Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
mr.slim

autobateria znacka a kapacita

Doporučené příspěvky

Při běžném používání není potřeba baterii vůbec dobíjet. Problém je u nových aut to, že se baterie v rámci úlitby ekoteoristům (emise) "inteligentně" nabíjí na max. 80% své kapacity, což ji samozřejmě ničí (sulfatace). Škodovka (a další automobilky) o tom v návodu samozřejmě nikde nepíšou. Pozná se to tak, že je na konci "-" kabelu u baterie sonda proudu, ze které jdou údaje (napětí, proud, teplota) přes konektor do řídící jednotky. Řešení, jak přepnout nabíjení na 100%, je jednoduché, rozpojit konektor u sondy (současně se vypne Start/Stop).  Ideálním řešením, bez chybové hlášení v systému, je vypnutí "inteligentního" nabíjení (Battery Energy Control Module) v řídící jednotce bez odpojení sondy.

• Líbí se mi 1
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

To rozpojeni konektoru u sondy skutecne zajisti vypnuti srart/stop i dobijeni aku?

Kde to pak hlasi chyby?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je pouze chyba ulozena v pameti zavad, nikde to nic nehlasi. Vypne to SSS i rekuperaci a inteligentni dobijeni. Nastavi se tim automaticky nejake to standardni trvale dobijeci napeti.

• Pozitivní 1
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zas take ... kde je nahodou pred vianocami fotka ctek nabijacky. Uz s tymi clankami chodte niekam.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mírni se ve výrazech!

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak já kupoval Rapida 20.12.2012 (dáreček pod stromeček) a baterii tam mám původní a zatím bez problémů (t'uky t'uk), takže 6 let. Ono záleží kolik se jezdí, pokud se jezdí od obchodu k obchodu nebo 3 km do práce a z5, tak se nemůže dobít to co sežere startér a taky další žrout je obrazovka MMC. :kol-135:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 13. 1. 2019 na 17:30, Ka.S napsal:

Tak já kupoval Rapida 20.12.2012 (dáreček pod stromeček) a baterii tam mám původní a zatím bez problémů (t'uky t'uk), takže 6 let. Ono záleží kolik se jezdí, pokud se jezdí od obchodu k obchodu nebo 3 km do práce a z5, tak se nemůže dobít to co sežere startér a taky další žrout je obrazovka MMC. :kol-135:

Můžeš mít štěstí, ale pokud máš na "-" kabelu senzor proudu, je skoro jisté, že je baterka načatá (sulfatace). Přestože ti zatím vše funguje, může mít kapacitu klidně pod 60%. Spolehlivě to zjistíš, pokud by jsi na na připojil Bluetooth modul pro sledování napětí (na mobilu by jsi viděl napětí v čase) nebo nechal baterku otestovat zátěžovým testem. Obrazovka MMC není žádný žrout, její spotřebu bez problémů pokryje alternátor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky mám původní baterku, takovou tu malou 39Ah, auto bude mít 6 let a před měsícem na testu ukazovala, že je ve skvělé kondici.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a i kdyby ne, tak jí tady mají za 1100, což je směšná cena. Jooo, auto bez SS. zlatá to záležitost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 6 hodinami, vormen napsal:

Taky mám původní baterku, takovou tu malou 39Ah, auto bude mít 6 let a před měsícem na testu ukazovala, že je ve skvělé kondici.

Pokud nemá auto senzor proudu na "-" kabelu baterie ("inteligentní nabíjení" na 80%), tak je to normální. V mém autě vydržela baterie 11 let.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak ten senzor vypadá a kde je umístěný ?  Nikdy jsem o něm neslyšel. :kol-135:

Editováno na Ka.S

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 27 minutami, Ka.S napsal:

Jak ten senzor vypadá a kde je umístěný ?  Nikdy jsem o něm neslyšel. :kol-135:

Na "-" pólu akumulátoru viz obrázek

d-c-jednotka.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odpojit, překodovat a nazdar. Fičury o ničem. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se