roční 1.4TSI či 2.0TDI ve výbavě. Upřímě mě nejvíc láká právě TSI1.4 ve výbavě už i proto, že má vyhřívané sedačky dobrá věc.Nebo třeba ještě chvíli počkat na faceliftovaný model, který ale zase bude dost dražší a u běžných verzi není to plastové obrnění, což se mě docela líbí. 

1.2 TSI Trumf

1.4 TSI Active

1.4 TSI Champion

2.0 TDI Ambition

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...