Přejít na obsah

Spotřeba oleje


Fabier

Doporučené příspěvky

Zase toľko kecov , nálepky na stenu lepí predajca . Origo olej je podľa štítku výroba nemecko ale značku ktorá to vyrába nevie nikto . Na fotkách je LLIII a olej na krátky interval 502.00 a PD 505.01 . Podľa mňa najrozumnejšia voľba pri prehliadkach v servise požadovať tento olej ktorý je lacnejší , ako si tam nosiť kadejaké podozrivé oleje z netu a pod .  

post-51372-0-15260600-1388921787_thumb.j

post-51372-0-24143800-1388921802_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem platil v autorizáku cca 180kč za 5W-40, pry magnatec C3, jak můžeš vědět že na ccautodily a podobny prodejny, mají padělky? to sou akorát bláboly jedna paní povídala.. jediny rozdíl co mají castrol oleje pro autorizák, že do 1000km lze olej prosívítit UV světlem a je vidět, že se měnil a servis zákazníka neokradl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejná rozprávka, vedia o tom v castrole , dokonca to vie aj total že sa robia čachre s olejmi , proste je mi divné že niekto dokáže predávať litrovku oleja za cenu ktorá sa rovná veľko odberu - sudového nákupu priamo od výrobcu , to akože predávajú bez marže alebo ako ? Hlavne čo sme diskutovali tak o tom že tie oleje sú určené svojou kvalitou do iných krajín , viackrát som mal v ruke castrol olej ktorý mal rumunské popisky . A raz som mal dokonca castrol s talianskymi popismi ktorý po mesiaci presiakol na zvare flaše a celá flaška bola oproti "origu" o dosť tenšia . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nééééé.... To mě vážně s..e!!! Sorry že píšu do vlákna o Octávii 3 když mám Fabii se starší generací motorů. Do pr...e To už asni škoda není schopná vyrobit motor který nežere olej? Můj motor již nějakou dobu sežere 2-3 litry oleje na 15tis km. Bohužel dle váhové zkoušky v normě (pro info norma je 1 spotřebovaný litr na 1500km) Takže se mým problémem odmítli zaobírat. Koncem roku jsem si chtěl domů pořídit O3 1.2 TSi 77kw s 6st.man a jak to tak vidím tak se na to asi vykašlu. Abych tohle nemusel řešit. Škoda mě začíná trochu mrzet. jetě jednou pardon ale musel jsem to sem napsat...

 

Přikládám ještě oficiální stanovisko Škody auto (e-mail z fabriky) k mému problému se spotřebou oleje:

Dobrý den,

 

k Vašemu dotazu sdělujeme toto:

 

Dlouhodobé zkušenosti s tímto motorem jsou takové, že Vaše spotřeba oleje na servisní interval je docela běžná, řekl bych že ještě dobrá. Může ve Vašem případě být několik příčin, pístní kroužky, gufera na ventilech, nebo vadný odlučovač oleje. Tohle zařízení filtruje částice oleje z plynů, které profouknou ze spalovacího prostoru při kompresi přes pístní kroužky dolů do klikové skříně a navážou na sebe olej. Tyhle plyny se pak přivádí zpátky do sání, aby nešly do ovzduší. Vaše spotřeba oleje bude patrně kombinace více částí agregátu. Na závěr bych připomenul že spalovací motory jsou mazány olejem a vždy určité množství oleje motor spotřebuje. Takový jev je spalovacím motorům vlastní.

Editováno: , autor: Pro_man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro man:

 

Dlouhodobé zkušenosti s tímto motorem jsou takové, že Vaše spotřeba oleje na servisní interval je docela běžná, řekl bych že ještě dobrá. :doh   :kol-44: :kol-44: :kol-44:

 

tuto myslienku by som ocenil cenou: zlata kopacka roka pre zakaznika.

 

Vlastne co chces, bud rad, ze piesty vykonavaju este zvisly pohyb.

 

P.s.: Pan co odpisoval, je asi nemec a mysliac, ze odpisuje na automobil TRABANT 601 - tam to bolo v poriadku. :scooter: :scooter:

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VOICE

 

Tohle píší o motoru, který mám já: " V závislosti na způsobu jízdy a provozních podmínkách může spotřeba oleje dosáhnout až 0,5 l/1 000 km. Během prvních 5 000 kilometrů může být spotřeba vyšší." Upozorňuji, že je to výňatek. Bohužel realita je úplně jiná. Spotřeba v mém případě 0,5L na 11tis.km. Otec má OII FL 2012 1.2TSI spotřeba oleje cca 0,3L na 6,5 tis.km.

Není tu tedy něco divného??

 

2 HOUMR

 

Jen pro zvědavost, která konkurenční značka tě ulovila?? Protože u všech značek je to velice podobné. Koukal jsem na VW forum, Audi forum, Ford forum a dokonce i na Subaru forum a co se týká reklamací tak  je to tam v bledě modré.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro man:

 

Dlouhodobé zkušenosti s tímto motorem jsou takové, že Vaše spotřeba oleje na servisní interval je docela běžná, řekl bych že ještě dobrá. :doh   :kol-44: :kol-44: :kol-44:

 

tuto myslienku by som ocenil cenou: zlata kopacka roka pre zakaznika.

 

Vlastne co chces, bud rad, ze piesty vykonavaju este zvisly pohyb.

 

P.s.: Pan co odpisoval, je asi nemec a mysliac, ze odpisuje na automobil TRABANT 601 - tam to bolo v poriadku. :scooter: :scooter:

 

Jakože, čekal jsem teda trochu promyšlenější odpověď.... No jo, jsme v normě tak si trhni nohou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper 2003:

Ale Skoda ho zamestnava a on reprezentuje znacku, im to asi moc nevadi.

 

Tak si postupne odradia zakaznikov, on chcel kupit dalsiu Skodu a uz nechce.

 

Mna uz tiez stratili, mozu si za to sami, ich firemno - cenova politika.

 

Mě by taky zajímalo kterou značku jsi vybral... Já jsem fakt v lese... Renaulta už nikdy, Hyundai a Kia mno nevím... fakt nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...