Přejít na obsah

Spotřeba oleje


Fabier

Doporučené příspěvky

Sniper 2003, Pro man:

 

Pozeralo sa vselico, ale ja som priaznivec koncernu a na zaciatku to vypadalo na Rapid Spaceback, ale po zisteni ako kvalitne je to auto som to hned zavrhol. A teraz vsetci cakate, ze napisem Octavia III, nie ano Skoda to nie je.

Definitivne rozhodnutie padlo na SEAT LEON - za podobny peniaz uplne ine auto, co fakt je autom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HjM:

 

Seat som tiez nemusel, minule generacie (leon, altea....) exterier a interier slabota. Lenze novy leon je co sa tyka exterieru najkrasi pre mna (octavia/golf/leon). Interier je tiez uz konecne solidny. Ma najkrajsi taky sportovy vzhlad. octavia je v pohode, ale si zober, ze rapid a leon su v podobnej cene. Postav tie auta vedla seba a zaplaces. Setri kazda automobilka, kvalita interieru je najlepsia v Golfe. Octavia a Leon su na rovnakej urovni dokonca Leon ma veci, ktore skodovka neponuka (je vidiet, ze Skoda taha za najkratsi povraz). Seat sa fakt pochlapil a nikdy by som nepovedal, ze uspeje vo vybere. Po predvadzacej jazde podvozok, brzdy fakt super. Octavia je tiez pohodove auto, len cena je uz vyssia.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, mně se taky ten Leon líbí právě a cenovka je fajnová :) tak on Seat má co dohánět, s prodejema na tom není moc růžově, ztrátová divize koncernu, tak ho museli trochu nakopnout :) Škodovka se prodává, ta to nepotřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak aj v Leone ta 1,2 TSI EA 211 bere olej, niekto povie, ze pri zabehu je vacsia spotreba. Ja som sledoval spotrebu mozno prvych 2000km bola o nieco vyssia, ale hladina stale klesala. Pri cca 6300km som musel doliat, objavilo sa hlasenie o stave hladiny oleja. Cize zever je taky zatial na 6tkm bere 1l oleja.

 

Zlata Fabia 1,4 16V tam som neriesil taketo veci.....

 

p.s.:  bilancia TSI: zere olej, koncovka vyfuku cierna ako (nafta) po 6tkm - ach jaj,

 

To som rozmyslal, ze cca za rok poriesim F3 Combi, ale prdim na to a ked tak, tak sa pozriem po konkurencii, asi treba vyskusat nieco mimo koncern, zivot je zmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je moje evidence spotřeby oleje

 

2.3.2014  10767  0,25 1 0767

30.3.2014  12312  0,25  1545

7.6.2014  15789  0,50  3477

9.8.2014  19152  0,40  3363

7.12.2014  25563  0,40  6411

Datum; Stav km; Dolito, Rozdíl km

 

Edit: Ono se to nějako kloudně z Excelu nepřekopírovalo

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přestaňte už řešit ptákoviny typu co je v motoru za olej z výroby!!! Je uplně jedno jestli tam je Mogul, Shell, Fuchs, Mobil nebo co já vím co!!! Stejně tak je uplně jedno jestli tam dolejete jednu nebo druhou značku. Podstatné je zda ten olej splňuje normu která je určena výrobcem motoru, pro daný servisní interval!!!

 

Zaměřte se spíš na to aby jste se k motoru chovali tak jak se k němu máte chovat!!!! Nevytáčeli ho za studena, nechávali turbo tzv,,vydýchat", měnili olej včas atd... Právě to je podle mých zkušeností největším problémem a základem všeho!!!!

Spousta lidí totiž neumí s autem vůbec zacházet!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.................................... Stejně tak je uplně jedno jestli tam dolejete jednu nebo druhou značku. Podstatné je zda ten olej splňuje normu která je určena výrobcem motoru, pro daný servisní interval!!!..........................

 

 

Je vidět že se v tom dost vyznáš. :worthy  :worthy  Mimochodem jedno je jen kolečko u trakaře. :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě ti tvá slova potvrdí všichni majitelé vozů, kteří museli měnit hydroštely, vačky, turba, EGR ventily. Rozdíl mezi oleji je a někdy až propastný ( technologie výroby, aditivace, použití kvalitních základních olejů ). Možná by stačilo přestat koukat na reklamy které masírují svůj produkt a poslochat lidi, kteří se v tom alespoň částečně vyznají či již něco vyzkoušeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět že se v tom dost vyznáš. :worthy  :worthy  Mimochodem jedno je jen kolečko u trakaře. :kol-47: 

 

Sniper, on ale má pravdu.

  1. Ak tam je nastavený premenlivý interval, tak nemá na výber nič, len oleje so schválením VW 504.00, tj. iba viskozita 5W-30. A ak nemá na výber viskozitu, tak všetky tie LL oleje sú už viacmenej rovnaké, rozdiely sú naozaj minimálne.
  2. To, že ty, alebo ja o tom máme niečo málo naštudované a hrabeme sa v technických listoch olejov je fajn, ale bežný motorista to nerobí. Pre bežného motoristu je podstatné, aby označenie ktoré je napísané v príručke ku autu súhlasilo s tým, čo má olej na obale. Tým to hasne.
  3. A kvôli druhému bodu by mal byť motor skonštruovaný tak, aby olej nežral, bez ohľadu na to, či sa do motora leje Cinol, Castrol, alebo Millers Oils.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím co jsi napsal naprosto souhlasím. Má reakce byla na výňatek z citát v mém příspěvku. :kol-28:  Mimochodem víš sám moc dobře že je rozdíl VW normu splňovat ( viz třeba olej z Lidlu W5 505.01) a vysoce ji převyšovat ( viz výrobky vícekrát zde zmíněné ). To pak v konečném důsledku vytváří konečný stav vozu.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po 15 tisících jsem musel dolít asi litr a půl....ve škodovce mi řekli, že tam mám olej který se mění po 20 nebo 30 tisících.....teď bych kecal...... long live.....ale že pravděpodobně jezdím často krátké vzdálenosti....to je pravda.....tak mi tam dali něco co vydrží " jen 15000" a změnili mi  v počítači interval.....ale je pravda, že od té doby pokoj.....a taky jsem koukal, že výměna toho oleje je taky výrazně levnější.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...