Přejít na obsah

Spotřeba oleje


Fabier

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

jak jste na tom se spotřebou oleje u motoru 1,2 TSI, 77kW? Mám najeto 14000 km a již jsem doléval dva litry oleje. Spotřeba oleje se začala projevovat od 7000 km. 

 

S vozidlem jezdím každý den do práce 10 km tam, 10 nazpět. Je to 3 km po městě a poté po dálnici, kde jedu kolem stovky - je to studené, tak to neženu. Dále pak jezdím dálnici Praha - Liberec, když je auto zahřáté (dle teploty oleje), tak 140 na tempomat a jinak hodně mimoměsto a něco po městě. Nejezdím podle ukazatele řazení, poněvadž mi přijde, že se motor zbytečně podtáčí. Řadím mezi 2000 - 2500, když je kopec tak dle potřeby, ale nechodím nad 4000 ot. V autě jezdí 2 lidi a drobnosti v kufru, takže není zatížené ani z padesáti procent. Jinak dlouhodobá spotřeba paliva je 5,7 litru na 100 km. Předem děkuji za vaše zkušenosti....

 

Vláďa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto 7,5 k a ještě jsem nedoléval, teprve se blíží k spodní rysce. Jak píše Paw, při záběhu byl ten pokles větší,, až jsem se divil, ale ustálilo se to. Jeden postřeh, na víčku se neusazuje emulze jako u předchozí OI, možná vliv termomanagmentu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, provozuji 1,2 TSi 77kW ve velmi podobném režimu jako popsal výše Fabier. Najeto 7800 Km a včera mě upozornil palubní počítač na nízkou hladinu oleje. Bohužel jsem hladinu průběžně nekontroloval, pouze první den po předání tam bylo oleje vííc, než dost ... (na horni hranici rysky) Dnes jsem dolil 0,7l s tím, že je to přesně v polovině rysky ... čili úbytek odhaduji na cca litr ... jen nemohu říci, kdy olej ubýval nejvíce .... ale logicky by to mělo být úplně v prvních kilometrech provozu.... Trochu se bojím, aby tento trend nepokračoval... Nejsem zvyklý, že auto "žere olej" ... a někde jsem četl, že limit pro uznání reklamace má Škoda na  spotřebě alespoň 0,5l oleje na 1000 km ... což mi příjde až dost ... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se zeptat jaký olej používáte?? Otec má stejný motor, jezdí cca  80% město ( trasy do 4km ) a 20% mimo město na chalupu ( 40km ). Nevím jaká byla spotřeba v záběhu, ale nyní co jsme dali olej MOBIL1 je spotřeba na 0,5L na 13200km. Takže případ 2L na 14tis.km se mi zdá opravdu hodně.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se zeptat jaký olej používáte?? Otec má stejný motor, jezdí cca  80% město ( trasy do 4km ) a 20% mimo město na chalupu ( 40km ). Nevím jaká byla spotřeba v záběhu, ale nyní co jsme dali olej MOBIL1 je spotřeba na 0,5L na 13200km. Takže případ 2L na 14tis.km se mi zdá opravdu hodně.

 

 

Castrol beztak :-D

 

 

já jsem měnil olej po 10tis. a úbytek nebyl znát. prvních pět tis. jsem pravidelně kontroloval hladinu a pořád stejná. jezdím 2x25km. doporučuji taky Mobil oleje.

Pánové, než začnete tlachat, tak se napřed podívejte, kam vlastně píšete a na co odpovídáte. To byste si totiž museli všimnout, že tazatel má nejspíš (a taky že má) novou OIII 1.2 TSI (když už píše v této sekci) a tudíž asi težko bude vědět, co tam má za olej z fabriky. Jediné, co nám může prozradit, je značka a typ oleje, který použil na dolití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Pawouk

 

Vím kam jsem odpovídal. Právě jsem myslel, že prvonáplň je zmiňována právě na štítku chladičové stěny. Ano máš pravdu, že nálepka snese všechno, nicméně proč by tam někdo dával štítek se zavádějící informací. :kol-32:  A spekulace o tom co jaká značka se tam lije, nejsme asi všichni "Lojzíci" takže nejspíše ta značka, která nabídne ŠA nejlepší cenu. Ve většině případů to byl v předchozích letech Castrol a Shell s důrazem více na Castrol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdeže na chladičové stěně je ta nálepka? Myslíte tím ten plech, co na něm jsou i nálepky o náplni klimatizace a výstraha o možnosti točení ventilátoru chlazení? Tam totiž u žádného auta nemám a neměl jsem tam nikdy nic o olejích z fabriky (teď se dívám na své fotky FI, FII FL, OII FL, OIII, SII FL)... Jediné označení Castrol je na víčku nalévacího hrdla oleje (FII FL), jenže současně je na deskách s palubní literaturou Shell...  A co ten Fuchs? To si to tam vymýšlí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano plíšek. Já tam mám třeba Shell Helix ( OII predface ). Otec tam má zase Castrol ( OII Face 2012 ). 

 

Nevím jestli tam dávali Fuchs, Motul, Total, Mobil1 atd..., ale jak jsem psal cena nabídky vítězila, takže tam mohl být klidně i W5 z Lidlu.

Ale hlavně je to úplně jedno, co tam je, protože úbytek oleje ( i na zajíždění ) 2L na 14tis.km je hodně a dle mého laického soudu je v tomto případě něco špatně. Na tom se asi shodneme.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se zeptat jaký olej používáte?? Otec má stejný motor, jezdí cca  80% město ( trasy do 4km ) a 20% mimo město na chalupu ( 40km ). Nevím jaká byla spotřeba v záběhu, ale nyní co jsme dali olej MOBIL1 je spotřeba na 0,5L na 13200km. Takže případ 2L na 14tis.km se mi zdá opravdu hodně.

 

My jsme teď po 7 800 Km dolívali Elf Solaris, který splňoval přesně specifikace VW uvedené v návodu. Vzhledem k tomu, že informace, který olej přesně dávají v továrně je nedostupná, tak předpokládám, že dolitím malého množství oleje se shodnou specifikací, byť by od jiné značky by neměl být problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...