Přejít na obsah

Zapojení autokamery - volba pojistky, napětí


Michal878

Doporučené příspěvky

Koupil jsem si kameru na točení jízd a přemýšlím ze bych ten kabel napojil někde po aute a schoval aby to nehjizdilo interiér. Mate někdo nápad kam? Ideální aby to mělo funkci ze bez klicku do toho nejde proud aby to necucalo baterku. Co mam zastrčky zapalování tak ty mi všechny jedou i v zamčené aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Dlouho jsem měl zapojenou kameru tak, že jsem růčo musel strkat kábl do zapalovače. To mě krkalo a tak jsem jí často ani nepustil. Kolega poradil, že stačí koupit "redukci" co se píchne místo jedné pojistky, tím si odbočím plus a mínus už někam píchnu. OK redukci jsem koupil a pak teprv jsem zjistil, že na pojistkách je +12V nejspíš na všech i při vypnutém zapalování (různé topení apod). Ke spínání tedy zjevně dochází až ZA pojistkou. Tedy s tou redukcí jsem trochu naletěl a zdá se, že v Superbu to takhle použít nejde.  Jak/kam/kudy tedy rozumně bez rozebrání půlky auta napojit napevno kameru tak, aby do ní šel proud až po nastartování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenaletěl, na všech trvalé 12V nejsou, ale těch s 12V až po nastartování moc neni. Myslim že se často radí pojistka na zadní stěrač, já měl redukci na pojistku jiného rozměru, tak jsem si našel pojistku od něčeho jiného (už si nepamatuju co přesně, ale vyzkoušel jsem jich dost, než jsem něco našel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/14/2019 at 7:27 PM, bigboban said:

Dlouho jsem měl zapojenou kameru tak, že jsem růčo musel strkat kábl do zapalovače. To mě krkalo a tak jsem jí často ani nepustil. Kolega poradil, že stačí koupit "redukci" co se píchne místo jedné pojistky, tím si odbočím plus a mínus už někam píchnu. OK redukci jsem koupil a pak teprv jsem zjistil, že na pojistkách je +12V nejspíš na všech i při vypnutém zapalování (různé topení apod). Ke spínání tedy zjevně dochází až ZA pojistkou. Tedy s tou redukcí jsem trochu naletěl a zdá se, že v Superbu to takhle použít nejde.  Jak/kam/kudy tedy rozumně bez rozebrání půlky auta napojit napevno kameru tak, aby do ní šel proud až po nastartování?

Horné stropné svetlo má 12v až po naštartovaní. Mám tam cez regulátor V napojenú kameru už 5 rokov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 7. 2019 na 19:27, bigboban napsal:

Dlouho jsem měl zapojenou kameru tak, že jsem růčo musel strkat kábl do zapalovače. To mě krkalo a tak jsem jí často ani nepustil. Kolega poradil, že stačí koupit "redukci" co se píchne místo jedné pojistky, tím si odbočím plus a mínus už někam píchnu. OK redukci jsem koupil a pak teprv jsem zjistil, že na pojistkách je +12V nejspíš na všech i při vypnutém zapalování (různé topení apod). Ke spínání tedy zjevně dochází až ZA pojistkou. Tedy s tou redukcí jsem trochu naletěl a zdá se, že v Superbu to takhle použít nejde.  Jak/kam/kudy tedy rozumně bez rozebrání půlky auta napojit napevno kameru tak, aby do ní šel proud až po nastartování?

 

Ahoj, nejlepší verze je, ta redukce a zapojí se na to pojistku zadního stěrače. Po práci ti to nafotím jak to mám vyřešené a uvidíš, která pojistka to přesně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a vlítl jsem na to o přestávce. Připojeno na zadní stěrač (pojistka č. 41) přes 12V zásuvku s pojistkovým rozbočovačem. Minus přivedené na kostru přes šroub. Pozor! Nutné dodržet pořadí pojistek tak jak mám na fotce, aby se nestalo, že si na kameru dáš 10A a na stěrač 5A. Pak tedy záleží jakou máš koupenou tu redukci, aby to tam nebylo jinak. Já si to proměřil. Kabel veden A sloupkem a stropníc ke zpětnému zrcátku. 

 

IMG_20190716_110522.jpg

IMG_20190716_110517.jpg

IMG_20190716_110532.jpg

IMG_20190716_110549.jpg

IMG_20190716_110511.jpg

Editováno: , autor: Cpt._Redeemer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Propojil jsem kameru na pojistku ohřevu sedaček, adaptér jsem dal do boku palubky, mínus jsem připojil na šroub co drží kus palubky s kostrou, a kabel táhnul sloupkem. Když budeš hodně šikovnej, tak sloupek ani nemusíš sundavat a hezky tam kabel zapadne. Funguje to parádně, jenom jsem musel koupit jinej adaptér a lepší kabel než je na obrázku, protože docházelo k rušení rádia. S novým je vše ok. DSC_0918.jpgDSC_0919.jpgDSC_0922.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...