Přejít na obsah

Parkovací kamera


techteb

Doporučené příspěvky

ferda25: prosím tě co si mám představit pod pojmem řezat kufr? Díky

Ty si určitě schopen všechno toto potom zamontovat, nevíš jaká je navíc orientační cena samostatné kamery + potřebných kabelů?

Malinko se musí upravit to plato osvetleni SPZ, ve kterem je pote kamera osazena. Cele sady se daji sehnat na eBay, zejména od Nemcu. Pohledej (Google). Vedle Ferdy (Jirka, Strakonice) to dělá i Rolbař (Jarda, Praha)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orig. kamera při zapojené zásuvce tažného není v provozu, stejně jako zadní čidla

 

 

toto snad ano ... nicméně couvat sám na vozík mi připadá úlet... vždy je dobré mít někoho k ruce ...

 

To mi ušlo, já jsem si to instaloval sám a tak mi to běží furt když jsou zapnutý světla. 

Na vozík sám couvat musím, bo nutit těhotnou přítelkyni k zapřahání těžkého vozíku si ještě netroufám :) Ještě nejsme manželé :kol-28:

S tím skákáním spoluobčánků pod kola to byl fór, mě se to stalo jen jednou, jen kvůli tomu bych si tu kameru asi nepořizoval, ale jsem šťoural a bastlíř no a nekup to za ty prachy...

 

Každopádně jsem zvědavej na další zkušenosti uživatelů skutečných a originálních OIII kamer. Tak šup, vy co máte origo kameru - zkušenosti sem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Honza9007:

http://forum.skodahome.cz/topic/122512-infotainment-navigační-systém-columbus/?p=1946222

 

Standardní jednotka z roku 2013 tady ještě byl starý software. Kamera lze dodělat a vše funguje jak má. Ale zřejmě bude nutné opět řezat kufr.

na to už jsem koukal. Jen by mě zajímalo, jak máš vyřešený AV vstup do jednotky multimedií v kastlíku zezadu u OIII? Když tak můžeme pořešit přes SZ, protože mě napadla ještě jedna věc, ale potřeboval bych vědět, zda je to technicky řešitelný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě malé upozornění, když jsem se byl hádat v pojišťovně, aby mi upravili cenu pojistky, tak jsem se jich zeptal, jaký vliv na výši pojistky by měla případně namontovaná couvací kamera, bo jsem si všiml, že ve formuláři v počítači tam na to měli chlívek. Paní to nasimulovala a já se těšil jak vyskočí nějaká ta sleva. A cena poskočila, ale nahoru!!! Na můj argument, jak může cenu pojistky zvýšit prvek, díky kterému ochráním svoje i cizí auto před poškozením, paní kamsi volala bo jí to hlava taky nebrala a odpověď od těch pitomců z centrály byla, že parkovací kamera zvýší užitnou a finanční hodnotu vozu a proto je pojistka vyšší. Tak jsem pani řekl, ať to zas vyškrtne, zaplatil jsem to co chtěla a šel jsem s brekem domů. Možná je to u jiné pojišťovny jinak, ale Kooperativa jede takhle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj

 

tak ja mam tu kameru original na kombi OIII, radio Columbus. Auto vyrobene 39KT/2014.

A musim povedat ze som sklamany, cakal som viac.

 

Co mi vadi:

1. v dazdi sa zaspini, zostavaju na nej kvapky, po ich zaschnuti spina

2. Obraz je neostry,napr v porovnani so Seat Alhambra alebo Kia Sorento. Cervene a zelene ciary su akoby "rozpite", hlavne zelene. Tiez som cakal ze to bude podobne ako v Seate Alhambra, ked bude na obrazovke naznacene ako sa pri natoceni volantu stoci auto pre lepsi odhad pri parkovani. Ale to asi predpoklada pouzitie inej RJ pre automaticke parkovanie co nemam...

3. Mohol by byt sirsi uhol zaberu. Napr v porovnani s Kia Sorento kde sa da kamera bez problemov pouzit pri cuvani z kolmeho statia na cestu ked je vedla vozidlo alebo prekazka cez ktoru nie je vidiet na cestu. 

4. Pri zaradeni spatocky sa v obraze z kamery objavi symbol auticka a vedla neho na pravej strane "tlacitka" - zbytocne to berie prekryva obraz na lavej strane, "tlacitka" zmiznu az po nejakom case a znova sa objavia pri priblizeni ruky, ale symbol auticka zostane na obrazovke. Dalsou moznostou je kliknutim na tlacitko schovat obrazok auticka, ale to treba robit po kazdom zaradeni spiatocky. Bohuzial som to nedokazal nijako vypnut tak aby sa to neojavovalo.

 

Takze celkovo sklamanie

 

fotky v prilohe

post-1325-0-09808200-1416417866_thumb.jp

post-1325-0-36136700-1416417878_thumb.jp

post-1325-0-93033700-1416417886_thumb.jp

Editováno: , autor: Boco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...