Přejít na obsah

Rozvody (řetězové) 1.2 TSI - hluk, problémy, výměna


taktik

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak včera převzatý Rapidek po výměně rozvodové sady, řetězu olejového čerpadla a hned i olejovém servisu. Připadá mi jak úplně jiné auto. Starty krásně tiché a zatím ani jedno zarachtání. Snad to i líp chytá. Aktuálně najeto 89000 km. :-)

Editováno: , autor: KillersMPL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem dával Octavii s tímto motorem na prohlídku na Jarově. 2011 a najeto 98tkm. Byly mi svolávačkou dělaný modifikovaný rozvody v roce 2015. Při delším stání jsem zarachocení slyšel, ale vždy max 2 a 3 vteřiny. Prý se to měří, hranice prodloužení je 74 mm, pak se to mění. Nicméně, byl jsem ujištěn, že zarachocení je normální a nemám se děsit, pokud to netrvá dlouho.. Pochopil jsem to tak, že lepší už to nebude.. Každopádně velký, ba obrovský vliv má olej - měnit často a nelejt srágory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové, nedávno sem pořídil Rapida 1.2 tsi (10/2013, 77kW), aktuálně má najeto 100tis/km.

 

Zhruba jednou z pěti startování zachrastí řetěz, to je ale dle všeho zcela normální, žádný zvýšený hluk nebo rachtání za provozu není, nicméně mě vyděsilo když sem nastartoval auto (zahřáté a předtím vypnuté na 5 min) v mírném kopci, jakoby bylo chrastění rozvodů o něco silnější a hlavně po 1-2s nepřestalo, ale trvalo cca 10s do doby než sem mírně plynem zvedl otáčky, poté rachot ustal.

Dnes se mi stalo něco podobného ale auto bylo zaparkováno ne z kopce ale v "bočním" náklonu, při zvýšení otáček se to moc nezlepšilo a rachot přestal až tak 3s po rozjezdu...

 

Setkal se s něčím takovým někdo? Trošku mě ten zvuk děsí.

 

Děkuji! :)

Editováno: , autor: Booczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2019 na 1:54, Booczech napsal:

Zdravím pánové, nedávno sem pořídil Rapida 1.2 tsi (10/2013, 77kW), aktuálně má najeto 100tis/km.

 

Setkal se s něčím takovým někdo? Trošku mě ten zvuk děsí.

Tak si naplánuj výměnu rozvodů a budeš mít klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Vážení, tuto neděli jsem vyřešil rachocení rozvodů u dceřiny Fabie Monte Carlo, má motor 1.2 Tsi 63 Kw, takže i Rapidy mají takový motor, proto píšu sem. Má najeto 75 000 Km a r. v. je 2012. Po prostudování internetu vím, že by měla mít už zesílené rozvody, ty jsou od 10.2011, tak jsem objednal nový šroub napínáku rozvodů, vyměnil a už to auto není při startování jako velikonoční řehtačka. Od nějaké doby ty šrouby změnili, na začátku byly s D ale ty už se nesmí montovat, včíl musí mít F.  Byl tam s F ale nějak při stlačení drhnul oproti novému. Všude ji strašili s cenou kolem 8 500 Kč a takhle je to za desetinu ceny. Tu je stránka kde jsem čerpal rozumy. A odkaz na šroub napínáku.

https://www.cc-autodily.cz/napinak-retezu-8

http://skodaroomster.wz.cz/rozvody-1-2-tsi.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jak píše Dodi 15. Taky jsem to na své bývalé Fabii II 1.2 Tsi 63 kW, rok výroby 2014,  řešil výměnou napínáku D za F a stejně to občas dělalo. Holt musíme se s tím smířit. Já si nakonec na důchod koupil novou Fabii III s úplně obyčejným motorem 1.0 Mpi, abych měl po starostech a jen jezdil a jezdil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čemu to vadí? Ten motor v poslední verzi (neplatí pro 2011-12) je jeden z nejspolehlivějších a udělá bez problémů 200tis. bez ohledu na nějaký zvuky po startu. A jen pro info, řetěz na rozvodech používá spousta konkurenčních motorů a tam byste teprve trpěli a měnili napínaky co rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, 

Dotaz: Chystám se vyměnit rozvodovou sadu u Rapida r.v. 2015, 77 KW, ještě řetěz.  Mění se i ozub. kolo s řetízkem u olejového čerpadla? , které není součástí sady, nebo se nechávají ty staré?

Díky za odpovědi.

1.2.tsi.jpg

Editováno: , autor: cochtan6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...