Přejít na obsah

Palubní PC se nuluje sám


Freeman5

Doporučené příspěvky

Otazka je preco by sa mi pri tom zresetoval aj cas a nastavenie z gps casu na manualne nastavenie. Ako som pisal. Minule som len vysaval auto. Otvorim dvere vsetko OK. Vysavam. Zavriem dvere. Vratim sa spat otvorim zapnem zapalovanie a vsetko vyresetovane. Trip, 3 spotreby, cas, gps->manual

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dotazeni svorek nepomohlo (moc jsem tomu ani neveril, ale uz me nic lepsiho nenapadlo)...

 

Stalo se mi to znovu - vydrzelo to cca 600km - dojel jsem na wapku vypnul motor a nechal klicek v zapalovani (denni-ci potkavacky celou dobu svitily) - po 10-15minutach nastoupim nastartuju a smazano. Zkousel jsem po dojeti zreprodukovat - (dal jsem tomu jen 2min) a nic pamet zustala.

 

Jak se mi to stalo pred tim tak to bylo podobne na prejezdu jsem klickem zdechnul motor (byl jsem prvni) tak to po nastartovani znovu smazalo...

 

Vypada to, ze to nezavisi na rocniku/vybave (radio).. Je nekdo komu se to maze a ma kessy?

Viz vyse (jiny klicek pomohl) to smrdi spinackou nebo jejim "okolim"...

 

Budu dale zkouset zreprodukovat - kdybych alespon nasel workaround tak budu rad :-)   (mozna nedela dobre nechat po vystoupeni klicek ve spinacce a skodovka to vi a proto to rve - mam vyple upozorneni) :-)

 

Kdo tim trpi pridejte se na pokusy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne mam uspesnost reprodukovani problemu cca 70% :-), dneska "uspesne" smazano cca 7x.

 

Dnes jsem mel velkou prilezitost na testovani, hodne uzavirek se semafory...

Jak tedy na to...

 

Zdechnout motor klickem do prvni mozne pozice, tj. ne do pozice z niz jde ze spinacky vytahnout...

Mozna pockat az zhasne maxidot...

a znovu nastartovat, podarilo se mi to timto zpusobem smazat 3x za sebou... (ale bohuzel ne vzdy)...

Prijde mi, ze pokud pri startovani z teto pozice spinacka necvakne tak to smaze... 

 

Zvlastni je, ze nemam pocit, ze bych "startoval" jinak, tak proc to zaclo az po tech prvnich 10k....

 

Na nic lepsiho uz asi neprijdu, tak zkusim startovat od "spodni" pozice jako workaround... a jestli nepomuze tak se s tim smirim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@trek11 Diky

 

No pocatecni nadseni je to tam, zresetovalo se mi to znova po nastartovani z 0 pozice... takze tato teorie pada... 

Jeste me napadla SD karta, ze si pri nacitani na necem lame zuby (delka nazvu mp3 souboru, mp3 tagy, neco ve slozce atd.)...

Potvrzovalo by to, ze se mi to zacalo objevovat az kolem 10k - tehda jsem na kartu dohraval vsechny mp3 co mam, na strane jedne a na strane druhe, ze se mi podarilo nasimulovat nekolikrat za sebou (mohly hrat mp3 ze stejne slozky - bohuzel uz nevim z jake)... a pak zas nic...

Zkusim startovat s vytazenou SD kartou...

 

Editováno: , autor: Jackal VT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bohuzial nemam nic na SD karte nahrane takze neviem ci sa tato teoria potvrdi. tiez som skusal mnoho veci ale nic. jedine co sa viem to je nasimulovat s nejakou uspesnostou ked napr vysavam auto nejaky cas a len mam otvorene dvere, ani je je zapnute zapalovanie. Po case nastartujem a je to zresetovane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údaje spotřeby (od startu, natankování, dlouhodobě) se mi začaly samovolně resetovat po najetých cca 32 tisicích. Aktuálně mám cca 35 tis. Za poslední měsíc se mi to vynulovalo x-krát. SD kartu nepoužívám. Nejsem si vědomej, že bych aktuálně něco dělal jinak, než předtím. Mám O3 FL Trumf 2018.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som skusal este vytiahnut konektor u minusoveho polu z baterky a jazdil som tak tyzden. mal som podozrenie ze je to sposobone kolisanim napatia. pri vytiahnutom konektore  bolo napatie konstantne a baterku dobijalo na 100% ale aj tak mi to zresetovalo. O tom konektore  som sa docital v sekcii Autobatria . Tak som aspon skusil. ALe vyzera ze v beterke to tym padom nie je. Co je na druhej strane asi dobre :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm hodne dobry test :-), tak to fakt baterkou asi nebude... stourat v aute (kodovani) jsem zacal davno potom co to zacalo, zadne zmeny v elektrice nemam (LEDky, dodani kamery ci jine...). Auto startuji prakticky pokazde stejne (radio je zapnute, svetla na "Auto", interierove svetla vyple) - start-stop mam vyply (ale delalo mi to uz predtim nez jsem ho vymitil )... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na garančce jsem byl ve 26 tis, následně jsem během dvou týdnů najel cca 5 tis km a všechno bylo v pohodě. Poté jsem si údaje vědomě vynuloval a od tý doby se mi to tak nějak nepravidelně nuluje samo. Nemám nic dokódováno, používám oba klíče. 

 

V 90% jízd připojuji telefon přes kabel. Jinak klasika. Odemknu, nastartuju, vypnu Start/Stop a jedu.  ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pres kabel mobil nepripojuju, zkousel jsem i odparovat bluetooth a stejnak se mi to maze...

+- v tom obdobi kdy mi to zacalo tak jsem se chtel podivat na stav baterky (nevedom si, ze u FL uz to zrusili) tlacitkem na resetovani tripu (tim mezi budiky) - tehda jsem si smazal trip - nepamatuju si jestli maze i ostatni pameti, ale to uz mam pocit ze spekuluju :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak vyzera ze by tu malo byt riesenie na nas problem z resetovanim PC a spotreb. Prihlasil som sa do erWinu a zadal moje vin a co nevidim. 4.7.2019 bolo pridane TPI k mojmu autu, ktore hovori o resetovani spotrieb a aktualizacii SW. Hned v pondelok idem do servisu.

 

image.thumb.png.251c494e4e1a3fd03e1e87beae76194f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ja som nepochodil. Napriek tomu ze v erWine som pod svojim vinkom nasiel to TPI tvrdili mi ze v ich systeme ku mojmu autu nie je ziadna servisna akcia. Ze ked si aj pozru to TPI tak moje cislo panelu pristrojov nie je uvedene v zozname pre update. Tvrdili mi ze to ze v erwine mi vybehne TPI pre moje vinko este neznamena ze to musi byt pre moje konkretne auto. Ze to je povedzme len pre dany modelovy rok, motorizaciu atd. Rozhodujuce je co je u nich v systeme. Myslel som si ze datovy source je pre oba systemy rovnaky.

 

Viete mi niekto povedat ako sa da dostat seriovemu cislu budikov? Typujem ze to bude mozne len cez diagnostiku

 

Takze si budem veselo z casu na cas resetovat dalej

 

Hej a este mi technik co na tom robil povedal ze aj jemu sa to na jeho o3 deje ale nejak to neriesi

Editováno: , autor: trek11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...