Přejít na obsah

Vzpěry kapoty


MichalRr

Doporučené příspěvky

u O II i O II Fl jsem vzpěru měl a tady mi chyběla, ale díky tomu, že je kapota lehčí a dobře se otvírá mi ani nechybí a zvykl jsem si rychle, nicméně mám stejně aktivní kapotu, otázkou je však proč pouze pro vozy bez akt. kapoty, jaký je vlastně ten důvod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ten důvod by mohl být ten, že v místě kde zajíždí vzpěry po zavření kapoty je jinak ten vystřelovací čep pro aktivní kapotu, takže by se to tam nevešlo... je to vidět na obrázkách co tam mají přiložené.... ale je to jen moje doměnka... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud myslíš tím čepem ten aktivační element, tak ten je až za pantem... dobře si prohlídni fotky... (díval jsem se i do etky) takže to určitě ten problém nebude.... byl jsem se na to ještě podívat, v podstatě jelikož je kapota naprosto shodná a liší se jen panty, problém bude spíš v tom, že by se úchyt vzpěry, který se montuje místo otočného čepu aktivní kapoty (kde u verze bez kapoty je jeden ze dvou šroubů, které kapotu drží) by se mohl střihnout při aktivaci aktivní kapoty..

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tím čepem jsem myslel ten černý element. Ok, pokud se podíváš v reálu tak to musíš vědět líp, mě to na těch fotkách pořád připadá, že by to mohlo být v kolizi, ale fotky zkreslují, takže dávám na tebe...

 

V souvislosti s příspěvkem od Lucasse mě spíš šlo o to, že pokud nic (myslím vyhláška nebo tak) nevyžaduje aktivní kapotu, tak by sis ty vzpěry tam mohl dát i když ji máš. A pokud kapota vystřelí, tak ty vzpěry budeš pak holt muset vyměnit za nové, na pojištovnu to stejně asi neprojde.... :kol-18:

 

Jak se tady někde psalo, tak stejně vzdálenost kapoty od motoru je nakonec v OIII dostatečně velká, takže ta aktnivní kapota asi úplně prokazatelně nezvyšuje šance, na vyváznutí bez zranění, toho nešťastníka  :help: co ti tam např. při procházce z hospody, omylem skončí... navíc když vidím některé lidi jak se naprosto hloupě motají v silnici, tak to je dřív přejede něco jiného, než OIII s aktivní kapotou... kol104

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těžko říci, co myslíš tím minulým autem....

 

to seš tedy dobrej, když jsi za 6 let otevřel 3 kapotu...

 

pokud má auto ostřiky světel a jezdí se větší vzdálenosti v zimě, pak není problém na 550 km (tedy cestu na prosolené mokré dálnici na hory vystříkat za jednu cestu i dvě nádobky a když je auto pěkně zas...né, na zemi srač....y (není kam položit kanystřík), pak se volná ruka pro otevření kapoty dost dobře hodí... takže určitě to nejsou vyhozené peníze....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, jedna z bolestí OIII (= úspory + diktát vw) se tím řeší, pokud nakonec u mě vyhraje toto auto (OIII RS), tak rozhodně vzpěru dokoupím... :kol-47:

 

Hravec: Že bys taky zainvestoval...? Viz můj příspěvek víše... třeba se ti to ještě rozleží... :kol-28:  I když je zdraví (a to i ostatních) důležité, myslím, že v tomto případě to nemá na funkci vliv... že se opravdu jen výrobce kryje... něco jakože nemáš dávat do mikrovlnky ohřívat kočku :kol-48: ... což je rada pro "blbé" ameračany v návodu...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..něco jakože nemáš dávat do mikrovlnky ohřívat kočku :kol-48: ... což je rada pro "blbé" ameračany v návodu...

 

Nejsou blbí, jsou dost chytří (čti "vychcaní") aby toho ,v případě, že to v návodu neuvedou, právně využili :)

 

Editováno: , autor: Lucasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zvažuji, byl jsem na vzpěry zvyklý.... chci ještě fyzicky porovnat upevnění kapot s a bez ochrany chodců...

 

je to tak, jen se prodejce kryje....

 

zvažuji také LED do osvětlení nástupního prostotu v zrcátkách a černou lištu na víko kufru a hlavně přední zástěrky, víděl jsem kačerovu RS a vůbec ty přední auto nehyzdí, a nejsou zasr*né kliky dveří...

 

právě se dívám na obautodíly.cz a hážu si korunou, Ježíškovi ještě zbylo něco málo v budgetu.... tak vo co go?

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

našel jsem plynové vzpěry i pro O III s aktivní kapotou - objednací číslo stejné, vzhled stejný, cena také, tipl bych že se to liší je šroubama, aktivní kapota bude mít určitě delší... a hlavavně mechanismus kapoty musí zůstat otočný...

 

objednáno....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ten důvod by mohl být ten, že v místě kde zajíždí vzpěry po zavření kapoty je jinak ten vystřelovací čep pro aktivní kapotu, takže by se to tam nevešlo... je to vidět na obrázkách co tam mají přiložené.... ale je to jen moje doměnka... ;)

 

 zde obrázek mechanismu s aktivní kapotou

 

 

u auta bez aktivní kapoty je modrá a červená část mechanismu pantu prostě v jednom kuse

 

zelený kroužek na schématu (vpravo) je šroub na kterém je otočný mechanismus můj obrázek (níže) s pravým žlutým kroužkem - u kapoty bez mechanismu prostě pevný šroub, který drží pant u kapoty...

 

 

jinak zítra GLS doveze po montáži podám info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak namontováno, trochu byl oříšek povolit šroub na kapotě, tak velkou hvězdičku (XZN) jsem neměl, naštěstí to šlo s trochou citlivosti povolit imbusem M8, nicméně to bylo fest dotaženo a měl jsem strach abych nestrhl hvězdičku v hlavě šroubu....

 

jako mínus je to, že součástí balení není návod (naštěstí není potřeba, když si prohlédnete fotky na shopu),každopádně velké mínus je absence podložek pod šrouby, protože ty původní jsou dole u blatníku jsou součásti šroubů (zde bych určitě nedával bez šroubu, po povolení se blatníky pěkně pohnuly, je vidět jaké je tam pnutí a jen šroub na plechu = nic moc, tedy jsem doplnil podložkami) a na kapotě podložka původně nebyla, šroub má rozšířený spodek hlavy (jakoby podložka), zde jsem ale dát podložky musel, protože dodaný šroub je moc dlouhý. Materiál dodaných šroubů na mne moc nezapůsobil, zkouška pilníkem = tužší blato... no uvidíme...

 

Kvalita vzpěr vypadá dobrá, ale Milotecové pro O II byly možná kvalitnější.... mimo to u u O II bylo možné po otevření a překonání mrtvého bodu kapotu pustit a nechat ji dojet až nahoru, aby se celá kapota otevřela sama, u O III poskočí celé auto, panty celé zavibruji, vzpěry kapotu nezbrzdí, chce to kapotu přidržet a nenechat ji samovolně dojet (doletět) do koncové polohy! 

 

jinak výsledek obstojný, čemuž odpovídá i cena

 

 

edit: opraveno - čtěte níže zde vzpěra patří namontovat obráceně!

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...