Přejít na obsah

autobateria znacka a kapacita


mr.slim

Doporučené příspěvky

Zkušenost nemám, protože jsem to nikdy nepotřeboval. Baterku, vzhledem k ceně, vždy měním při sebemenším podezření na to, že by mohly začít problémy. Nicméně, fungovat to v opravdové nouzi nějak bude, ale ohledně životnosti jde o jediné. O skutečnou kvalitu toho, co je v té škatuli. Za 12 stovek to rozhodně žádná hitparáda nebude, ale klidně to může fungovat i za dva roky. S tím, je-li, či není v autě start stop a inteligentní dobíjení to nesouvisí.

Co mě však trochu dost překvapuje je konektor a průřez vodičů, který na 101% neodpovídá přenosu deklarovaného proudu. Těmito tkaničkami a konektorem, kdyby mělo protéct 300-600A, tak z nich naprosto nic nezbyde...

Být tebou bych přihodil pětikilo a koupil si rovnou nový akumulátor, který Ti vydrží rozhodně déle než tato hračka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycházel jsem z informací u inzerátu.

 

Startovací proud max. 1200A
Kapacita 1200 mAh
Rozměry 18x9x4 cm
Hmotnost pouhých 500g
Součástí je LED lampa

 

Existují pouze dvě možnosti. Buď je chyba v inzerátu a mělo tam být 12.000/120.000mAh, nebo je to v inzerátu správně a pak ta kapacita odpovídá cca jedné jediné "tužkové" baterii o velikosti AA, což je prostě nesmyslnost. 1200mAh znamená, že baterie je schopná dávat 1,2A po dobu jedné hodiny, či desítky ampér v řádu zlomků sekundy. Při transformaci na vyšší napětí ten čas při shodném proudu radikálně klesá. Je prostě naprosto nemožné, aby jedna i sebelepší Li-pol tužková baterie nastartovala auto, navíc opakovaně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Petr L. napsal:

Známý koupil něco podobného v Lidlu a už mu to jednou pomohlo.

https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-startovaci-zdroj-s-powerbankou-umap-12000-c3/p100367517?mktc=shopping&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAvdCrBhBREiwAX6-6Ul4TCiTVroG8FsPVBSm7YjYIuJHjQxFqw3VIDHfAfbzU_CH04-7ehRoC1doQAvD_BwE

 

Na alze měli v nabídce jednu rozbalenou tuto powerbanku za 1250Kč. Než jsem dokončil objednávku, byla pryč.

https://www.alza.cz/auto/osram-startovaci-zdroj-13000mah-do-6l-d6249317.htm?evt=ac

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem sehnal ten Lidlový startovací zdroj na bazoši za necelých 1.000Kč vč. zásilkovny. Je nový ještě nerozbalený, koupený poč. listopadu 2024, záruka 3 roky. Budu to mít jako takovou zálohu k mojí 5-tileté baterce, která už má své nejlepší za sebou, aby mě to někde vyloženě nenechalo. Zde na fóru je nemálo příběhů, kdy se baterky s intel. dobíjením najednou bez jakéhokoliv varování náhle složí a je vymalováno. Máme doma celkem 4 auta (z toho 2 intel. dobíjení a 2 stabndard), takže až v tom mém dám novou baterii (což plánuji před příští zimou), tak ten zdroj přendám zas do toho auta, kde zas bude baterka nejvíc na lopatě.

 

Jasně, mohu si vyměnit baterku preventivně (stejně jako to dělat i u těch dalších 3 at), ale chtěl bych opět originál s nimiž mám historicky lepší zkušenosti než s nějakým Auto Kelly na 2-3 roky. Taková baterka do 1,0TSI nestojí pár drobných. S touto zálohou si mohu lajznout u všech aut jejich baterky dojezdit víc do mrtě a investici do nových o něco oddálit. Což se mi vyplatí 4x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Mariacek napsal:

Mě to přijde fajn pro někoho, kdo provozuje odtahovku třeba. Pro normálního řidiče asi hovadina... Něco jako vožení kanystru s benzínem. Kolikrát to využijete? Jednou? Než kupovat tohle, to raději dělat správnou údržbu na autě...

Ten kdo má odtahovku, nebo obhospodařuje větší vozový park, tak by si měl místo tzv. powerbanky spíše pořídit  kondenzátorový startovací zdroj, který má deklarovanou neomezenou životnost, tj. nemá vnitřní bateriový zdroj a vydrží tisíce  a tisíce startů  a nespočet roků a to bez jakékoliv údržby, dobíjení apod.  Máte to někde v kufru auta, garáži, kdy to vůbec nepotřebujete a pak to v případě nutnosti po jakkoliv dlouhém odložení (třeba i  několik roků) okamžitě použijete. Je to dražší, ale pro větší vozové parky, nebo rodiny s větším počtem aut, nebo menší dopravní firmy , které musí fungovat v jakémkoliv počasí, asi ideální pomůcka na problémové zimní starty. Uznávám, pro nás co mají doma 1 - 2 auta, je to dost velká investice, která se dost těžko vyplatí. Viděl jsem to v činnosti na vlastní oči a opravdu to funguje perfektně a velice rychle. 

 

Kunzer UltraCap Booster 12V 800A

 

https://www.bateriecepek.cz/kunzer-ultracap-booster-12v-800a

 

https://www.youtube.com/watch?v=ernn2HBzfpU&ab_channel=bateriecepek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tom01 mam. zkusenosti dobre. mam to hozene v aute, ktere nejezdi a stoji na sidlisti (auto neni moje, neparkuje v blizkosti meho bydliste). nekdy ho zapomenu nejaky ten mesic projet a nechytne. vytahnu to z kufru, nastartuju, dojedu, kde potrebuju (a hodim auto u baraku na nabíječku).

je to trvale v aute. po několika startech to jede porad stejne. jednou za rok to to vezmu domu a nabiju ... 

(znacku mam jinou, cena byla asi 3500) startuju motor 1.3l. benzin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdo tady zmiňoval baterku z Auto Kelly, tak si představte, mám ve škodě 100  44ah Starline od předchozího majitele, auto mám 15 let a baterku jen na zimu vyndám. Jo a u Rapida jsem včera dobíjel, poprvé- r.v. 2015 asi 80 tisíc najeto-tedy původní aku.. Teď s tím jezdí manželka, snad to bude v pohodě zatím se nehlásila že by nedojela 🙂 autem teď moc nejezdíme ale včera jsem jel pro benzin do Poděbrad, pak pro stromek, po krámech a 2x jsem na 100% slyšel že ten start nebyl dobrej, zkrátka 2x startér točil váhavě. po městě jsem jezdil na trojku vždy a po výjezdu z města jsem to na ohřátý motor víc točil než obvykle....

Doma pak při připojení na zrovna po ruce mající nabíječku Sencor to ukazovalo stavem LEDek že je aku na 60%... je jí tedy pře 8 let.

to jen takovej poznatek do placu 🙂

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DušanV napsal:

...obhospodařuje větší vozový park, tak by si měl místo tzv. powerbanky spíše pořídit  kondenzátorový startovací zdroj, který má deklarovanou neomezenou životnost, tj. nemá vnitřní bateriový zdroj a vydrží tisíce  a tisíce startů  a nespočet roků a to bez jakékoliv údržby, dobíjení apod.  Máte to někde v kufru auta, garáži, kdy to vůbec nepotřebujete a pak to v případě nutnosti po jakkoliv dlouhém odložení (třeba i  několik roků) okamžitě použijete...

Souhlasím a doplním, že existují i dostupnější kousky z Číny viz. obrázek. Jelikož bývám často na horách, tak jsem si podobný před časem pořídil a zmíním, že pokud je baterka úplně mrtvá, lze kondenzátor nabít i přes USB-C...

1b7f1df5-a960-4657-af89-0e131df1025c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...