Přejít na obsah

Parkovací asistent - dodatečná montáž


bill.jr

Doporučené příspěvky

Ahoj, rád bych přidal zkušenosti s Originál Parkovací senzory + zobrazování na radiu Swing.

Rapid má celkem vysoko hranu kufru, tudíž se mi zdá zadní okno malé, a je špatně vidět při parkování.Nejdříve jsem litoval připlatit si za park. senzory ale ted jsem velice rád že jsem si je připlatil.Nedokáži si to bez nich představit.zobrazování na displeji rádia je celkem dobré, ale stejně se řídím spíše zvukovou signalizací.Měl jsem možnost používat auto které mělo 4 senzory a nyní má Rapid "pouze" 3 senzory a z mého porovnání jsem zádný rozdíl nepoznal.Senzory v rohu jsou super citlivé i na boční překážky.Senzory všem určitě doporučuji, popřípadě navštivte nejaký autosalon a zkuste si zaparkovat bez senzorů a se senzorama.Určitě se bez toho dá naučit parkovat ale je to pohodlnější.

Editováno: , autor: Rapid2013
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady vám odpovím úplně přesně. V pondělí jsem toto zažíval.

Tak zaprvé. Asi měsíc jsem hledal na netu a nakonec koupil na aukru http://parkovaci-senzory.heureka.cz/apri-fbsn4d/ za 1500kč.

A za druhé montáž v salonu kde jsem koupil auto - 1499kč.

Takže celkem 2999,- :D

Namontoval bych si to sám, jen jsem měl strach abych nepřišel o záruku. Senzory nalakované a vypadá to téměř jak origo, jen jsou 4.

 

Takže tady foto řešení pro ty co nemají možnost doobjednat senzory :palec:

post-15711-0-99534700-1389633441_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zobrazuje se to i na rádiu, nebo se řídíš jen zvukem? A jak si jednotka poradí s tím, že dostává signál ze 4 čidel namísto ze 3?

Jak uz bylo zmineno drive, dodatecne domontovany parkovaci asistent nema s tim z fabriky nic spolecneho, presto ze je to original Skoda prislusenstvi montovane ve Skoda servisu. Je to jen krabicka pripojena na drat od zarovky na zpatecku - to resi napajeni i detekci zarazeni spatecky.

Ten opravdovy original je mozne domontovat, ale ne v autorizovanem servisu.

Vyhody a nevyhody obou reseni byly diskutovane drive ve vlaknu, kdo ma zajem at si je precte a utvori si vlastni nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych přidal zkušenosti s Originál Parkovací senzory + zobrazování na radiu Swing.

Rapid má celkem vysoko hranu kufru, tudíž se mi zdá zadní okno malé, a je špatně vidět při parkování.Nejdříve jsem litoval připlatit si za park. senzory ale ted jsem velice rád že jsem si je připlatil.Nedokáži si to bez nich představit.zobrazování na displeji rádia je celkem dobré, ale stejně se řídím spíše zvukovou signalizací.Měl jsem možnost používat auto které mělo 4 senzory a nyní má Rapid "pouze" 3 senzory a z mého porovnání jsem zádný rozdíl nepoznal.Senzory v rohu jsou super citlivé i na boční překážky.Senzory všem určitě doporučuji, popřípadě navštivte nejaký autosalon a zkuste si zaparkovat bez senzorů a se senzorama.Určitě se bez toho dá naučit parkovat ale je to pohodlnější.

Mohu jen potvrdit v plném rozsahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To neumíte couvat? Parkuju Rapidem každý den s odhadem vzdálenosti není vůbec problém. Boční zrcátka jsou krásné velký a perfektně zobrazujou.Asistent je dobrý pomocník, ale jen pro ženský.

Taky jsem to kdysi říkal, dnes už bez toho ani ránu, proč? Né proto, že bych neuměl parkovat, ale je to s pomocníkem snažší rychlejší a člověk se nemusí tolik soustředit. Obzvláště ve městech kde se parkuje knop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jen tak teoreticky, je možné domontovat do rapida parkovací senzory nejen dozadu ale i dopředu? Mám rádio Swing a třeba na OII to s tímhle rádiem funguje...

Samozřejmě myšleno i se zapojením na Swinga aby zobrazoval - to jestli se to může nebo ne je věc vedlejší, spíš mě zajímá jestli to lze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jasný, že to jde s jednotkou: 5J0 919 475, případně sehnat s indexem A a přehrát ji na stole a dát 4 senzory do zadního nárazníku.

 

Pro předek a zadek je řešení jednotka: 1Z0919475E přehrát softwarem: 7E0919475L a pak to taky bude fungovat.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zobrazování na rádiu je stejně naprd....vubec na to nekoukám...vlastne ano obcas koukam...jedu, couvám a najednou to začně řvát a ja nevim proc,....zastavim, mrknu na radio a ukazuje to prekazku na rohu... (ikdyz je tam dost mista)....nechapu jak to maji udelany ze ty krajni senzory zabiraj ten bok dost solidne....nicmene podelne parkovat bez tu tu tu tutututu tůůůůůů si nejak uz nedovedu predstavit :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...