Přejít na obsah

Pružiny


crazyduke

Doporučené příspěvky

Dobrý den, nic ohledně pružin jsem tu nenašel, tak jsem založil nové téma.

Mám dotaz. Koupil jsem roomstera a chtěl bych "zvednout" zadek. Budu vozit na TZ kola a nerad bych tahal zadek u země...

Našel jsem že dělají 3 druhy pružin, ale nepíšou které jsou nejtvrdší nebo  nejdelší. Má někdo o tomto páru? Díky za info...

Příp. nedělal někdo podložky pod pružiny, že by měl rozměry na vysoustružení?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paket pro špatné cesty je nepoužitelný-týká se jen předku. Viz. komentář níže, který jsem dostal na dotaz přímo z ŠA. Soustředil bych se na ty pružiny!

Od modelového roku 2008 je součástí mimořádné výbavy Ochrana podvozku také zvýšení přední nápravy o 10 mm. V rámci prvku výbavy na přání Ochrana podvozku získáte ochranný kryt motoru z tvrzeného plastu a zvýšení přední nápravy o 10 mm, což vede ke zvýšení světlé výšky vozu o 5 mm. Zvýšení přední nápravy je realizováno použitím jiné sady tlumičů vpředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že pokud nepřeložíš ještě kufr, tak to péra ani nepoznají a máš zbytečné obavy. Jinak k těm perum, musíš taky dopředu myslet na to, že ke každým perum nebudeš třeba moci nechat původní tlumiče. Takže zase starost jestli to půjde do sebe a popřípadě další výdaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam Paket pro špatné cesty, ale prijde mi ze ten plast na ochranu motoru je niz nez by byl motor(coz je ale logicke) 

Kdyz jsem mel jeste Bravu tak sem mel snizeny podvozek a neskrtal jsem tolik, kolik skrtam ted. 

A prijde mi to divny, Sice mezi blatnikem a kolem je mezera na hlavu, ale tim deklem se o vse skrta, Kdyz byl snih tak jsem prohrnoval tim deklem snih :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No když pojedu na kola, tak povezu 3 ks + plný kufr + plný box... měl jsem do nedávna Sharana a ten to měl dobrý, protože jsem kupoval nové TZ (tak to nebylo vytahané od tahání) + pera na radu jiných jsem koupil dle  barevného ozn. nejtvrdší, a k tomu nové sériové tlumiče Sachs pak to bylo OK.

Ale tady mám obavu, proto bych to chtěl vzadu přitvrdit...

Na octávii jsem si nechal vyrobit podložky pod pera tuším 2 cm, abych mohl zajíždět ke koním a nedrhnul spodkem o zem, ale pokud jsem to naložil granulema sedlo to jako sfiňe, tedy šlo jen o zvýšení průjezdného profilu, tak to teď chci pořešit raději tvrdšíma pružinama - pokud to půjde. zajedu do ŠA a optám se, bohužel tam kolikrát ví prd.....

Díky za postřehy ohledně barevného značení nebo tvrdosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

musím potvrdit, že zvednout se to dá asi nejrychleji koupí podložek nad pružiny (mezi pružinu a karoserii)...

Určitě se dá vybrat jak vysoko budeš potřebovat (podle výšky podložky).

Ale všchno má svoje limity (pružiny i tlumiče).

Je toho na shopech docela dost a dá se vybrat.

:kol-31:

post-28432-0-00476000-1389303561_thumb.j

tady na autě

post-28432-0-10529800-1389303752_thumb.j

Editováno: , autor: Soldier_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Já mám zase opačný problém se zadními pružinami.

Zadek mám oproti předku nakopnutý o cca 3 cm. Nejspíše tam mám ty pružiny pro těžký výkon viz obr?  ale rozdíly pružin se mi zdají malé

 

Potřeboval bych to shodit k zemi, nevíte někdo jak to je s těmi pružinami?

post-12427-0-51295700-1393226034_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, asi bych volil podložky pod pružiny... nebo jestli máš krátký auto, tak bych se poptal na pružiny na kombi. Ty by měli bejt delší... Protože trvrdší pružiny by měli bejt nižší (pro snížení, aby to tak nehoupalo). Já když jsem potřeboval zvýšit forda, tak jsem kupoval pružiny na kombi a byl jsem zpokojenej. Tak buď tak, nebo podložky. Když to budeš mít vysoký a tvrdý, aby si to neměl zase uskákaný...

 

Takže nejjednoduší jsou podložky a lepší bych řekl, že pružiny na kombi... ale záleží na situaci a kolik do toho chceš vrazit peněz ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdarec,

no asi bude záležet jak moc chceš, aby auto "ztvrdlo".

 

Nicméně bych Ti asi doporučil vyměnit pružiny a tlumiče najednou.

Tlumiče tlumí a pružiny drží.

:kol-32: :kol-32:

 

Tak by se dal určitě použít sportovní podvozek od škody.

Něco co má RS.

To by nebyl problém.

 

Potom nějaký další renomovaný výrobce sportovních podvozků, Weitec, H&R, HP atd.

A nejlépe opět jako komplet.

 

Potom jsem četl, že by šli použít sportovní tlumiče od Seatu Cupra.

Taky mazec.

 

No určitě nepoužiješ z Octavie, bo je tam jiný podvozek a asi nepasuje.

Tak to je můj názor.

A teď mne ukamenujte.

:kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

No jasně že to vadí. Koupil sis jiný pružiny, který ti nesedí na auto.Nemá cenu laborovat ale řešení je v tom koupit si pružiny na své auto. Musíš je vybírat podle zatížení nápravy popřípadě motoru, modelového roku a určení. Vždy kupuj max -40 / 40mm jinak ti to nebude správně fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...