Přejít na obsah

Kapalina posilovače řízení - životnost


HjM

Doporučené příspěvky

Zdravím,

měl bych takový dotaz, jakou životnost má kapalina v posilovači řízení (km/roky) a zda se případně doporučuje po určité době vyměnit?

Jestli je to třeba podobný případ jako s převodovým olejem, který se podle servisky také měnit nemusí, ale je lepší to udělat.

 

Na autě mám najeto necelých 80 000 km a je staré 6 let, tak jestli to nějak řešit nebo zatím není třeba.

Díky za všechny rady, postřeha a názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji měnil. Ale nevím jestli to stálo za to.

1) To co jsem vypustil podle oka vypadalo dobře, čistě, bez zákalu.

2) Nepodařilo se mi vypustit všechno, asi tak 6 dl z 8. Ten zbytek z 1 l jsem "dovyměnil" (vycucnul jsem 2 dl a dolil zbytek) po roce.

 

Jestli jsem tím něčemu pomohl nevím, ale určitě jsem tím nic nezkazil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1,2 HTP 47 kW r.v. 2007 a vešel se tam necelý litr, podle DP 0,8 l. Koupil jsem ho jako náhradní díl http://www.skoda-dily.cz/eshop/g002000-olej-servorizeni-1l.html

 

Nepovedlo se mi odpojit vratnou hadici (bál jsem se, že ulomím ten plastový nátrubek na čerpadle) tak jsem vysával stříkačkou z nádržky co to šlo, pak zatočil volantem několikrát sem a tam, vysál co nateklo, to jsem zopakoval několikrát. 

Pak jsem nalil nový, zatočil volantem, dolil, to jsem zopakoval několikrát. Vše bez zapnutého zapalování, aby se nezapsala nějaká chyba. Po první jízdě zkontroloval hladinu a dolil na max.

Dobré je si něčím podložit kola, aby se netočila (nešoupala) guma po asfaltu. Já já jsem použil plastovou folii, pod každé kolo na sebe dva kusy velikosti A4.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...