Přejít na obsah

Pružiny


crazyduke

Doporučené příspěvky

Témata,kde se rozebírají pružiny bys tady někde našel.Octávie má jiný podvozek,z té bys tam pružinu nedal.Na Fábie 1-3 jsou pružiny stejné,liší se tuhostí.Tu označuje písmeno na konci kódového čísla a  také barevné proužky na samotné pružině.Pro kombi jsou pružiny obecně tužší,než pro hatchback.Pro standardní podvozek by první dva proužky na pružině měly být oranžový a žlutý.Pružiny na zhoršené cesty by měly mít oranžový a modrý.Za tím modrým by u sportovního podvozku měl následovat bílý proužek.Takže ty by ses měl podívat po pružinách,které mají druhý proužek modrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

měl bych technický dotaz ohledně předních pružin. Koupil jsem fabii v kombiku (1.9tdi) se sportovním podvozkem a přestalo mě to bavit. Zadní nápravu jsem nechal vyměnit před pár dny a na předek se chystám co nevidět, jenže si nevím rady s tím jaké koupit. Výrobců je několik a liší se rozměry. Zadní pružiny, které se měnili tak jsou od KYB RH6068 (length: 342mm). Jsou tam docela rozdíly, tak si nevím rady. Předem děkuji za rady. 

 

Mám na výběr z těchto:

 

Mapco: 

  •  
  • Fitting Position:Front Axle
  • Spring Design:Coil Spring
  • Length [mm]:356,0
  • Thickness [mm]:11,0
  • Diameter [mm]:141,0
 
KYB:
 
  • Length [mm]:367
  • Thickness/Strength 1 [mm]:12,25
  • Outer diameter [mm]:136

 

Borsehung:

 

  • Thickness [mm]:345
  • Outer diameter [mm]:138
  • Outer diameter 1 [mm]:104
  • Outer diameter 2 [mm]:107
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kdyby někdo řešil snižování, tak mi tu po nerealizované montáži zůstal podvozek.. Kámoš to rozsekal a já v tom mám peníze.

 

Nechám ho za: 3800 Kč

https://tatechnix.cz/43807-sportovni-podvozek-40-35mm-skoda-fabia-2-5j-4250570639797.html

 

Jen pružiny za 2400 Kč ( vyndal bych z té sady)

https://tatechnix.cz/53370-sportovni-pruziny-40-35-mm-skoda-fabia-2-5j-4250570618273.html

 

Kdyžtak SZ nebo 721761122

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...