Přejít na obsah

Palubní PC se nuluje sám


Freeman5

Doporučené příspěvky

Pridam opat svoje skusenosti. Mne to celu zimu neresetovalo. Ako sa oteplilo deje sa to aj niekolkorat za den. Ale nepravidelne. Niekedy je tyzden klud a niekedy aj 3 krat za den. Deje sa to hlavne ak odomknem auto nakladam veci a deti do sedaciek. Zapnem zapalovanie a vsetko je vynulovane. Niekedy aj hodiny a ine veci.

 

Kazdopadne moje budiky nie su medzi zoznamom budikov ktore maju upgrade. Takze pre mna riesenie nie je a veselo resetujem dalej :D v podstate od kupi 1/2019 :D

Editováno: , autor: trek11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, držím palce a dej určitě vědět, jestli ta oprava pomohla. Za dva týdny budu taky nechávat auto v servise právě (ale nejen) kvůli tomuto, tak doufám, že to dají do kupy.

Už se pár dalších věcí objevilo více lidem, tak se divím, že neudělali větší balík oprav a svolávačku... Ale tak Škoda no :)

 

EDIT: No zrovna dneska o tom píšu a rovnou se mi to odpoledne stalo. Vypozoroval jsem, že se to stalo, když jsem po 10km jízdě chvilku stál na parkovišti s klíčkem v zapalování (první poloha, motor teda zdechnutej) a puštěné rádio. Stál jsem asi 3 až 4 minuty, pak jsem nastartoval a samé nuly... Třeba někomu při zkoušení pomůže :) Možná to tady už i někdo zmiňoval...

Editováno: , autor: Buchys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Návštěvu servisu mám za sebou a pro můj typ budíků 5F prý není oprava, tak mi tam dali něco ze SW pro typ 5E.

Spotřeba zatím drží a nedaří se mi tu chybíu znovu způsobit, ale bohužel mi přestalo fungovat stahování oken dálkovým klíčem plus stáhnutí / vytáhnutí oken úplně na jeden stisk (myšleno ta druhá poloha tlačítek pro el. ovládání oken).. ale tak to už je jiná písnička..

Každopádně vy s trojkovou Octou s budíky 5F bacha..:-) 

Editováno: , autor: Buchys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak mam par stovek km najeto a po prehrani softwaru v budikach zadne resetovani dlouhodobych hodnot nedochazi. 

Takze se povedlo.

 

Kdyby nekdo chtel, tak mam moznost k napichnuti vsechno co je 2019 a vic s nejnovejsim VCDS 20.4.1 HEX-V2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

tak po delší době dávám na toto téma další zkušenost.

Octavia 3, facelift, 9/2018, přehrán FW z důvodu nulování hodnot spotřeby.

Přehrání pomohlo. Jen jednou se hodnoty zresetovaly. Až do tohoto úterý. To se mi to zresetovalo během dne alespoň 3x. A další dny je zase klid.

No, alespoň jsem si vyzkoušel, že k resetování dochází po zapnutí klíčku a ne až po nastartování. Takže moje teorie o slabé baterii je, a to musím sebekriticky přiznat, špatná.

A to jsem si zrovna pomocí Caristy zcejchoval průměrnou spotřebu, aby odpovídala realitě. Palubní pocítač ubírá 0,4l na 100 km. Takže jsem přidal 8 procent a nabral plnou a nic, Začalo nulování spotřeby.

Tak nevím, co dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No parada. Na moje budiky novy soft zatial nie je ale dufal som ze ked bude problem sa vyriesi. Vidim ze nie. Inak v zime sa mi takmer neresetovali. A teraz v lete kazdu chvilu. Hlavne ked auto dlhsie stoji len tak s otvorenymi dverami (napr nakladanie batoziny a deti). Tak isto minule leto sa to prejavovalo castejsie ako v zime. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

tak u mě to nyní je pravidelně. Odjeli jsme na dovolenou a hodnoty spotřeby nevydržely ani těch 170 km cesty s několika zastávkami.

Začínám si myslet, že to není softwarová záležitost, ale hardwarová, tzn. že je vadná paměť, odpovědná za uložení dat.

Proč zrovna spotřeba a ne něco jiného je mi teda záhadou.

Mohla to být vadná série pamětí. Seriózní firma by svolala auta na opravu - výměnu.

Ovšem každá firma před tím dělá "mrtvého brouka" a zatlouká a zatlouká.

Nicméně jedná se zde o vadný díl, který se nedaří opravit. Ze zákona máme nárok v záruční době na výměnu takového vadného dílu.

 

Po návratu z dovolené to začnu se servisem řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ja se po roce vracim do klubu resetovanych spotreb.

 

Pred cca rokem mi aktualizovali SW budiku a problem s resetovanim vyresen. Pred 3 mi tydny se mi zacaly resetovat vesele znova.

Auto v servise nebylo - zadna zmena v nastaveni...

Jedina zmena v setup byla ta, ze jsem do mobilu nainstaloval Spotify a ten den, kdy se mi to zaclo resetovat jsem Spotify zkousel pres AndroidAuto - jsem si jisty neb mi koncila "dlouhodoba" zbyvalo ~10hodin jizdy.

resetuje to ikdyz androidauto nepouzivam ... 

 

Az budu mit chut a naladu tak zkusim mobil v aute odparovat... jestli pomuze... 

Asi si budu muset na to zvyknout jako na vlastnost... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem objednán do servisu na "parametrizaci" fw na 2.9.2020.

Současný stav: po dovolené ujeto 2500 km a resetuje to pořád. Je to 50/50 jestli to po zapnutí klíčku udrží informaci nebo resetuje.

Jak jsem psal, reklamuji vadu dílu ne fw.

Servis se k tomu staví tak, že již provedl přehrání fw, nyní  provede jeho "parametrizaci" a pokud to nepomůže obrátí se na Škodovku s dotazem, co s tím. Sám o sobě vadný díl v tomto případě vyměnit nemůže.

Z našeho pohledu (pohledu majitelů všech takto postižených aut) by bylo dobré, kdybychom všichni tuto závadu  reklamovali v servisech.

Aby bylo více těchto případů.

Mezi námi - tady má Škodovka máslo na hlavě a něco má špatně a seriozní by bylo udělat nějakou svolávací akci a opravit to.

Chápu, pokud je to problém v hardware, tak ji to bude trochu "bolet" a bude ji to něco stát.

Zajímavé, že si toho ještě nevšimli novináři nebo konkurence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, nicmene pokud to neni simulovatelne na pockani, tak je to pak tezko.

Pred rokem mi to mazalo tak v prumeru jednou za tyden.

Byl jsem s tim v servisu, tam mi rekli, ze o nicem neslyseli, ze si to budou muset nechat na pozorovani na 14dni - aby se jim to stavalo tak by s tim museli jezdit - ja jim sve auto jako referencni na 14dni nedam :-)

 

vice verzi budiku, pro nektere opravu dali, ktera stejnak nakonec opravou neni. ted maji starosti s Octavii IV, @trek11 pro jeho budiky opravu uz cca rok nemaji a vedi, ze tam problem je

Editováno: , autor: Jackal VT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak a predevcirem jsem mel nejen vynulovane hodnoty spotreby, ale sokonce i hodiny. Ano cas byl na nule. A to jsem byl na softwarove prehrati a....  budu jeste sledovat. A to neni auto v plne vybave. Mozna bohudik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ve čtvrtek jsem byl na "parametrizaci" fw.

Byly "parametrizovány" jednotky infotainmentu (rádio) a "budíků".

Tak uvidíme, jestli to pomůže.

Od poslední návštěvy v servisu se situace posunula a Škodovka vymyslela další, výše popsanou úpravu.

Celý proces probíhá následovně:

- autobaterie se připojí na jejich nabíječku (čistě z bezpečnostních důvodů, aby napětí během "přepalování" nekleslo a nedošlo k přerušení procesu

- do OBD2 konektoru se připojí jejich servisní počítač

- naváže se spojení se škodováckým serverem   

- provede se požadovaná operace, přičemž se data online stahují ze škodovky

- provede se kontrola a případné vymazání chyb v paměti a zkušební jízda

 

Po parametrizaci mě zajímalo, co všechno se mi vrátilo do původního stavu, neboť jsem provedl nějaké úpravy pomocí Caristy.

Zůstalo: - zhasnutí denního světla po zatáhutí ruční brzdy

             - přisvěcování mlhovkami do zatáček

             - dodatečné otření předního skla stěračem

             - funkce sklopení pravého zŕcátka při zařazené zpátečce (u 9/2018 FL mi stejně nefunguje :-(  )

             - akustická signalizace při zamknutí/odemknutí (nepoužívám - to probudí celý barák)

 

Zmizelo: - ukazatel množství paliva k dočerpání - (stejně je to velice informativní - skáče po 5l)

             - funkce virtual surround a virtual bass pro nf signály z USB a nebo FLASH (trochu škoda - subjektivně se mi to zdálo lepší :-(  )

 

Takže se zdá, že zmizelo vše, co souvisí s výše popsanými jednotkami, které se parametrizovaly.

 

Takže teď nechám chvíli Caristu v klidu  a budu čekat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/31/2020 at 1:24 PM, Octavka said:

Tak a predevcirem jsem mel nejen vynulovane hodnoty spotreby, ale sokonce i hodiny. Ano cas byl na nule. A to jsem byl na softwarove prehrati a....  budu jeste sledovat. A to neni auto v plne vybave. Mozna bohudik

 

To sa mi deje bezne. So spotrebou sa mi vynuluju aj hodiny a nastavenie z GPS na manual

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes som bol na garancke po 30000 km. Medzi recou som spomenul ze sa mi resetuju budiky. Povedali ze o tom vedia ze nie som prvy. Na moje prekvapenie pri odovzdavani auta mi povedali ze nahrali novy sw ktory by to mal riesit. Dlhsiu dobu som to neriesil ale pred tym pre moje budiky nebol vydany novy sw. Teraz uz vyzera ze je. Tak som zvedavy. Snad to pomoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...