Přejít na obsah

Vzpěry kapoty


MichalRr

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
V 23. 1. 2014 na 22:35, Hravec napsal:

 

 

přátelé, kamarádi jste fakt borci! mám Vás rád i toto fórum, včetně Pawouka.... nejste někdo, tipoval bych mikliska absolventem Mendlovky? klobou dolů jestli ano, doc. Červinka, doc. Pospec, ty kapacity Vás to určitě naučili....

 

otočil jsem vzpěry (popravdě hned se mi to nezdálo, protože jsem vzpěru měl na O II i O II FL, díval jsem se na kufr, se vzpěrama se vcelku kmarádím na O II jsem měl pružiny na kufru), ale když to ti kokoti to prodají bez návodu a mají všude fotky s otočenýma vzpěrama, namontoval jsem to podle nich:

 

   

 

a výsledek po otočení vzpěr? zde je:

 

 

 

 

ještě jednou - jsou to kokoti - ještě jednou děkuji - a tedy doporučuji - fungují! - ale: JE TŘEBA JE NAMONTOVAT OPAČNĚ NEŽ JSOU NA FOTKÁCH VŠECH SHOPŮ !!!

Kde jsi prosim te sehnal tu hvezdicku na povoleni tech origo sroubu?

Montoval jsi namisto horniho anebo toho spodniho sroubu?

Pokid misto horniho,jak jsi tam dal matku kdyz se tam neda poradne dostat,stejne tak jako namisto druheho konce sroubu kdy staci klic 10. Moc diky za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset koupit.

Sranda je ze mam velkou golla sadu a 2 sady s torx a hvezdickama, ale vsechno me si a neda se pouzit. Ty matky co jsou proti kus origo seoubu jsou v karoserii zalysovane a nevypadnou a staci tedy srouby vymontovat a nasroubovat ty seouby s klouby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Můj dotaz sice nesměřuje na kapotu, nýbrž na 5.dveře liftbacku. Dovolím se tedy zeptat zde.

Včera jsem objevil na Ali. Myslíte, že už to bude opravdu funkční a nebude úprava ovlivňovat(poškozovat) zadní dveře?

CZK 807.29 18% Off | For 2012-2020 Skoda Octavia A7 MK3 Rear Door Trunk Boot Lid Liffting Support Spring Gas Strut Bars Hydraulic Rod Refit Styling
https://a.aliexpress.com/_dVrZSWS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 25. 4. 2020 na 18:09, LukášCBR napsal:

Můj dotaz sice nesměřuje na kapotu, nýbrž na 5.dveře liftbacku. Dovolím se tedy zeptat zde.

Včera jsem objevil na Ali. Myslíte, že už to bude opravdu funkční a nebude úprava ovlivňovat(poškozovat) zadní dveře?

CZK 807.29 18% Off | For 2012-2020 Skoda Octavia A7 MK3 Rear Door Trunk Boot Lid Liffting Support Spring Gas Strut Bars Hydraulic Rod Refit Styling
https://a.aliexpress.com/_dVrZSWS

Bude ovlivnovat a poskozovat pokud pouzijes delsi spiralu. V zime to fungovat bude hurekvuli teplote :-(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím pánové,

asi je to obehrané téma, přesto dávám pár rad.

Dával jsem vzpěry od poláků a to od firmy KROSNO 24628. Jsou 50cm dlouhé a mají každý 350N.

To znamená že základní údaje máte. Na kapotě odšroubujete ten krajní šroub co drží haupnu, je to tisícihran a šroub je 8.

Ten nový kulový čep co dáte místo tohoto šroubu kupte takový, aby ten závit měl 20mm, aby byl takto dlouhý, aby pořádně držel.

Dejte tam samozřejmě podložku a klidně ho nalepte něčím na závity !

Dole na blatníku vyšroubujte tu desítku šroubek co drží blatník. Pozor, tady musíte koupit ten kulový čep 6 !!!

Dejte ho také trochu delší jako nahoře a s podložkou aby to drželo a s citem dotahovat.......klidně ho také nalepte.

Vše funguje fantasticky ! Předem jenom jedna informace. Myslel jsem si že tyhle vzpěry budou silné, to znamená 350N na každé straně

a dokonce jsem vyzkoušel vzpěry každou se 150N, ale to je slabé a tu haupnu to neudrží. Ty polské vzpěry jsou tak jak mají být a někde jsem to i na polákách našel. Většinou tyto informace nikde neudávají, aby si to člověk neposkládal sám za pár korun.

Na autě tedy mám vzpěry 50cm dlouhé a každá má 350N. Můžete si sehnat i vzpěry 60cm dlouhé, ale dole na blatníku nebudete

vyšroubovávat tu desítku šroubek co drží blatník, ale vyšroubujete o kousek dál torxový šroubek co drží konec světla a ten je také 6 průměr !!!      Mám naftu 110 kw 2018 kombi.

Pokud to někomu pomohlo tím lépe.

Vzpěra 1.jpg

Vzpěra 2.jpg

Vzpěra 3.jpg

Vzpěra 4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Podívej s někde na internetu.....Nebo pokud máš někde ve městě spojovací materiály. Podívej se na Allegro.....je už i česká stránka Allegra.....Podívej se i do železářství, ale nezaručím že to tam bude........Pokud to nikde neseženeš tak mi napiš na diwa@tiscali.cz a pokusil bych ti to tady sehnat, nebo na Polském Allegru......

 

Vašek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá, podívej se na Aliexpress, mají tam komplet celé sady a cena je necelých 500,- kč s poštovným zdarma !

Je tam toho dost aby sis vybral a dokonce někteří prodejci garantují doručení do 15 dnů a to většinou do týdne už máš doma.....mrkni na to a uvidíš.

Tlumiče Čína

Editováno: , autor: Vendouch vodouch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ono jde vesměs o tu první montáž a především zjistit délku tlumičů a sílů....ňutny.....

Potom si tu "čínu" můžete koupit i u nás.......to už je asi jedno.

Tady doma tyto sady koupíte za dost velké peníze a povšiměte si, že nikdo neudá žádné potřebné parametry,

aby si to tady nikdo nepořídil za třetinovou cenu jinde......ale to už samozřejmě víme.

Tak kluci, ať se daří........................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...