Jump to content
techteb

Parkovací kamera

Recommended Posts

problem robili tie redukcie. nie vzdy sa elektronike paci niekolko konektorov v ceste (zvysovanie odporu, moznosti poruhy). preto lepsie napojit na priamo od kamery az k radiu

Posted (edited)

“Odkonektorování” předku nepomohlo. Při chvíli to udělám i vzadu. Snad nebude kamera v rici. 🤭

Edit: Vypadá to, že páté dveře nejsou ukostřené. 🤣 Vyhodil jsem všechny konektory a napojil napřímo s kostrou na zámek pátých dveří. Kamera chytila nějaký signál ale obraz byl nepoužitelný. 🙂

Mimo jiné - kabel není vůbec stíněný. Asi koupím trojlinku se stíněním a dám tomu poslední šanci. 😁

Edited by Zdenek Pastorek
Edit

Ahoj Vsechny.

pridam fajn video, ktere se tyka montazu parkovaci kamery ve stylu udelej to sam. Kameru musis nakodovat aby spravne fungovala!

Parkovaci kamera O3

Podle toho videa jsem to dělal. Mám hotovo. Myslím, ze jsem měl problem s kostrou a kabelem obecně. Nakódované jsem měl správně od začátku. Nakonec jsem komplet vyměnil kabel a hotovo. 🤭😁

• Upvote 1

Ahoj, nedokazal by nekdo pomoct? Dnes jsem si nechal nainstalova parkovaci kameru O3 2013 Columbus, ale když se mi zobrazí obraz, tak v levé části obrazovky je auto se senzory a má kolem sebe černé pozadí a ne průhledné... Třetina obrazu tedy nevidím.

Je to špatně nakódované?

Mohl by někdo případně poslat co v kódování změnit?

díky

Nějaká rada, kde bych si stáhnul software? aktualizaci už bych zvládl, ale hledal jsem tady na foru a i jinde a nenašel jsem nikde jakýkoliv důvěryhodný zdroj. díky

Posted (edited)

Ahoj,

chtěl bych dát do Octavie 3 FL (srpen 2017) parkovací kameru. Když jsem byl na kódování u Ferdy,

připojením otestoval, že funkční je kamera provedení High. Pravděpodobně bych šel do origo sady

viz https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zadni-parkovaci-kamera-octavia-iii-combi/p/5E9054634

ale narazil jsem při čtení fóra na kameru pro Kodiaqa, kde je cena podstatně vstřícnější

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/566054634a-kamera-couvaci-sada-skoda-32794.html

má někdo ze zasvěcenějších info zda je to provedení Highline a zda ji lze použít do Octavie 3 FL ?

Dík

Edited by Sudetak

Já bych to laicky odhadl, že kamera u Kodiaqa bude výš a tudíž bude pod jiným úhlem a pokud ji napasuješ, bude koukat asi jinam než by jsi chtěl. Jinak si to v dnešní době můžeš objednat, zkusit a když nepůjde, tak vrátit a bude tě to stát jen poštu. Nebo zkusit zajít na vrakáč a zeptat se na kameru tam, na obě auta a porovnat to na stole vedle sebe.