Přejít na obsah

Palubní PC se nuluje sám


Freeman5

Doporučené příspěvky

Ahoj, máme doma OIII 1,2 TSi kW Ambiente plus Liftback; domů jsme ji přivezli začátkem července. Jak jistě víte, dlouhodobá průměrná spotřeba se v základním sériovém palubním PC ukazuje ve třech pamětích. První se automaticky nuluje při začátku jízdy, druhou ovládá sám uživatel a třetí se automaticky nuluje při natankování. Mám s tím vykazováním spotřeby trochu problém.... Mohu začít třeba tím, že ojediněle, pokud mám plnou nádrž, vyjedu třeba jen 10 litrů a dotankuji, palubní počítač to nepozná a tu třetí paměť nevynuluje... Ale v pořadku, tomu bych rozumněl, technika holt není dokonalá a při dotankování většího množství paliva to funguje bez problemu. Ted ale k zavaznejsim nedostatkum. Od pořízení se mi již podruhé naprosto nepravidelně v rozmezí zhruba č měsíců stalo, že se všechny tři paměti spotřeby sami vynulovaly ... prostě jsem sednul před jízdou do auta ... a všechny byly vynulované, ikdyž jsem netankoval a ikdyž jsem tu druhou paměť sám nenuloval ... Jak říkám, stalo se to již podruhé a naprosto nepravidelně a docela mě to štve, tu druhou paměť jsem totiž vůbec nulovat nechtěl, chtěl jsem nechat bez nulování třeba 10 000 Km, abych měl přehled o skutečně dlouhodobé spotřebě ... :-( Máte někdo podobnou zkušenost ... ? 

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název vlákna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Chtěl bych se zeptat na způsob nulování km. Vždy při tankování zastavím u stojanu, vypnu motor a tlačítkem nad volantem ( pod přístrojovým štítem ) vynuluju km, dlouhodobé informace zůstávají. Dnes jsem dojel ke stojanu a zmáčknul stejné tlačítko ještě než jsem vypnul motor a po odjetí jsem zjistil, že se mi vynulovala veškerá dlouhodobá data. Je to v pořádku nebo je něco špatně. Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co si přečíst návod? určitě jsi ho k autu dostal nebo je i na webu škodovky ke stažení ...

 

nicméně dělá se to stejně jako u O II přepnutím se na maxidotu na příslušné počítadlo (od načerpání * od nastartování * dlouhodobá) a podržet tlačítko výběru na páčce nebo na volantu podle toho zda máš multifunkční volant a to vybrané počítalo se vynuluje

 

pak je ještě jedna možnost a to přes tlačítko ozubeného kolečka (nastavení) v infotainmentu ... je tam nulování ...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se jsem na dovolené. Multifunkční volant mám, tam jsem nic nenuloval. Na maxidotu mám a měl jsem průměrnou spotřebu od startu. Nuloval jsem tlačítkem mezi volantem a budíkama. Krátce jsem ho zmáčnul jako vždy jediný rozdíl byl oproti minulým nulováním, že byl nastartovaný motor. Vždy se vynuluje trip počítadlo km v pravo dole na maxidotu ( beru ho od načerpání do rezervy ), ale tentokrát se vynulovala všechna dlouhodobá data ( km, prům rychlost, celkové km - ne ty na maxidotu vlevo dole, ..... ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi stalo pouze jednou. Jinak tu fungovalo v pořádku tak jak má. Nemůže na to mít vliv že byl motor nastartovaný a tudíž maxidot ukazoval nějakou hodnotu a nulovací tlačítko mezi volantem a budíky vynulovalo všechny paměti a ne jenom trip. Zrovna jsem tankoval, takže hodnoty od natankování se vynulovaly automaticky. Jde o pouze dlouhodobou paměť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť ty paměti se nulují sami po 100 hodinách jízdy nebo po 10000 najetých kilometrech. Chová se to přesně jak popisuješ, jakmile narazíš na jednu z těch hranic, tak se vynulují všechny dlouhodobé údaje.

 

Kolik toho máš najeto? Já jsem se svojí narazil na 100 hodin kousek po najetí 5000 km. Přijde mi, že vše funguje jak má, jen jsi nečetl návod. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nad tím přemýšlel a k vynulování asi došlo po 99,99 hodinách. Já jsem nečekal, že ty hodiny dojdou tak brzy. Auto mám 3 měsíce a jezdím s ním denně do práce cca hodinu k tomu nějaký výlet a teď dovča v zahraničí. Asi to odpovídá. Čekal jsem že se to vynuluje po 9999 km a na hodiny jsem zapoměl. Omlouvám se všem a díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

K problemu mazani po nastartovani všech tří nacitanach spotřeb, kdyz se z niceho nic jednou za cas vse vymaže i přes to ze se nestanou ty kritéria ujeti km, najezdu urcite doby 99:59 hod, jak se psalo výš,  je nekomu znamo zda je problem je software radia ci problem budiku ci tak podobne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...