Jump to content
techteb

Parkovací kamera

Recommended Posts

Měla by to být kamera highline ta má vodící čáry.  https://www.automultimedia.cz/cz/shop/zpetne-parkovaci-kamery-14/5e5827566g-zpetna-kamera-octavia-3-highline/#prettyPhoto

V 3. 11. 2019 na 22:30, misor1994 napsal:

Caute chlapi. Mam doma kameru z aliexpressu (vid obrazok+link nizsie) a chcel som vyskusat jej funkcnost. Zapojil som redukciu na cinch do fakra konektora infotainmentu (Pin 6+, pin 12-), nakodoval a kable som skusobne napojil na poly baterie. Po zaradeni spiatocky vsak ziaden obraz. Robim to zle alebo si to takymto sposobom neviem overit? Dakujem Vam za odpovede.

https://www.aliexpress.com/item/32832472217.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f624c4ddJLAX1

image.thumb.png.a033bd8cccda529fe1695f2e69e2c875.png

ahoj, napada mi nasledovne:

- preverenie kodovania,

- preverenie vodičov a zapojenia,

- podmienka - zatvoreny kufor,

- reset radia,

- zapojenie: zapojl si aj "Reverse Detection Line" vodic? neviem ako to je vnutorne zapojene v kamere, ale moze/nemusi vyuzivat aj tento vodic.

Daj vediet co si zistil.

s nejakým Michalom sme kameru riešili, ale neviem či to je ten istý, komunikovali sme cez facebook. problém bol v kábli a redukciách. nakódované to bolo správne, po zaradení spiatočky čierna obrazovka, senzory sa presunuli na stranu. skúšali sme rôzne alternatívy, nakoniec som doniesol iný kábel a kamera nabehla...ťahal som tienený kábel od modrého konektora v quadlock konektore až ku kamere. evidentne pomohlo. mal si zohnať prechodovú gumu medzi karosériu a 5-te dvere a dokončiť to

Ano, je to ten isty :D zatial prechodku nemam, kazdy dovolenkuje. Dakujem Vam za reakcie chlapi

• Upvote 1

Posted (edited)

Zdravim, odkupil som octaviu 3 s cuvacou kamerou, domontovanou ale vraj original skoda. Problem je taky, ze pri zaradeni spiatocky kamera sa pomaly rozbieha. To znamena, ze na zaciatku preblikne na chvilu obraz, nasledne niekolko sekund cierna obrazovka, potom par krat sa to sopakuje, az napokon obraz nabehne na par sekund a obcasne preblikne cierna obrazovka. Po asi minute kamera funguje spravne. Neviem v com moze byt problem, ci odchadza kamera alebo nejaky kontakt je zly, nakolko este v lete fungovala spravne. Podla povodneho majitela sa to neprejavovalo.

edit: je uplne jedno ci je nastartovanie alebo nie

Dakujem za tipy co skusit.

Patrik

Edited by padres

Není dovoleno se ptát na stejnou věc v několika tématech - duplicitní dotaz jsem smazal.

Právě teď, Pawouk napsal:

Není dovoleno se ptát na stejnou věc v několika tématech - duplicitní dotaz jsem smazal.

ano, ospravedlnujem sa, uz som tam aj pisal ze som sa pomylil a ziadam o zmazanie

Kabelaz mas podla fotiek v baleni, akurat budes musiet bud kupit/vyrobit si redukciu na cinch, alebo to len odstrihnes a napinujes, ako sme to urobili s wirerom v pripade mojej kamery.

14 hours ago, misor1994 said:

Kabelaz mas podla fotiek v baleni, akurat budes musiet bud kupit/vyrobit si redukciu na cinch, alebo to len odstrihnes a napinujes, ako sme to urobili s wirerom v pripade mojej kamery.

Jasny, rozumim, Diky moc

Rovnaku kameru mam uz asi pol roka kupenu. Vie niekto samozrejme za odmenu na SK namontovat? BA,BB,TN alebo sa dako dohodneme:)