Přejít na obsah

Parkovací kamera


techteb

Doporučené příspěvky

Tak to je problem, mam ji ve sve stavajici O2 (FL L&K), a vzhledem k tomu, ze jsem na ni zvykly a ze se chystam (po prichodu LKcka) migrovat do O3, tak jsem se informoval pred casem u profiku (Rolbar), zatim to pry neni resitelne :-( Ale pokud to ma nekdo jiz resene, take by me to take zajimalo.

Je to smutne u tak relativne draheho a moderniho auta, a soucasne divne, kdyz koncernove to je resene... Ani za priplatek, coz je zoufalost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vím, srovnatelné koncernové auto s O III, tedy se stejným infotainmentem je jen nový Golf a ten má možnost výbavy zpětné kamery Rear Assist, tedy vcelku nevidím důvod proč by to nemělo jít dobastlit do O III

 

obecně, když nový Yeti má couvací kameru určitě se jí dočkáme i u faceliftu O III, popravdě co by pak škodovka faceliftovala, když bychom hned dostali všechno napoprvé :-)

 

škodovka chystá dost věcí, ale asi také dost nezvládají větší modelovou paletu,je to vidět třeba na příslušenství, které podle katalogu dávno mělo být k objednání a stále není....  již kdysi bylo slibováno, že půjde sw dohrát další asistenty, tedy např. když auto má kameru pod sklem a umí jen Lane Assistant, půjde dohrát za poplatek i Travel Assistant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Řešil jste už někdo, jestli jde do octavky dodělat parkovací kamera ?

Parkováky jsem si neobjednával, columbuse budu mít. Půjde tam třeba z Yetiho, nebo jiná z VW. u OII se musela zvětšovat díra do 5. dveří, aby tam šla dát, což by v tomto případě asi znamenalo ztrátu záruky. A jak to bude s kódováním, když to je teď všechno online ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Když si představím, jak vypadá zadek mého vozu po většinu roku (a nemyslím si, že OIII na tom bude o moc líp), tak bych ji považoval spíš za frajeřinku nebo spíš vyhozené peníze....

Nesmysl, mám originál VW couvací kameru na své O2 více jak 3 roky, někdy není ani poznat SPZka od špíny, ale kamera je tak dobře umístěná, že se skoro neznečišťuje (otřu ji tak 2-3x do roka), ani déšť jí vůbec nevadí, a rozhodně to není frajeřinka ani vyhozené peníze.

Velmi se šikne zejména při podélném automatickém parkování (které mám rovněž instalováno) pro kontrolu zajíždění auta mezi jiná auta.

Takže si myslím, že to i pro O3 je velmi užitečná věc. Ale tak tomu je často, když někdo kritizuje něco, co viděl jen z jedoucího vlaku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no já jsem jen snad vcelku slušně vyjádřil svůj názor. Názor můžu mí i na věc kterou nemám a rozhodně svůj příspěvek nepovažuji za kritiku - pouze jsem vyjádřil pochybnost nad opravdovou přidanou hodnotou pro můj styl provozu auta.

 

Pokud otíráš kameru 3x do roka, tak to bude jistě něco super, asi čočka z nanomateriálů kosmického výzkumu.... Já když 2x do měsíce neopláchnu celý auto a v zimě alespoň 1x týdně, tak bych měl jen černou kouli... Tu mám z auta stejně téměř po každé cestě, asi by si zasloužilo umývat častěji....

 

Nechme to až na majitele této skvělé vymoženosti v OIII, který jezdí denně, po městě, třeba se někdo rozepíše, jak mu to těch 7-8 sychravých měsíců v roce pomáhá. Třeba nakonec budu litovat, že jsem si ji neobjednal a místo abych sledoval při couvání 360stupňů kolem sebe, tak jsem se mohl čučet jen dolů na displej a na youtube dávat cool videa, že mi auto jede i dozadu. No jak to tak píšu, tak začínám litovat už teď.  :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud otíráš kameru 3x do roka, tak to bude jistě něco super, asi čočka z nanomateriálů kosmického výzkumu.... Já když 2x do měsíce neopláchnu celý auto a v zimě alespoň 1x týdně, tak bych měl jen černou kouli... Tu mám z auta stejně téměř po každé cestě, asi by si zasloužilo umývat častěji....

Auto myji cca 1x za 10 dnů (min. 2x do měsíce) i v létě, kamera se přitom asi umyje také, takže osobně si na ní skutečně vzpomenu jen několikrát do roka. Je tak dobře umístěná, že se nijak zásadně nešpiní ani v deštích, a kdo pravidelně myje auto, nemusí se o ní nijak starat.

 

Nechme to až na majitele této skvělé vymoženosti v OIII, který jezdí denně, po městě, třeba se někdo rozepíše, jak mu to těch 7-8 sychravých měsíců v roce pomáhá. Třeba nakonec budu litovat, že jsem si ji neobjednal a místo abych sledoval při couvání 360stupňů kolem sebe...

Tím jako myslíš, že je/bude couvací kamera u O3 jiná :D či bude jinde umístěna, než byla ta do O2FL, příp. je již dávno také v Yeti nebo Superbu, jež s ní jezdí již také nějaký pátek  ? U jakékoliv oktávky je to vítaná pomoc a asistence, kvůli špatnému výhledu vzad. Osobně s ní mám (i jiní) víc jak 3letou zkušenost, to je ti evidentně málo. Nu což...pochybuj dál, obdobně to tady již bylo dávno s klimatizací, ABS, ESP apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Určitě bych si do OIII kameru dopřál. V OI ji mám, koupenou na ebay za asi €10, a k tomu mám zevnitř sluneční clony 4,3 LCD taky asi za €10-15. Jak už bylo řečeno, je to skvělý při podélném parkování (i když si musím parkovat sám) a je to i dobrá kontrola připojeného vozejku. Krásně se s tím nacouvá přesně koulí k přívěsu, člověk vidí i při kolmém parkování zadkem k obrubníku esi náhodou není moc vysokej, esi ti tam nestrkaj malýho nepřizpůsobivého občánka schválně pod kola a tak. Namontovanou ji mám v místě osvětlení SPZ a je u toho i pár LEDek aby SPZ byla osvětlená. Jezdím všude možně za každého počasí a opravdu není potřeba ji často otírat, já odhaduju tak 4x za rok, většinou po jízdě ve sračkách nebo někdy po velkým dešti když auto stálo. Za mě kameru jednoznačně ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...dobrá kontrola připojeného vozejku. ...

 

orig. kamera při zapojené zásuvce tažného není v provozu, stejně jako zadní čidla

 

...Krásně se s tím nacouvá přesně koulí k přívěsu, ...

 

toto snad ano ... nicméně couvat sám na vozík mi připadá úlet... vždy je dobré mít někoho k ruce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechme to posouzení na toho, kdo si originál couvací kameru k OIII opravdu pořídí.

Já vím, že u OII (combi) mám po většinu roku zadek vozu jak "prase". Na místo osvětlení u SPZ jsem se nikdy nezaměřil, jestli je tam auto čistější - fakt nevím. Dívat se místo kolem sebe na rádio mi i s ohledem na spoluobčánky, kteří jsou přistrkáváni zpravidla z boku auta, aby si moc neublížili a mohli skočit ten den ještě pod 3-4 auta, nepřijde jako výhra. Proto jsem kameru nezvolil a nezvolím do výbavy. To jsem vcelku jasně vyjádřil i v příspěvcích nahoře - ale je to můj subjektivní pocit a vzhledem k již dvěma názorům, jak je to super se moc těším na někoho, kdo si kameru do výbavy dá, jedí denně bez ohledu na počasí a hodně couvá. Až sem tito lidé začnou psát jak jim to v létě v zimě ve dne v noci pomáhá od nárazů, tak budiž a možná u dalšího auta o této věci začnu přemýšlet...

Do té doby se budu dívat do všech zrcátek a do stran, přitom poslouchat pípání od senzorů a za 8 tisíc si třeba koupím diagnostický kabel, který mi udělá mnohem větší a delší službu.

Editováno: , autor: Petrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že u OII (combi) mám po většinu roku zadek vozu jak "prase". Na místo osvětlení u SPZ jsem se nikdy nezaměřil, jestli je tam auto čistější - fakt nevím. ...Proto jsem kameru nezvolil a nezvolím do výbavy. ...se moc těším na někoho, kdo si kameru do výbavy dá, jedí denně bez ohledu na počasí a hodně couvá. Až sem tito lidé začnou psát jak jim to v létě v zimě ve dne v noci pomáhá od nárazů, tak budiž a možná u dalšího auta o této věci začnu přemýšlet...

Bože můj, jsi natvrdlý, či co ? Tisíce Superbů, Yeti a O2FL jezdí s couvací kamerou (vestavěnou v osvětlení SPZ - to je standardní místo, kamery jsou stejné, resp. obdobné), mají s tím pozitivní zkušenosti, a Ty budeš stále prudit, že na O3 bude nějaká jiná, a že uvěříš, až to někdo s O3 potvrdí, že to funguje stejně jako u těch výše jmenovaných ?

To už ani není ignorace, ale zdráhám se to vyslovit.... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No klidně to vyslov a já zase klidně budu zcela klidně prezentovat svůj názor. Od toho tady fórum snad je. :kol-35:

 

Kde jsou prosím ty tisíce superbů? Tady ti řešící, zda to vůbec jde? Kolik jich znáš? Yeti má orig. kameru volitelně až od loňského faceliftu a já jsem s kamerou ještě snad ani žádný neviděl. Já jen aby jich na další stránce nebyly náhodou milióny...

 

Edit: Ještě mě napadlo, jak Ti "polopatisticky" tj. tak, abys to pochopil vysvětlit, že rozdílné značky mají rozdílné aerodynamické chování. Použiji příklad (snad se na mě Honza9007 nebude zlobit):

 

Tady v tomto příspěvku popisuje, jak jsou za silného deště boční zrcátka nepoužitelná vlivem tvaru karoserie a stékající vody. Má tam i fotku. Tvojí logikou by to znamenalo, že tady troubí nějaké blbosti, neboť nejen už Škoda 120, ale i Superb, Yeti, Passat, dokonce i Sorento mají zrcátka na úplně stejném, standardním místě.

 

No nechme toho a já jsem pořád dál zvědavý na nějakého majitele O3 kombi s kamerou a intenzivním provozem, tak jak natvrdle píšu výše...

Editováno: , autor: Petrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Tady ti řešící, zda to vůbec jde? Kolik jich znáš? Yeti má orig. kameru volitelně až od loňského faceliftu a já jsem s kamerou ještě snad ani žádný neviděl. ...

 

ale tady nebyla řeč o kameře orig z výroby, věřím tomu, že jsou jich opravdu desítky stovek kusů  :kol-47: nicméně i ty zlomky milionů by se našly.... znám firmu v Brně co je montuje , zvažoval jsem kdysi i já do O II FL a jen oni sami namontovali stovky kamer do Škodovek ...

 

 

... Ještě mě napadlo, jak Ti "polopatisticky" tj. tak, abys to pochopil vysvětlit, že rozdílné značky mají rozdílné aerodynamické chování. ....

 

drobnost, asi jsi chtěl napsat v tomto případě modely, protože o značce se tu bavíme jen o jedné a to o Škodovce  :kol-32:

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Znám jednoho servisáka, který "hubou" opraví desítky bavoráků a mercedesů týdně.

 

2. Rozdílná aerodynamika je jak u modelů tak i značek. Tvé zařazení mnou zmiňovaného a všemi oblíbeného Sorenta mezi Škodovky by vlka jistě potěšilo.

 

3. Začínáme být zase dost off-topic - vyčkejme na nějakého řidiče, který si to v nějaké slabé či pomatené chvilce objedná, co bude říkat a není to nějaký exot, který má kameru jen na předvádění nebo já nevím na co. I u toho Yetiho je příplatek za kameru přes 21tisíc (potřebuješ i navigaci). Vážně si nemyslím, že by to u českých řidičů byl nějaký hit a jezdilo jich tady tisíce spokojených, bez jediného problému. Tedy těch co používají auto denně. To sám uznáš, že je statisticky nemožné.

Já prostě nejsem tak dobrý řidič, abych nemusel sledovat okolí vozu, je-li vůz v pohybu. Zvlášť ve městě, kde si většina chodců hraje na srnky, bažanty a podobnou skákající havěť. Až budu autem jezdit jen v létě na vesnickou zábavu, o dušičkách na hřbitov a jednou do měsíce vyvezu s velkou slávou rodinu po dálnici k příbuzným, tak věřím, že budu mít SPZ a prostor nad ní čistý jak dětská prdelka i u kombíka. :kol-28:  A to už se asi fakt trapně opakuji, tudíž s tímto tématem končím a zapojím se, až sem napíše nějaký normální, reálný uživatel a ne kamerofilové snažící se mě ukamenovat. :kol-43:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petrik: zašpinění čočky bych se fakt neobával ;) Mám s koncernovými kamerami leccos nacouváno, vč. kombíkových modelů VW, kde např. není čočka schovaná za výklopným logem a nikdy nebyl problém. To, že se občas usadí malá kapka, se může stát. Ale nikterak to nenarušuje funkci couvací kamery.

 

Na OIII zatím nelze dodělat; je třeba vyměnit kompletní infotainment s SD-sloty za verzi s AV vstupem. Teprve poté je možné dozapojit originální couvací kameru. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...