Přejít na obsah

Parkovací asistent - dodatečná montáž


bill.jr

Doporučené příspěvky

Jsem musel kouknout do papírů, se mi nechtělo věřit. Fakt desítka...

 

Každopádně, nevím jak jiní, ale já to vnímám tak, že do nového si člověk ty věci nahází a pak už chce jen jezdit a každý výdaj navíc je o dost méně snesitelný. Podobné dilema mám s tažným - na autě není a teď babo raď, nechat to udělat nebo ne? Důvodem by byl jen nosič kol, bo kolům na střeše nefandím. Navíc žena si občas chce udělat výlet s malou (nebo oběma dětmi) a cpát to na střechu by pro ni samotnou byl mazec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsou k mání oba originální typy:

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-asistent-rapid-5ja054630x/22/2/24/43/1001

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/zadni-parkovaci-asistent-rapid-5ja054630ax/22/2/24/43/1001

 

Původně byl oficiálně k dodatečné montáži jen ten první, co nepodporuje zobrazování na rádiu.

 

Jinak dá se to sehnat i levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten první je jen "příslušenství", "výroba" je až ten druhý. Právě proto jsem se ptal. Ten z výroby je vždy oficiálně dražší, ale u neškodováckých prodejců se dá sehnat celkem levně. Na starou Fabii kdysi jen samotná čidla vycházela přes 10 tisíc, ale komplet sada se zde na foru dala pořídit za 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj ten první je ten pro dodatečnou montáž, co byl jako příslušenství od začátku. Ten druhý, co se dává ve výrobě, se takhle dodatečně objevil teprve nedávno. Kolega to dlouho nemohl sehnat. Za instalaci chtěli nějak 2200, jestli si dobře pamatuji, ale poptával více servisů a byl tam celkem velký cenový rozptyl. Z výroby vyjde za 9300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Slušnej ranec. Kamarád to u mondea pořešil pořízením kamerky a LCD panýlku z Číny, dokupy ho to stálo kolem 15 stovek, možná méně. Žádná montáž, nic, jen přilepil tu kamerku na zadní okno.

To by bylo dobré řešení jen bych to nechtěl posílat s Číny. Neví někdo kde to koupit u nás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja treba si chci nechat dodelat vyhrivany zidle, samozrejme origo. Taky bych si mohl za litr koupit nejaky podprdelnik do autozapalovace, ale neudelam to. Lidi daji 350-400tis za nove auto a pak do toho cpou cinska doda. Nechapu. U 6tilete ojetiny bych to jeste pochopil. Zadni park dejme tomu kdyz ne primo original tak ale treba od kvalitniho vyrobce Valeo apod. treba, taky by se dalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a pak do toho cpou cinska doda. Nechapu. U 6tilete ojetiny bych to jeste pochopil. Zadni park dejme tomu kdyz ne primo original tak ale treba od kvalitniho vyrobce Valeo apod. treba, taky by se dalo.

Proč budu kupovat od Valea nebo origo, když ty čínské za pár šupů udělají úplně stejnou službu. Na Fiatu je mám asi 5 let a fungují bezvadně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Život je otázka preferencí. A ta kamerka není aspoň vidět, takže to není takový laciný tuzing. V tomhle jsem zastáncem kamerky, pokud člověk nechce vrážet chechtáky do senzorů a jejich montáže. Nemít senzory, tak bych to možná pořešil taky kamerkou. Určitě to vevnitř vypadá líp, než všechny ty nesmysly co si lidi navěší na zrcátka a nalepí na palubku.

 

Vzhledem k tomu, kolik lidí má chytrý telefon a vozí ho jako navigaci, mohla by být couvací kamera s přenosem do něj zajímavá varianta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím Vás,

 

tak jsem se minulý týden stal majitelem Rapida Spacebacka a momentálně, jako vy dříve, řeším instalaci parkovacích senzorů. Vzhledem k tomu, že na auto mám ještě 3,5 roku záruku, chtěl bych to řešit oficiální cestou. Ze začátku jste tu zmiňovali, že org. parkovací senzory nelze připojit k rádiu, ale později se zde objevila informaci, že senzory, které se montují při výrobě, je možné již zakoupit a tudíž i s možností připojení k rádiu. Psal jsem k nám do servisu, za kolik mi to nainstaluji a cena byla 1900 Kč. Hledal jsem senzory, které by se dali nainstalovat do mého vozu a propojit s rádiem a našel jsem jen tyto. Po konsultaci ze servisem mi bylo sděleno, že tyto parkovací senzory lze připojit k rádiu (SWING), ale nebude se na něm zobrazovat vzdálenost. Jak to tedy je? K čemu se to pak připojuje k rádiu? Jen kvůli tomu, aby se rádio ztlumilo?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...