Přejít na obsah

Parkovací asistent - dodatečná montáž


bill.jr

Doporučené příspěvky

v principu řešení závisí na modelovém roce vozu. (resp na instalované elektronice - řídících jednotkách). Najseš tady na to samostatné vlákno které jsem tady kdysi přesně kvůli tomu založil. Ale pak jsem se po zjištění detailů pro můj MR2014 nedokopal ktomu to realizovat ... :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Rapiďáci. Chci se zeptat zda si někdo dodělával přední senzory? V nabídce nejsou a zadní mám. Zkoušel někdo vzít senzory třeba z O2 nebo O3 a dodělat je aby se mu to zobrazovalo i na rádiu? Mám Amundsena +. Děkuji za Info a případné rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem psal do AS a tam mi bylo řečeno, že oficiální příslušenství škoda je pouze zadní parkovací asistent. Takže u předního asistent se zřejmě jedná o konfiguraci, která je řešitelná pouze u objednání nového vozu. Cenu mi napočítali na cca. 5900 Kč na parkovacího asistenta + cca. 2700 Kč za práci. 

Hledal jsem na netu, kde bych mohl sehnat org. parkovacího asistenta levněji, ale našel jsem jen na obautodily, kde se jednalo o nabídku s 59% slevou, ale tento parkovací asistent je vhodný do rapidů do 22/2015.

Nevíte někdo kde bych mohl sehnat levněji tuto sadu jinde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Už jsem tu řešil parkovací senzory, ale řešil jsem je tento týden znova, protože jsem měnil auto. Vzhledem k tomu, že mám hnědou metalízu Topas, tak v den převzetí po montáži senzoru jsem si nevšiml jednoho detailu a tím bylo, že senzory nejsou obarveny v barvě karoserie. Prostě jsou černé bez barvy. 

Zajímal by mě Váš názor, mám to řešit jako "reklamaci" nebo se na to vykašlat a koupit si lakovací tužku a senzory si obarvit sám? Jde mi totiž o to jak náročné je takovéto obarvení ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké tam máš senzory? On je rozdíl origo z výroby a dodatečná montáž z originálního příslušenství.

Senzory z originálního příslušenství na Fábii by měli vypadat takto, předpokládám že Rapid na tom bude obdobně:

IMG_20171211_092757.jpg

Ale záleží na čem jste se se servisem domluvili. Každopádně minimálně za telefonát by to stálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo o senzory pro dodatečnou montáž z originálního příslušenství. Na rapidu jsou jen 3 a jsou v podstatě stejné jako na obrázku akorát střed nemám v barvě karosérie, ale černé jako je plast těchto senzorů.

Do AS, kde mi parkovací senzory montovali jsem psal a odepsali mi, že to chtěli udělat, ale neměli barvu mé karosérie.

Pří převzetí vozu jsem si toho nevšiml, pač mám tmavě hnědou metalízu, takže to na první pohled zaniklo, ale včera když jsem šel k autu zezadu a bylo osvícené sluncem jsem si toho všiml. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co nafakturovali a co bylo domluvené, ale to jako když nebudou mít senzory, tak ti vrátí auto s tím, že ti provedli instalaci parkovacího asistenta, ale neměli senzory, tak se musíš obejít bez nich? Možná jsme trochu staromódní, nebo nedůtklivý, a hlavně nevím jak to všechno přesně bylo, ale už kvůli této nesmyslné výmluvě bych tam zašel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já předpokládám, že když se objednám do AS na montáž parkovacích senzorů, že nebudu po nich chtít namontovat senzory z aliexpressu, ale budu požadovat originály pro auto a hlavně i patřičnou zástavbu, do které počítám i lakování senzorů.

U minulého rapida, kterého jsme měl, jsem také dodatečně montoval parkovací senzory (u jiného AS), kde mi ihned na začátku řekli, že budou muset objednat lak na senzory, zaskočilo mě to, ale nakonec jsem byl rád, že jsem si to nechal udělat, pač byly min. vidět.

V tomto AS mě nikdo na nic neupozornil, navíc se jednalo o daleko větší autosalon škodovky, tak jsem ani tuto informaci neříkal, pač jsem měl za to že to je automatika, bohužel nebyla a místo toho přišla výmluva, že neměli barvu. Upřímně jsem zklamaný, pač k nim jsem doteď jezdil na veškeré servisní prohlídky a vždy jsem byl spokojený. 

Co se faktury týká, tak z tady vyčtu jen 3 položky a tím jsou práce, parkovací asistent a drobný pomocný materiál. Takže jestli v práci bylo zaúčtováno i lakování, to nevím.

Navíc mám obavu z toho, že když tam teď, přijdu s tím, že budu chtít dodělat to lakování, tak mi znova naúčtují práci a případné náklady na rozdělání zadního nárazníku. Lak si klidně zaplatím, ale práci již ne. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím. Mám zakúpené originál škoda senzory a chcem sám spraviť montáž. 

Aké  rozmery medzi senzormi majú byť presne ako sú na autach so senzormi z výroby, alebo po demontovaní nárazníka je z vnútornej strany naznačené???

Aký priemer otvoru pod senzor navrtať?

To gumový krúžok ak dám na senzor, má to cez vyvrtaný otvor v nárazníku prejsť voľne aj s vôľou, alebo bez vôľe a má to tesniť ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte, 

nasiel som tuto tému a prečital ju. Mam Rapid liftback (sedan) rok 2014 ...so zakladnym radiom Blues RCD210. Nerozumiem sa dotoho, ale zistil som si že toto radio nepodporuje asistenta na cuvacie senzory (až radio Swing RCD310).

 

Je veľka pravda, že nieje toho veľa vidno cez zadné okno a je mi ťažšie určiť veľkosť voľného miesta za autom ...

Pisali ste tu aj o origo aj neorigo () senzoroch. Chcel by som mať aj vizualnu signalizaciu, ale je to možné len s vymenenim radia.

Preto rad by som sa spytal niekoho kto to už dorobil, že ake si vybral...

Do buducna uvažujem aj nad lepším radiom (radšej som za origo, ako činske androidy, aj keď činskym radiom by som mohol mat aj kameru vzadu)

Preto nejake idealne ktore aj podporuju pripojenie na radio.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...